Emelkedtek az amerikai indexek
A Dow Jones stagnált, ám az S&P 500 0,7, a Nadaq 1,5 százalékkal került feljebb.
Nincs őrült mozgás a kamatdöntés után
Az amerikai piacokon nem okozott földindulást a Fed kamatvágása, a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkent az irányadó kamat. A Dow Jones lényegében véve stagnál, a Nasdaq 1,4, az S&P 5000,6 százalékos pluszban jár továbbra is.
Jerome Powell a Fed kamatdöntése után: Trump győzelmének nincs azonnali hatása a gazdaságra, a többit majd meglátjuk
A szokásoktól eltérően ezúttal csütörtökön döntött a kamatokról az amerikai jegybank, a Federal Reserve. A kamatdöntésről szóló közleményt 20:00-kor tették közzé, a várakozásoknak megfelelően 25 bázisponttal csökkent az irányadó kamat. Jerome Powell ezekben a percekben beszél.
Megtorpant a bitcoin
A 76 481 dolláros csúcsra és azon túlra egyelőre nem sikerült felkapaszkodnia a bitcoinnak, 76 350 dollárt fizetnek most a kriptovaluta egy egységéért.
Jó a hangulat Amerikában a kamatdöntés előtt
Miközben a Dow Jones Index stagnál, a Nasdaq 1,3, az S&P 500 0,6 százalékos pluszban jár a Fed kamatdöntése előtt.
Pluszos zárás a magyar tőzsdén
Jó volt a hangulat egész nap a tőzsdéken, az európai piacokkal együtt a BUX is emelkedéssel zárt.
Ismét emelkedik a bitcoin
Ismét emelkedni kezdett a bitcoin árfolyama: a kereskedés egy pontján már 1,5 százalékos mínuszban is volt a kriptoeszköz, jelenleg azonban már 0,5 százalékos az emelkedés mértéke,
így már ismét a 76 000 dolláros szintet teszteli az árfolyam.
A tegnapi csúcs 76 400 dolláron volt a Binance kriptotőzsdén, ami egyben új történelmi csúcsot is jelentett a bitcoin esetében.
Tovább ralizik a Tesla
A Tesla árfolyama a tegnapi nap után ma is ralizik: jelenleg 3,1 százalékos pluszban van az árfolyam.
3 hetes mélypont Trump médiacégén árfolyama
A DJT jegyzése már 20,2 százalékos mínuszban van, a mai eséssel egészen október 17-e óta nem látott szintre zuhant a vállalat árfolyama.
Nagyon erős napja van a lengyel tőzsdének
A lengyel WIG20 index már 3,3 százalékos pluszban van ma. Különösen jól teljesítenek a lengyel bankok: az Alior árfolyama 7,1, a Pekao jegyzése 6,9, az mBank árfolyama pedig 6,1 százalékos emelkedésben van.
A záráshoz közeledve is erős a német tőzsde
A vezető európai részvényindexek közül ma a DAX teljesít a legjobban. A német index már 2 százalékot emelkedett a csütörtöki kereskedésben.
A DAX azt követően emelkedik, hogy Olaf Scholz német kancellár tegnap este bejelentette, hogy kirúgta pénzügyminiszterét, egyes információk szerint azzal a céllal, hogy
felpörgesse a költekezést, ami jót tehet a német gazdaságnak.
Jó napja van az aranynak
Az arany árfolyama már 1,1 százalékos pluszban van csütörtökön. A nemesfém jegyzése tegnap jelentős, több mint 3 százalékos mínuszban zárt, miután Trump győzelmét követően erősödni kezdett a dollár.
A dollár piacán azonban ma negatív irányú korrekciót láthatunk, ez pedig az arany esetében is elindított egy pozitív korrekciót.
Szakad a Trump Media
A DJT árfolyama 15,6 százalékos mínuszban van a nyitást követően. A részvény tegnap még 35 százalékos pluszban is volt Donald Trump győzelmét követően, a befektetők azonban jelentős profitrealizálásba kezdtek, amely ma is folytatódik.
Jó a hangulat Amerikában
A Nasdaq 0,7, az S&P 500 pedig 0,4 százalékos emelkedésben van a nyitást követően, eközben a Dow stagnál.
Óriási fordulat a forint piacán: teljesen ledolgozta a nagy esést
Óriási fordulat látszik a forint piacán csütörtökön, hiszen teljesen ledolgozta azt az esést, amelyet az amerikai elnökválasztás miatt a napokban elszenvedett, és a többi régió deviza is határozott emelkedést mutat. Az euró árfolyama a tegnap reggeli 412 felettről 405 alá, a dollár 385-ről 375-ig bukott, miközben továbbra is nagyon kedvező a nemzetközi kockázati étvágy, szárnyalnak a részvénypiacok. A jelek szerint a megelőző napok régiós devizaeladási hullámának korrekciója, profitrealizálás zajlik, ami egyre erősebb szintekre tolja a forintot, és közben készülhetnek a befektetők a ma esti Fed kamatdöntésre is.
Kis korrekció a bitcoinnál
A tegnapi jelentős emelkedést és új történelmi csúcsot követően ma kisebb korrekciót láthatunk a bitcoinnál: jelenleg 1,1 százalékos mínuszban van az árfolyam.
Tarol a hazánkban is aktív német hadipari multi
A német Rheinmetall fegyvergyártó vállalat optimista jövőképet vázolt fel az Egyesült Államokban folytatott tevékenységével kapcsolatban, és nem tart attól, hogy Donald Trump esetleges újraválasztása befolyásolná az ottani védelmi programot. A cég emellett rekordértékesítésekről és jelentős növekedésről számolt be a harmadik negyedévben.
Szakadhat a Trump Media árfolyama
Az előzetes adatok szerint a Trump Media részvényei mintegy 13,8 százalékos mínuszban nyithatnak a hamarosan kezdődő amerikai kereskedésben.
A befektetők csak a Trump-győzelem proxyjaként hivatkoztak az utóbbi hónapokban a DJT részvényeire, a szerdai győzelmet követően azonban hamar profitrealizálás kezdődött, ez pedig vélhetően a mai napon is folytatódik majd tovább.
A nagy árfolyammozgások miatt egyébként az előző hetekben kereskedésenként több alkalommal is fell kellett függeszteni a részvénnyel történő kereskedést.
Már 20 000 fölött az OTP
Az OTP Bank részvényeinek árfolyama már 2,1 százalékos pluszban van csütörtökön. A mostani emelkedéssel pedig a bank részvényei a tegnapi nap után ma is új történelmi csúcsra emelkedtek, 20 000 forint fölé.
Kis pluszban nyithat az USA
A határidős részvényindexek jelenlegi állása szerint a Nasdaq 0,4, az S&P 500 0,2, a Dow Jones pedig 0,1 százalékos pluszban nyithat.
Újraindul a vakcinasztori? Meglepő számokat közölt a Moderna
Meglepő nyereséget ért el a Moderna harmadik negyedévben, köszönhetően a költségcsökkentésnek és a Covid-vakcina vártnál magasabb eladásainak. A vállalat részvényei jelentős emelkedést mutatnak a nyitás előtti kereskedésben.
Nagy forgalommal emelkedik az OTP
Jó a hangulat a magyar tőzsdén, nagyot megy az OTP a mai kereskedésben, a bankpapír új történelmi csúcsot döntött, az átlagosnál jóval erősebb részvénypiaci forgalommal. Az európai tőzsdék szintén pluszba fordultak, az élen a DAX indexszel.
Kormányválság Németországban: az ipar vezető képviselői azonnali cselekvést követelnek
A német ipar vezetői gyors cselekvésre szólították fel a kormányt a pénzügyminiszter menesztését követően, különösen az autóipar szereplői, akik a magas költségektől és az ázsiai riválisok versenyétől szenvednek - írja a Reuters.
Betett az olimpia az Air France-nak
Az Air France-KLM a vártnál gyengébb negyedéves eredményről számolt be, amit a menedzsment elsősorban a párizsi olimpiai játékokkal és a növekvő költségekkel indokolt. A vállalat részvényei több mint 10 százalékot estek ma reggel a francia tőzsdén, miután a menedzsment közölte, hogy a korábban vártnál magasabb költséggel számol az idei évre.
Eljött a Mol nagy napja - Mire számíthatunk?
Péntek hajnalban érkeznek a Mol friss negyedéves számai: az elemzői várakozások alapján 2024 harmadik negyedéve kiegyensúlyozottan alakulhatott az olajcég számára, a feldolgozás-kereskedelem (Downstream) és a kutatás-termelés (Upstream) üzletágak is jól szerepelhettek a némiképp romló iparági környezetben, önmagához képest a legerősebb teljesítményt azonban a fogyasztói szolgáltatások generálhatták, itt akár új rekorderedmény is születhetett.
Új csúcson az OTP
Tovább emelkedik a mai kereskedésben az OTP a tegnapi történelmi csúcs után, a bankpapír 1,2 százalékos pluszban áll, amivel új csúcsra ment az árfolyam. Az OTP ma éjfélkor teszi közzé a gyorsjelentését, az elemzői várakozások alapján minden idők legmagasabb harmadik negyedéves profitját érhette el a bankcsoport, a konszenzus szerint 290,5 milliárd forintot.
Nagyot megy ma a DAX
Többnyire jó a hangulat az európai tőzsdéken, ez alól csak a francia piac jelent ma reggel kivételt, a CAC-40 0,1 százalékos mínuszban áll.
A DAX kiemelkedően teljesít ma, 0,9 százalékot emelkedett az index.
Olaf Scholz német kancellár tegnap este bejelentette, hogy kirúgta pénzügyminiszterét, egyes információk szerint azzal a céllal, hogy felpörgesse a költekezést, ami jót tehet a német gazdaságnak. A közvetlen konfliktusforrás a nemzeti adósságfék-szabály 2025-re történő alkalmazása körüli vita volt: a kancellár ezt a gazdaság helyzetére hivatkozva törölte volna, a pénzügyminiszter viszont ragaszkodott a fenntartásához. Az ING elemzője szerint tekintettel a kormányon belüli véget nem érő feszültségekre és az egyértelmű nézeteltérésekre arról, hogyan lehetne a német gazdaságot a jelenlegi stagnálás és strukturális gyengeség állapotából kiemelni, a kormány összeomlása jót tehet Németországnak.
Emelkedéssel nyitott a magyar tőzsde
Az európai tőzsdéken kis pluszokkal indul a nap és a magyar piac is beállt a sorba, a BUX mérsékelt emelkedéssel nyitott.
Rossz hírek jöttek a Wizz Airtől
Jelentősen visszaesett a Wizz Air működési eredménye az első félévben, elsősorban a hajtőművek ellenőrzésével kapcsolatos problémák és a közel-keleti konfliktus miatt.
Rossz hír érkezett Németországból
Szeptemberben az elemzők által vártnál jóval nagyobb mértékben csökkent a német feldolgozóipari termelés az előző havihoz képest, részben az autóipari termelés visszaesése hatására a német szövetségi statisztikai hivatal, a Destatis csütörtökön közzétett jelentése szerint.
Egyre közelebb az ezermilliárd forintos profithoz az OTP
Ma éjfélkor teszi közzé a harmadik negyedéves számait az OTP, az elemzői várakozások alapján minden idők legmagasabb harmadik negyedéves profitját érhette el a bankcsoport.
Történelmi csúcson a bitcoin - Mi jön most?
Bár a korábbi történelmi csúcsdöntés időszakához képest egyáltalán nem alakult még ki nagy befektetői őrület a bitcoin és úgy nagy általánosságban a kripotovaluták világa körül, a legfontosabb eszköz árfolyama azonban így is hajszálnyira volt nemrég az újabb rekordtól, a Trump-győzelem hatására pedig el is értük az új csúcsot – adódik a kérdés, hogy ebben a környezetben meddig szágudhat az árfolyam, illetve milyen izgalmas kriptobefektetések adódnak? Többek között erről is szólt a Portfolio Investment Day záró panelbeszélgetése.
Elkezdődött a Trump-rali? Mutatjuk, mit csinálnak ma a tőzsdék
Mi történik a piacokon?
- Nagy emelkedésekkel, új történelmi csúcsokon zárták a szerdai kereskedést az irányadó amerikai indexek, miután biztosság vált Donald Trump győzelme az amerikai elnökválasztáson, a Dow 3,6 százalékot, az S&P 500 2,5 százalékot, a Nasdaq 3 százalékot emelkedett. Trump adócsökkentéseket ígért a vállalatoknak, deregulációt és protekcionizmust, ami kedvez az amerikai cégeknek, ezzel pedig a részvénypiacnak is. A bankrészvények és az amerikai autógyártók papírjai ugrottak a tegnapi kereskedésben.
- Ma reggel az ázsiai tőzsdéken felemás elmozdulásokat látni, a Nikkei 0,3 százalékot esett, viszont a kínai és a hongkongi piac emelkedett, a Shanghai Composite 2,2 százalékot, a Hang Seng 1,6 százalékot erősödött. Az elektromos autógyártók részvényei gyengélkedtek, estek ma reggel a kínai és a hongkongi tőzsdén, a Nio 2,9 százalékot, a BYD pedig 3,3 százalékot esett.
- Az európai tőzsdéken vegyes elmozdulásokkal kezdődhet a nap, az FTSE-100 és a DAX kis emelkedéssel nyithat, a DAX futures 25 pontos pluszban áll, míg a CAC-40 csökkenhet.
- Németországban kormányválság van kialakulóban, Olaf Scholz német kancellár elbocsátotta pénzügyminiszterét, ezzel praktikusan véget vetett a koalíciónak. Jövő év március végén előrehozott választások várhatók, ahol a szavazóknak abban is állást kell foglalniuk, hogy a nagyobb költekezés útjára lépjen-e a német állam.
- Az európai tőzsdék mínuszban zártak ma tegnap, a magyar piac felülteljesítő volt, a BUX pluszban zárt, az OTP új történelmi csúcsra emelkedett.
Ma már a gyorsjelentésekre várnak a befektetők, hajnalban teszi közzé számait az OTP és a Mol is.
Mi várható makrofronton?
- Magyarországon a KSH a kiskereskedelmi forgalom szeptemberi adatait közli csütörtökön. A kiskereskedelem a fogyasztói bizalom és a vásárlóerő fontos mutatója, a fő kérdés az, mennyire marad az eddigi óvatosan bővülő, stagnáló fogyasztási trend.
- Németországban ezen a napon jelenik meg az ipari termelés és külkereskedelem szeptemberi adatsora. Az Európai Unió is közzéteszi a szeptemberi kiskereskedelmi adatokat, amelyek a fogyasztói kereslet változását tükrözik az európai piacon.
- Este a Fed közzéteszi kamatdöntését, majd Jerome Powell sajtótájékoztatót tart. A Federal Reserve döntéshozói a csütörtöki kamatdöntő ülésükön várhatóan 25 bázisponttal, 4,50-4,75 százalékos sávba csökkentik az irányadó kamatlábat. Azonban a pénzpiaci szereplők már kevésbé biztosak a decemberi kamatcsökkentésben. Donald Trump győzelme után a szakértők és a pénzpiacok átértékelik a korábbi várakozásokat a kamatcsökkentések ütemével és mértékével kapcsolatban. Az új adminisztráció gazdaságpolitikai tervei ugyanis potenciálisan inflációs hatásúak lehetnek, ami a jegybank óvatosabb hozzáállását eredményezheti.
A címlapkép illusztráció. Címlapkép forrása: Portfolio
Kormányválság Németországban: előrehozott választásig fajul a költekezésről szóló vita
Tegnap Donald Trump győzelmének árnyékában Olaf Scholz német kancellár elbocsátotta pénzügyminiszterét, ezzel praktikusan véget vetett a koalíciónak. Jövő év március végén előrehozott választások várhatók, ahol a szavazóknak abban is állást kell foglalniuk, hogy a nagyobb költekezés útjára lépjen-e a német állam. Ez egész Európa számára fontos kérdés.
Trump győzelme komoly hatást gyakorolhat a Fed kamatpolitikájára
Az Egyesült Államok elnökválasztásának eredménye jelentősen befolyásolhatja a Federal Reserve monetáris politikáját. Donald Trump győzelme után a szakértők és a pénzpiacok átértékelik a korábbi várakozásokat a kamatcsökkentések ütemével és mértékével kapcsolatban. Az új adminisztráció gazdaságpolitikai tervei ugyanis potenciálisan inflációs hatásúak lehetnek, ami a jegybank óvatosabb hozzáállását eredményezheti.
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ