Három lényeges ponton módosult múlt pénteken a „Vállalati komplex infokommunikációs és mobilfejlesztések, felhőalapú online üzleti szolgáltatások terjesztésének támogatása” című (GINOP-3.2.2-8.2.4-16 kódszámú) felhívás a hivatalos közlemény szerint:
- A támogatási kérelmek benyújtása 2017. március 8-tól 2020. január 15. 12:00 óráig lehetséges és mivel eddig 2019. szeptember 10. volt a határidő, így 4 hónappal tovább tartják nyitva a pályázatot
- Ezzel párhuzamosan a projektek fizikai befejezésére is 4 hónappal több idő áll rendelkezésre, és legkésőbb 2022.12.31-ig be kell azokat fejezni
- Ugyanígy a támogatást igénylő projekttel kapcsolatos pénzügyi elszámolása (záró kifizetési igénylés) benyújtásának határideje is legkésőbb 2022. 12. 31-re tolódott.
Arra, hogy miért tolták ki bő 4 hónappal a pályázat nyitva tartását, jó magyarázatot ad az, hogy a hivatalos adatbázis szerint a 21,2 milliárd forintnyi vissza nem térítendő támogatásra még „csak” 17,2 milliárd forintnyi támogatási igény érkezett be 1796 pályázótól, és közülük még csak 860-at hagytak jóvá 8,3 milliárd forintos keretösszeggel.
Bőven van tehát még forrás a pályázatban, amelynél fontos tudni, hogy a komplex infokommunikációs fejlesztésekhez a támogatástól kissé több visszatérítendő pénzügyi eszközt is kötelező igényelni.
Mi a pályázat lényege?
A Felhívás vissza nem térítendő támogatás és kölcsön együttes biztosítása révén a vállalkozások hatékonyságát és jövedelemtermelő képességének erősítését kívánja elősegíteni a belső vállalatifolyamatok hatékonyságának, a vállalatok közötti üzleti kapcsolatok, a hálózatbiztonság és aszolgáltatások minőségének javításán, a hatékony tudásmenedzsment érdekében a különbözővállalatirányítási és egyéb üzleti (vezetői döntéstámogató és információs, elektronikus iratkezelési, ellátásiés ügyfélkapcsolati, csoportmunka, távmunka stb.) rendszerek, megoldások bevezetésén ésösszehangolásán, a felhőalapú (IaaS, PaaS és SaaS) és egyéb online elérhető üzleti szolgáltatásokbevezetésének és használatának ösztönzésén keresztül.
A konstrukció segítségével támogatott komplex üzleti IKT rendszerek, alkalmazások on-premise (vagy inhouse) típusú bevezetése (helyben telepített saját szoftver bevezetése célterület), illetve a felhőalapú ésegyéb online üzleti megoldások, szolgáltatások igénybevétele (felhőalapú szolgáltatások bevezetésecélterület), melyeket saját erőből nem vagy csak nagy anyagi áldozatok árán lennének képesekmegvalósítani, egyaránt hozzájárul a hazai kkv-k belső és külső vállalati működésének javulásához azinformatikai beruházási költségek csökkentése és magasabb színvonalú IKT megoldások használatarévén, ezáltal javítva a vállalkozás hatékonyságát, versenyképességét.
A Felhívás szabályai szerint 1 millió Ft – 24 millió Ft közötti vissza nem térítendő támogatást, valamint 1,25 millió Ft – 37,5 millió Ft közötti visszatérítendő pénzügyi eszközt lehet elnyerni. A támogatási programra rendelkezésre álló tervezett keretösszeg jelenleg 48,2 milliárd Ft, melyből a vissza nem térítendő támogatás keretösszege 21,2 milliárd Ft, a kölcsön keretösszege 27 milliárd Ft és a kiíró azt tervezi, hogy a támogatott támogatási kérelmek várható száma: 3000 db.