Az elnyerhető vissza nem térítendő támogatás a projekt elszámolható összes költségének legfeljebb 50 százaléka lehet, de maximuma a hálózati tagok számának függvénye.
Három–öt tag esetén hálózatonként 40 millió forint, ezen belül az ingatlanépítés, -bővítés, -fejlesztés költségeire nyújtott támogatás nem haladhatja meg azonban sem a 25 millió forintot, sem az említett költségek 50 százalékát.
Hat vagy annál több hálózati tag esetén hálózatonként a támogatási maximum 60 millió forint, de ezen belül az ingatlanépítés, -bővítés, -fejlesztés költségeire 35 millió forint, illetve 50 százalék lehet.
A támogatásból legfeljebb ötmillió forint igényelhető az együttműködő vállalkozások (projektcég) közös arculatának (logó, marketing) kidolgozására, megjelenítésére, illetve ugyanennyi az informatikai fejlesztésre.
Feltétel, hogy a pályázónak legalább a projekt elszámolható összköltségének 25 százalékát kitevő igazolt saját forrása legyen. A támogatásra magyarországi székhelyű, a devizajogszabályok alapján belföldinek minősülő gazdasági társaságok (közkereseti, betéti társaság, korlátolt felelősségű társaság, részvénytársaság, közös vállalat), szövetkezetek, egyéni vállalkozók mint hálózati tagok és az általuk létrehozott hálózat vagy ezek által alapított projektcég pályázhat.
A hálózati tagoknak, illetve a projektcégnek és alapítóinak is meg kell felelnie a kis- és középvállalkozásokra vonatkozó kritériumoknak. Elszámolható a műszaki gépek, berendezések beszerzése; a termeléshez, kereskedelemhez, szolgáltatáshoz kapcsolódó ingatlan építése, bővítése, fejlesztése; gyártási licenc, know-how vásárlása; közös arculat (logó, marketing) kidolgozása és megjelenítése; valamint informatikai fejlesztés.
Támogatás csak új telephely létesítéséhez vagy meglévő telephely bővítéséhez kapcsolódó tárgyi eszköz beszerzéséhez, immateriális javak vásárlásához vagy a termékben, a szolgáltatásban, vagy a termelési, szolgáltatási folyamatban alapvető változást hozó tevékenység megkezdéséhez (ésszerűsítés, diverzifikálás vagy korszerűsítés útján) nyújtható.
Szinten tartó beruházás azonban nem finanszírozható.
A pályázatokat szeptember 30-ig folyamatosan lehet benyújtani. A projektadatlap és a pályázati útmutató a Gazdasági és Közlekedési Minisztérium honlapjáról (www.gkm.hu) letölthető. A pályázatokkal kapcsolatban felvilágosítás a 06-40-200-617 kék számon kérhető. A gvop-ról általános tájékoztatást az EU Pályázati Információs Központ (06-40-2004-94) ad. A nyertesek támogatást igényelhetnek, és prioritást élveznek a „vállalkozói készségek és munkavállalók alkalmazkodóképességének fejlesztését célzó képzések támogatása” (hefop-2005-3.4.1.) keretében.
Továbbá a „mikrovállalkozások együttműködésének és versenyképességének javítása képzéssel” konstrukcióban (hefop-2005-3.4.2.) is jogosultak pályázatot beadni, amennyiben az ott meghatározott feltételeknek megfelelnek. A pályázatot az Európai Szociális Alap (ESZA) Nemzeti Programirányító Iroda Társadalmi Szolgáltató Kht.-hoz kell benyújtani. A pályázati dokumentáció letölthető az ESZA www.esf.hu. honlapjáról.