A kiírás szerint a város új, 170 hektáros pénzügyi negyedének terveivel kellett előállni, mely tartalmaz három felhőkarcolót, kulturális épületeket és hatalmas zöldterületet, mely a város többi részével köti össze az új negyedet. Shenzhen "mindössze" egy a párizsi La Défense-hoz vagy a londoni Canary Wharf-hoz hasonló, ikonikus pénzügyi központot kíván felépíteni, a Cloud Citizen koncepció azonban ennél jóval többet kínál.
A 680 méter magas épületmonstrum alternatívát nyújt a legtöbb nagyvárosban megszokott megoldásra, amikor egymáshoz nem kapcsolódó felhőkarcolókkal szórják tele a belvárost. A Cloud Citizen megalkotói egy "ökológiailag életképes" tervvel akartak előállni, így úgy döntöttek, hogy a komplexum közösségi területeit a levegőbe felfüggesztve integrálják bele az épületegyüttesbe. A tornyok és összekötő terek kis egységekből állnak össze annak érdekében, hogy jobban elkülöníthetőek legyenek a különböző - közösségi, kulturális és kereskedelmi - funkciók. Ezen felül pedig mindegyik közösségi térhez tartozik egy park, melyek együttesen a városszövetbe illeszkedő zöld hálózatot alkotnak az egészséges és fenntartható életmód népszerűsítésének érdekében.
További környezetbarát intézkedésként szén- és szennyeződésszűrőkkel, valamint esővíztárolóval és napelemekkel is felszerelnék az épületegyüttest, amiben növényeknek és élelmiszertermelésnek (zöldség- és gyümölcskertek) is helyet adnának. A magaslati zöldfelületet remek lehetőséget nyújtanának a természethez való kapcsolódásra a rendszerint rendkívül szennyezett kínai városok lakóinak.
Hasonló koncepcióról egyébként már Londonban is beszámoltunk, kíváncsian várjuk, hogy Shenzhenben vagy a brit fővárosban épül fel előbb a függőleges város.