Közleményükben Szita Károly (Fidesz-KDNP) polgármestert idézve azt írták: a fejlesztésnek köszönhetően tisztább víz kerül vissza a természetbe, a szennyvíziszapból a telep energiaellátását nagyrészt fedező biogázt termelnek, csökken Kaposvár károsanyag-kibocsátása, így a somogyi megyeszékhely a magyar nagyvárosokat alapul véve ezután is élen jár a klímavédelemben.
A politikus a projekt helyszínén tartott szerdai bejáráson hozzátette, hogy az európai uniós támogatást élvező beruházásra azért van szükség, hogy a mai két és fél évtizedes technológiát felváltva a jövőben nagyobb hatékonysággal lehessen kezelni Kaposvár és a környező települések szennyvizét.
Az önkormányzat közlése szerint Genczler István, az üzemeltető Kavíz Kft. ügyvezetője tudatta, hogy az új, automatizált telep a hosszú távú környezetvédelmi igényeket is kielégíti, a szennyvízkezelésben a mechanikai szűrés mellett hangsúlyossá válik a biológiai kezelés, amelynek során a tisztítást mikroorganizmusok végzik.
Megjegyezte, a telep augusztustól veszi át a jelenlegi létesítmény feladatát, amely 18 településen élő 100 ezer ember, valamint 5 ezer vállalkozás napi 14 ezer köbméternyi szennyvizének ártalmatlanítása.