Bár a fejlesztők évek óta viharfelhőket látnak gyülekezni a magyar ingatlanpiac fölött, a Károlyi István Városközpont eddigi értékesítési mutatói bizonyítják: továbbra is van kereslet az újlakások iránt, amennyiben azok megfelelnek az adott projekt potenciális vásárlói igényeinek. Ezek pontos felmérése, és az ennek megfelelő tervezésnek köszönhetően az első három épület 230 lakását gyakorlatilag bő fél év alatt eladták, így idén szeptemberben már a negyedik épület lakásait kezdik értékesíteni.
A 200 millió eurós beruházás fejlesztője, a CEU-REality Group a Károlyi István, a József Attila és az Attila utca, valamint a Váci út által határolt négyhektáros területen új életformát kínál majdani lakóinak, mindenekelőtt az ún. urbánus fiatalságnak. A fejlesztő csoport szakemberei az ingatlanpiacon szerzett közel évtizednyi tapasztalatuk alapján, tudományos alapossággal tervezték meg az új városnegyed koncepcióját, figyelembe véve a városi fiataloknak a lakókörnyezetükkel szemben támasztott elvárásait is.
Az utóbbi egy évtizedben a főváros lakossága 200 ezer fővel csökkent; főként a fiatal házasok költöztek az elővárosokba, nyugalmas lakókörnyezetet keresve. A fiatalabb generáció azonban már más nézeteket vall az életstílust illetően: sem a kerti partik, sem a hétvégi madárcsicsergésre ébredés lehetősége nem helyettesíthetik a város által nyújtott kulturális, közlekedési és kényelmi előnyöket.
Az egykori bőrgyár területén élhető, szellős, újszerű, élő városközpontot építenek, melynek során összesen 900 lakás - köztük Budapest első penthouse lakótornyai -, és több mint 50 000 négyzetméternyi iroda és szolgáltatóegység valósul meg, egymással szerves egységben. A terület egynegyedére parkokat, játszótereket, sétálóutcákat terveznek éttermekkel, kávézókkal, teraszokkal, valamint 3000 nm wellness- és fitness központtal. Az átgondolt kialakításnak köszönhetően a napi bevásárlást, banki, postai ügyintézést és egyéb, mindennapos teendőket kielégítő szolgáltatások, és a modern élet szórakozási, kikapcsolódási lehetőségei helyben elérhetőek lesznek. Az autókat a föld alá rejtett úton vezetik a mélygarázsokhoz, ezzel is több helyet biztosítva a zöldfelületnek.
Fontos szempont a megvalósuló lakások magas minősége, az egyes tömbök távolsága akár 80-100 méter lesz, és szabvány a kétfrontos tájolás a kedvező benapozottság biztosítására, valamint minden fürdő és konyha ablakos lesz.
A koncepció tervezői nagy figyelmet fordítottak a 21. századi látványvilággal és térstrukturálással szemben támasztott elvárások megvalósítására is, a városközpont első ütemében megépülő négy társasház különleges homlokzati kialakítást kap: a régi bontott pecsétes tégla-burkolatot hozzák összhangba az üveg és fém portálszerkezettel.
A Dunától 30 méterre fekvő terület közlekedése kiváló, hiszen a közelben található kék metróval 15 perces utazással beérhetünk Budapest vérkeringésének központjába, a Deák térre.
A beruházók mélyreható környezetvédelmi vizsgálatot és hatástanulmányt készíttettek, amely egyszerre foglalkozott a terület múltjával és a beépítés okozta jövőbeli hatásokkal. Ennek eredményei alapján olyan - a környezet védelmét szolgáló - technológiákat valósítanak meg, melyek példaértékűek lehetnek hazánkban.
A projekt kivitelezése négy ütemben valósul meg, az első ütem kivitelezését 2007. januárjában kezdték meg, az A és B épület jelenleg már szerkezetkész állapotban van.
További információ: www.ceureality.com
(X)