Prémium

Rugalmasan és biztosan (x)

Portfolio


' title='
Egyéves lesz a kamatadó - a hitelintézetek nyaranta ritkán látható intenzitással indultak harcba a felszabaduló pénzekért. A pénzüket fialtatni szándékozó ügyfelek félelmei azonban változatlanok: mit veszítenek, ha a tervezettnél hamarabb lesz szükségük a pénzre?! A megoldási lehetőségekről Komócsi Sándorral, az UniCredit Bank ügyvezető igazgatójával beszélgettünk.

− Olvasom több helyen, hogy nálunk az emberek többsége bankszámlán vagy rövid lekötésű bankbetétben tartja a megtakarításait. Vajon miért választják ezeket a jellemzően alacsony kamatozású megtakarítási formákat.Talán azért, mert félnek attól: ha a pénzüket lekötik, ám valamilyen ok miatt a lejárat előtt mégiscsak hozzá kell nyúlniuk a betéthez, esetleg nem férnek hozzá, vagy elvesztik annak összes kamatát. Ismerik Önök ezt a félelmet?

− Természetesen. Sőt! A pénzügyi intézmények szakértői - pszichológusok, szociológusok...

− Hogy kik!?

− Jól hallotta, modern nagybank nem létezhet nélkülük. Nos, ők szakkifejezést is alkottak e jelenségre: az úgynevezett valós ügyfélmagatartások kategóriájába sorolják az Ön által félelemnek nevezett viselkedést. Ennek érdekessége, hogy bár az emberek túlnyomó többsége ténylegesen soha nem szorul arra, hogy feltörje a betétet, sőt lejáratkor hosszabít, ennek ellenére a valós magatartását a pénzügyi termék megválasztásakor mégis meghatározza a bizonytalanság, a félelem.

− Van reális alapja ennek?

− Rögtön az elején tisztázzuk: lekötött betéteknél az ügyfél mindig szabadon hozzáférhet a pénzéhez futamidőn belül is, tehát a félelemnek ez a része alaptalan. Valós kérdés, hogy mennyibe kerül ez a szabadság. A lekötött betétek többsége ugyanis valóban olyan: ha tulajdonosa, úgymond, "feltöri" , azaz a lejárati idő előtt kiveszi pénzét, kamatvesztességgel kell számolnia.

− Van a betétek többsége mellett kisebbség is? Olyan, aminél ha a futamidő alatt szükségem van egy bizonyos összegre, ne veszítsem el a betétre járó kamatot?

− Büszkén mondhatom, hogy ebben nagybankként is a kisebbséghez tartozunk. Az UniCredit Bank Rugalmas Betétjének ugyanis a kedvező kamatozás mellett az a lényege, hogy az ügyfél a futamidő alatt is bármikor hozzányúlhat a banki betétjéhez, feltörheti azt. Ekkor sem veszíti el viszont a felvett pénze után felhalmozódott kamatot, és ha a számláján visszamaradó összeg eléri vagy meghaladja a 250 ezer forintot, a bentmaradó rész az eredeti feltételekkel kamatozik tovább.

− Ez váratlanul jól hangzik. Futamidő?

− Ez is választható, természetesen. A Rugalmas Betét 9, illetve 15 hónapos futamidejű is lehet. A futamidő első 2 hónapjára kamatprémium is jár, futamidő végi kifizetéssel.

− Milyen kamatok mellett van erre lehetőség?

− A Bank a kamatprémium révén évi 11 %-os akciós kamatot fizet a betéti periódus első 2 hónapjára. Az ügyfél a lekötési periódus hátralévő hónapjaira az aktuálisan érvényes, 9, illetve 15 hónapos betétlekötésekre járó kamatot kapja (EBKM 9 hónapra 7,50-7,62 százalék; 15 hónapra 6,83 százalék). Ezen felül az ügyfelet a lekötési periódus végén egyhavi kamatadó-visszatérítés is megilleti az utolsó havi összeg kamata után.

− Egy ilyen, mondhatni szokatlanul kedvező konstrukciót, mint amilyen a Rugalmas Betét nyilván bizonyos feltételekkel lehet csak igénybe venni. Így van?

− Természetesen. Ezt a valóban kedvező konstrukciót ügyfeleink új megtakarításaikra vehetik igénybe. Feltétel, hogy a betét futamidejének minden hónapjában teljesülő két csoportos beszedési vagy átutalási megbízást bízzanak a bankunkra, és havonta legalább 50 ezer forint egyösszegű jóváírás történjék a bankszámlájukon. Van alsó és felső határa is a betétlekötésnek: partnereink minimum 250.000 forintot, maximum 20 millió forintot helyezhetnek el a Rugalmas Betétben. A legkisebb kivehető összeg 50.000 forint, a lekötés pedig akkor szűnik meg, ha a fennmaradó betét összege 250.000 forint alá süllyed.

- A betéteken kívül - bár tudom, hogy a megtakarítók többsége bankbetétben utazik, azért van más befektetési forma is. Ha jól tudom, a vezető hazai nagybankok között az UniCredit Bank az, amelynél a betétek és a befektetések aránya az utóbbiak javára magasan piaci átlag fölötti, szinte már az európai arányokat közelíti.

- Valóban, ügyfeleinket mindig mindenről igyekeztünk pontosan informálni, így a kedvező hozamlehetőségekről is. Mivel a gyakorlatban is látták, milyen hozamokat érnek el különféle alapjaink, egyre inkább súlyt adtak ezeknek is megtakarításaiknál. Fontos, hogy befektetési alapjaink többsége is rugalmasan kezelhető. Hogy csak egy típusukat említsem, ilyenek az úgynevezett tőkegarantált alapok. Tudni kell, hogy ezek csak a futamidő végén biztosítják a tőke visszafizetését, tehát érdemes a lejáratot megvárni. Viszont ha mégis pénzre lenne szüksége az ügyfélnek, akkor sem kell feltétlenül hozzányúlnia a befektetéséhez, mert választhat hozzá egy lombard hitelt, azaz magának az értékpapírnak a fedezete mellett nyújtott kölcsönt. Így nincs veszélyben sem a tőkegarancia, sem a hozam, amely a lejáratkor lesz aktuális. Ha pedig mégis úgy döntene valaki, hogy megválik az alaptól, a tőzsdén bármikor értékesíteni tudja a befektetési jegyeit, bár az aktuális értékükhöz képest kissé alacsonyabb áron.

- Sok mindent tesznek azért, hogy az ügyfeleik biztonságban érezhessék magukat, bármi is történjen az életükben. Ez csak Magyarországon ennyire fontos?

- Az biztos, hogy a történelmi eseményeknek köszönhetően a magyar lakosság a jövőbeni esélyekre nem tekint felhőtlen optimizmussal. A dolog jó oldala viszont, hogy kreatívak lettünk, akik mindig megtalálják a megoldást. A nagyfokú biztonságigény hazánkban valós ügyfélmagatartás. Igény, amit megtanultunk magas színvonalon kiszolgálni.

' title='
(X)
RSM Blog

A HR hatása az M&A ügyletekre

Az emberi erőforrásokkal összefüggő kérdések és kockázatok megértése egy tranzakciós folyamat során általában a második legfontosabb lépés egy tranzakciós célpont értékelésekor. A H

Kiszámoló

Próbálj meg lazítani

A legtöbb ember fiatalkorában elkezdi a nagybetűs életet, tele mindenféle kívánsággal és vággyal, hogy minél több mindent megvehessen. Gyorsan rájön, hogy ha hitelből vásárol, nem kell vá

Kasza Elliott-tal

PepsiCo Inc - kereskedés

Folyamatosan keresek olyan osztalékfizetőket, amiket nem örök tartásra, hanem pár hónapos kereskedésre vennék meg. Azért osztalékfizetőket, mert ha nem jön be az elképzelésem és nem emelked

Holdblog

Egy szendvics hatása (?) a tőkepiacokra

Ne keressünk ott mintázatot, ahol nincs! Alakokat látunk a felhőkben, jelentést a csillagokban, emberi arcokat a Mars felszínén, de az elvetemültebbek még sátánista szövegeket is... The post Eg

Holdblog

New Yorkban nyafogunk

Óceánon innen és túl, podcastünk így is dúl. Jó szórakozást! Milyen platformokon találjátok még meg? A HOLD After Hours podcastek megtalálhatók a Spotify, YouTube, Apple Podca

FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Megvan a nagy bérmegállapodás! Itt van, mennyivel nő a minimálbér és a garantált bérminimum

Vezető modellező/ pénzügyi modellező

Vezető modellező/ pénzügyi modellező
Agrárszektor Konferencia 2024
2024. december 4.
Graphisoft - Portfolio Construction Technology & Innovation 2024
2024. november 27.
Mibe fektessünk 2025-ben?
2024. december 10.
Property Awards 2024
2024. november 28.
Hírek, eseményajánlók első kézből: iratkozzon fel exkluzív rendezvényértesítőnkre!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.

Kiadó raktárak és logisztikai központok

A legmodernebb ipari és logisztikai központok kínálata egy helyen

Díjmentes előadás

Kisokos a befektetés alapjairól, tippek, trükkök a tőzsdézéshez

Előadásunkat friss tőzsdézőknek ajánljuk, összeszedünk, minden fontos információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetési formát.

Díjmentes előadás

Hogyan vágj bele a tőzsdei befektetésbe?

Mire kell figyelned? Melyek az első lépések? Mely tőzsdei termékeket célszerű mindenképpen ismerned?

Ez is érdekelhet
szenmonoxid riaszto gáz fűtés-biztonság-egészség-élet-karbantartás-lakás-megelőzés-otthon-szén-monoxid