Mi történik a Wizz Airnél?
Nagy utat tett meg az előző hónapban a Wizz Air árfolyama: a május végén közzétett gyorsjelentést követően több mint 36 százalékot ralizott a cég részvényeinek árfolyama néhány hét alatt.
Két hete azonban gyakorlatilag megállás nélkül esik a Wizz Air,
a június elején elért 25,5 fontos csúcshoz képest pedig már több mint 14 százalékot esett a cég részvényeinek árfolyama.
Az esés hátterében a természetes korrekciós mechanizmus mellett az alábbi két fő tényező húzódik:
- Egyrészt, a Barclays múlt hét végén semlegesről alulsúlyozottra minősítette le a Wizz Air részvényeit.
- Másrészt pedig a befektetőket aggasztja az, hogy gond lehet a légitársaságok nyereségessége miatt, miután a legfrissebb adatok szerint a jegyárak már elérhették a csúcsot: a fogyasztói keresleti csökken, a járatkapacitás pedig már meghaladja a járvány előtti szinteket. Májusban egyébként erre figyelmeztetett Michael O'Leary a Ryanair vezérigazgatója is.
Mit mondanak az elemzők?
A Refinitiv gyűjtése szerint a Wizz Air részvényeit jelenleg 22 elemző követi, közülük:
- 10-en vételre,
- 9-en tartásra,
- 3 elemző pedig eladásra ajánlja a papírt.
A célárak átlaga 27,2 font, ami több mint 24 százalékos felértékelődési potenciált jelent a jelenlegi árfolyamszinthez képest.
Ami az eredményvárakozástokat illeti, azt követően, hogy a Wizz Air nyereséges lett az előző üzleti évben, a jövő évben 36 százalékkal nőhet a cég profitja, míg 2027-ben a 640 millió eurót is elérheti a profit, ami több mint 68 százalékkal több az előző üzleti évben elért 380 millió eurós értékhez viszonyítva.
A bevételek terén is növekedés várható a következő években: jövőre közel 9, 2027-ben pedig 67 százalékkal lehet magasabb a bevétel, mint az előző üzleti évben.
Mit mutat a technika?
A május végén közzétett gyorsjelentést követő rali után végül június közepére vált túlvetté napos idősíkon a Wizz Air részvénye, ezt követően következett az éles fordulat, a technikai képet és a Wizz Air kilátásait pedig tovább rontja, hogy a cég részvényeinek árfolyama az 50 napos mozgóátlag alá is beesett kedden.
Ami a továbbiakat illeti, fölfelé jelenleg a 23 fontos szinten lévő rés betöltésére ajánlott figyelni, ezt követően pedig a 23,9 fontos szinten lévő lokális csúcsszintek elérése is kedvező esély mutatkozhat. A júniusi 25,5 fontos lokális csúcs eléréséhez azonban még 16 százalékos emelkedésére lenne szükség a mostani szintekhez viszonyítva.
A technikai képet megnézve jelenleg arra van nagyobb esély, hogy folytatódik az esés, a napos RSI 42-es értéke alapján pedig van is még tér a további esés előtt. Támaszok szempontjából elsőként a jelenleg a 21 fontos szinten lévő 50 hetes mozgóátlagot érdemes figyelni: az indikátor március óta már ellenállásként és támaszként is funkcionált. Míg ezt követően az idei legmeghatározóbb támaszra, a 20 fontos zónára érdemes figyelni, ahol már jó belépési lehetőségek is akadhatnak az idei év árfolyammozgásait figyelembe véve.
A 20 fontos szint eléréséhez még több mint 9 százalékos esésre van szükség.
Címlapkép forrása: Portfolio
A jelen írás nem minősül befektetési tanácsadásnak vagy befektetési ajánlásnak. Részletes jogi információ