A központi szolgáltatók által nyújtott, az 1. melléklet szerinti központosított közszolgáltatások nyújtását, igénybevételét biztosító központi alapinfrastruktúra és az ahhoz kapcsolódó helyi érdekű fejlesztések összessége.
A központosított szolgáltatások megnevezés alatt négy online platform kidolgozása érthető, ezek mind olyan IT megoldások, amelyek az okos város projekteket támogatják:- Települési Térinformatikai Platform
Ami lényegében egy webes térinformatikai megjelenítő és lekérdező felület, ahol többek között ingatlan-nyilvántartási alaptérkép, 3D-s városmodell és az adott település későbbi fejlesztései során előálló szenzor adatainak megjelenítésére is lesz lehetőség.
- Települési Középület Kataszter
Ez tartalmazza többek között az önkormányzati ingatlanok energia-menedzsmentjét és épületüzemeltetését támogató alkalmazás kidolgozását a Lechner Tudásközpont támogatásával.
- Települési mobilalkalmazás szolgáltatás (önkormányzati szolgáltatásokat tartalmazza)
- Központi városkártya-rendszer
A helyi érdekű fejlesztések alatt pedig olyan projekteket értenek, mint:
- Közvilágítás fejlesztése
- Intelligens épületüzemeltetés
- Okos utca (okos gyalogátkelőhely, okos pad és járda)
- Okos iskola (notebook, tablet biztosítása, okos tábla, e-számla kibocsátás)
- Várostárca (gyorsabb, a csatlakozott településre szabott tájékoztatás)
- Térfigyelő rendszer korszerűsítése
- Intelligens kisvárosi közlekedés
2020. július 31-től lehet csatlakozni a központi platformszolgáltatáshoz, ennek kiépítésére a kormányzat mintegy 1,45 milliárd forintot csoportosít át a költségvetésből.