A Budapesti Corvinus Egyetem és az Equilor Befektetési Zrt. "A magyar tőzsde jövője" címmel tanulmányi versenyt hirdetett. A diákok összesen négy, a magyar tőzsde és tőkepiac jövőjét érintő témában nevezhetnek. A legjobbak összesen 1 millió forintos díjazásra számíthatnak. A verseny célja, hogy a jövő gazdasági szakembereinek figyelmét is felkeltse a magyar tőzsde, tőkepiac és vállalati finanszírozási lehetőségek tekintetében.
A Corvinus Egyetem Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszéke az Equilor Befektetési Zrt. támogatásával TDK szekciót hirdetett, amelyre négy témában várnak dolgozatokat. A diákok a magyar tőkepiaccal kapcsolatos aktuális témákkal nevezhetnek, akár csapatban is. A pályázók megvizsgálhatják a Budapesti Értéktőzsde jövőjét a globális tőzsdefúziók tükrében, írhatnak az euró bevezetésének hatásairól egy magyar tőzsdei vállalat szemszögéből nézve, foglalkozhatnak a kötvénypiac szerepével a vállalatok finanszírozása szempontjából, illetve elgondolkodhatnak azon is, hogy a magánnyugdíjpénztárak hiányának milyen következményei vannak a magyar részvénypiacon.
"A magyar tőzsde jövője" versenyt a Corvinus Egyetem Befektetések és Vállalati Pénzügyek Tanszéke bonyolítja le a Tudományos Diákköri Konferencia keretén belül önálló szekcióban, az Equilor Befektetési Zrt. támogatásával. A nyertesek összesen 1 millió forint különdíjban részesülhetnek, de számukra nem csak a pénzjutalom miatt érdemes nevezni. Szécsényi Bálint, az Equilor Befektetési Zrt. vezérigazgatójának reményei szerint a verseny során akár az is előfordulhat, hogy a jövő szakemberei olyan gondolatokat fogalmaznak meg dolgozataikban, amelyek felhasználhatók lehetnek a piacon működő vállalkozások és vezetőik számára is.
Az alábbi videóban Dr. Berlinger Edina, a versenyt lebonyolító Befektetések és Vállalati Pénzügy Tanszékének vezetője és Szécsényi Bálint beszélt a verseny részleteiről.
(x)