Az Accenture növelni szeretné szakembergárdáját Magyarországon. Az elsősorban technológiai tanácsadókra, informatikusokra és mérnökökre fókuszáló bővítés során nemcsak a fiatal, pályakezdő munkatársak jelentkezését várja, hanem a tapasztalt szakemberek mellett a karrierváltókra is számít.
Tavaly ősszel a vállalat meghatározta új stratégiai irányait, amelyek három fő területre fókuszálnak: a felhő, a biztonság és a digitalizáció. Az Accenture, mint globális technológiai tanácsadó és szolgáltató vállalat, kiemelkedő szerepet tölt be ezekben a szegmensekben. Az Accenturé a világ egyik legnagyobb szolgáltatóközpont-hálózata, világszinten ötvennél több Advanced Technology Centerben és Intelligent Operations Centerben dolgoznak a kollégák. Magyarországon az Accenture két irodájában közel 400 szakember végzi a munkáját.
Kiket és milyen területekre keres az Accenture itthon?
A bővítés során front-end, back-end, full-stack és mobil fejlesztőket, illetve cloud engineer (AWS, MS Azure, GCP, Salesforce, ServiceNow), valamint SAP-ben járatos fejlesztőket, tanácsadókat és bázisos kollégákat keresnek.
A programozók mellett tesztelő, data engineer, data visual analytics, project manager, architect, devops engineer, scrum master, business analysts szakemberekkel bővítene a vállalat. A mérnökök között pedig a hazai Digital Plant Connectivity terület erősödésével industrial automation, OT connectivity, robotics, cyber security, simulation, digital twin és XR terület iránt érdeklődő és otthonosan mozgó kollégák jelentkezését várják.
Az Accenture – ahol egyre több a junior állás – évek óta folyamatosan építi és ápolja a felsőoktatási intézményekkel való szakmai együttműködését, elsősorban abból a célból, hogy még az oktatási idő alatt elérje és támogassa a diákokat. A pályakezdők mellett folyamatosan várják az IT iránt érdeklődő olyan pályamódosító munkavállalókat is, akik tanulmányaik vagy munkájuk mellett kezdtek el programozást tanulni. Számukra a vállalat cégen belül létrehozott egy dedikált, gyakorlatorientált átképzési programot (bootcamp), amelyben a közel 1 hónapos elméleti oktatást egy gyakorlati képzés követ, így a leendő kollégák már 2-3 hónap után konkrét projektekbe kapcsolódhatnak be.
A világjárvány miatt felerősödő hibrid munkavégzés iránti igény az Accenture vállalati működésére is hatással van. A vállalat kutatása szerint munkavállalóik 83%-a gondolja azt, hogy a hibrid munkavégzési modell az optimális, ahol a munka 25%-75%-a távolról zajlik. Ezt nem hagyják figyelmen kívül, ezért igyekeznek ennek megfelelően alakítani a vállalatnál már korábban is meglévő rugalmas munkavégzési kultúrát.
Ha fiatal pályakezdőként, karrierváltóként vagy akár tapasztaltabb szakemberként szeretnél csatlakozni az Accenture egyre bővülő, változatos projekteken dolgozó és a kollégáknak folyamatos fejlődési lehetőséget kínáló csapatához, akkor most itt a lehetőség. Az Accenture nyitott pozícióiról bővebb információ ITT olvasható.
(x)