Álláshirdetések

A MOL Csoport Pénzügyi kockázatkezelési szakértőt keres (x)

A MOL Csoport Kockázatkezelés szervezete munkatársat keres az alábbi munkakörbe:
Pénzügyi kockázatkezelési szakértő
Munkavégzés helye:

Budapest

Munkakör célja:

Szakértői támogatás nyújtása a MOL Csoport pénzügyi kockázatainak feltérképezéséhez, modellezéséhez, valamint a kockázatcsökkentő akciók kidolgozásának és végrehajtásának biztosítása.

Feladatok:
  • Támogatja a vállalat rövid- és hosszú távú stratégiaalkotási tevékenységét a különböző pénzügyi kockázatok összegyűjtésén, elemzésén és jelentésén keresztül.
  • Modellezi, feltérképezi és számszerűsíti a MOL Csoport pénzügyi, operációs és stratégiai kockázati faktorait az ERM keretében.
  • Részt vesz a kockázatcsökkentő lépések megfogalmazásában és folyamatosan kontrollálja azok végrehajtását.
  • Elemzi és számszerűsíti a projektek, akvizíciók kockázatait a vállalati ERM modell felhasználásával.
  • Részt vesz a tömegáru (olaj és olajtermékek, áram, CO2) kockázatkezelési tevékenységben. Kockázatelemzéseket készít, kockázatkezelési javaslatokat fogalmaz meg. Nyomon követi a kockázati határértékek (VaR), kereskedési limitek betartását, szükség esetén kockázatcsökkentő instrukciókat ad.
  • Követi és elemzi a MOL Csoport és leányvállalatainak devizakitettségét, előkészíti a fedezeti ügyleteket.
  • Koordinálja a MOL Csoport leányvállalatainak pénzügyi kockázatkezelési tevékenységét.

Követelmények:
  • Felsőfokú, szakirányú (egyetemi-főiskolai) gazdasági iskolai végzettség
  • Hasonló területen szerzett, minimum 1 éves szakmai gyakorlat
  • Pénzügyi ismeretek, kiemelten a derivatív ügyletek működésének és üzleti folyamatok ismerete
  • Jártasság az elméleti pénzügyi modellezésben és kockázatelemzésben
  • Tárgyalási szintű angol nyelvtudás

Előnyt jelent:
  • Hasonló területen szerzett 3 éves szakmai gyakorlat
  • Multinacionális környezetben szerzett tapasztalat
  • Olaj,- és gáziparban szerzett szakmai gyakorlat

Egyéb követelmények:
  • Jó kommunikációs készség, írásban és szóban
  • Kiemelkedő analitikai képességek, rendszerszemlélet
  • Üzleti orientáció
  • Az információ kritikus elemzése
  • Csapatszellem

Amennyiben ez az állásajánlat felkeltette az érdeklődését, várjuk jelentkezését a www.mol.hu honlapon. Kérjük, regisztráljon a Karrier címszó alatt!

Az Ön Toborzási szakértője: Téri Hajnalka (+36-70 373-0990)

Jelentkezési határidő: 2012.05.13.

A MOL Csoport Pénzügyi kockázatkezelési szakértőt keres
(x)
KonyhaKontrolling

Mi a legjobb befektetés ma?

Az ügyfeleim gyakran kérdezik tőlem, hogy mi a legjobb befektetés. Ez a kérdés mindig elszomorít, hiszen azt kell válaszolnom, hogy ilyen nem létezik. Ráadásul rámutat a kérdező rossz elvár

Kiszámoló

Új e-mailes átverések

Nagyon terjed az Egyesült Államokban az új e-mailes átverések, amik pofonegyszerűek, mégis végtelenül hatásosak. Az elkövetők megfertőznek olyan emberek számítógépeit, akik sok pénzt keze

Új aranyláz tombol az egészségügyben, most kell észnél lenni! - Interjú

Likviditási szakértő - Vezető modellező

Pénzügyi modellező/vezető modellező

Sustainable World 2024
2024. szeptember 4.
Követeléskezelési trendek 2024
2024. szeptember 18.
REA 2024 SUMMIT – Powered by Pénzcentrum
Budapest Economic Forum 2024
2024. október 17.

Infostart.hu Infostart.hu

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Kereskedés külföldi részvényekkel

Kezdőként hogyan tudsz külföldi részvényekkel kereskedni? Melyek lehetnek a kiválasztás szempontjai?

Tőzsdei megbízások helyes használata

Kérdések és válaszok azzal kapcsolatban, hogy mire figyelj, ha kezdő befektető vagy!