Donald Trump megválasztott amerikai elnök és tanácsadói új stratégiát javasolnak az autóipar átalakítására, amely az elektromos járművek (EV) vásárlásához nyújtott szövetségi támogatások csökkentését vagy megszüntetését, valamint a hazai gyártás ösztönzését célozza. A tervek között szerepel a jelenlegi 7500 dolláros adókedvezmény eltörlése és a Biden-kormányzat szigorú üzemanyag-fogyasztási és CO₂-kibocsátási szabályainak visszavonása. Ezzel párhuzamosan a fejlett gyártási adójóváírások megtartásával támogatnák az elektromos autók és ellátási láncuk hazai gyártását. A szabályozási környezet reformjával enyhítenék az önvezető autókra vonatkozó előírásokat, és eltörölnék a gyártók automatizált vezetési technológiákkal kapcsolatos balesetek jelentésére vonatkozó kötelezettségét - közölte a Bloomberg.
Kilőtt és ezzel a hét első napján is új történelmi csúcsra emelkedett a Tesla részvényeinek árfolyama a Amerikában. A befektetők Donald Trump novemberi győzelme óta árazzák azt, hogy a leendő elnöknek köszönhetően nagy hátszelet kaphat a vállalat, most pedig úgy tűnik, hogy az elemzők is kezdik észrevenni a Tesla részvényeiben rejlő lehetőségeket.
Az AI nem új (1950-es évek), a robotok nem újak (1960-as évek). A mozgásra, futásra, látásra, hallásra, tanulásra és önálló cselekvésre képes mesterséges intelligencia-robotok igen. Ezek a most még futurisztikusnak tűnő robotok hamarosan elárasztják az utakat, a gyárakat és a háztartásokat is – vetíti előre a Citi az fizikai robotok forradalmáról szóló "The Rise of AI Robots" c. elemzésében. Az életünk megváltozik és hatalmas új piacok születnek.
A Tesla árfolyama ma is meredek emelkedésben van, ennek köszönhetően pedig 3 év után először ért el új történelmi csúcsot Elon Musk cégének árfolyama, miután a befektetők most az árazzák, hogy a vállalat nagyot profitálhat majd a közelgő Trump-ciklusból.
Nagy ambíciókkal indult neki a General Motors a robottaxi szolgáltatás fejlesztéséhez, most viszont úgy döntöttek, hogy több mint 10 milliárd dollár befektetés után leállítják a Cruise fejlesztéseit, írja a Reuters.
Németország új stratégiát tett közzé az autonóm vezetés fejlesztésére, amely 2026-ra az üzemszerű működést, 2028-ra pedig a világ legnagyobb autonóm közlekedési területének létrehozását tűzte ki célul. A dokumentum kiemelt figyelmet fordít a közösségi közlekedés és áruszállítás autonóm rendszereire, miközben hangsúlyozza a mesterséges intelligencia, a kiberbiztonság és a jogi keretrendszer folyamatos fejlesztésének jelentőségét az önvezető rendszerek széles körű elterjedéséhez - mutat rá a DLA Piper Hungary a friss fejleményről szóló összefoglalójában.
Meglódultak a Tesla részvényei, miután hírek jelentek meg Donald Trump megválasztott elnök terveiről az önvezető járművek szabályozásának enyhítésével kapcsolatban. A Bloomberg News jelentése szerint a közlekedési minisztérium kiemelt prioritásként kezeli majd az önvezető technológiák szabályozási keretrendszerének kialakítását - tudósított a Cnbc.
Elérte a 2 milliárd eurót a Bolt éves árbevétele, a cég nem sokára tőzsdére léphet.
A Google új szabadalma megfigyelné és értékelné is a sofőrök vezetési képességeit. Azt tervezik ezen felül, hogy kivételes helyzetben akár át is venné az irányítást a jármű felett, ez az elképzelés viszont csak a jövőnek szól, mivel a mai autók technológiai szintje egyszerűen nem megfelelő ehhez – számolt be a Totalcar.
Az amerikai kormány közlekedésbiztonsági ügynöksége ismét vizsgálja a Tesla Full Self-Driving (FSD) rendszerét, azok után, hogy rossz látási viszonyok között történt balesetekről kaptak jelentéseket, köztük egy gyalogos halálát okozó balesetről, írja a MarketWatch.
Hasonló témákkal is foglalkozunk a november 6-i Portfolio Investment Day 2024 konferenciánkon, amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az önvezető technológiával foglalkozó Pony.ai startup a héten nyújthatja be tőzsdei bevezetés iránti kérelmét az Egyesült Államokban. A vállalat akár 300 millió dollárt is bevonhat a lépéssel, miközben jelentős kínai autóipari szereplők szállhatnak be a cégbe. A cég korábban elhalasztott tőzsdei tervei most újra napirendre kerültek, miután Kína lazított a külföldi tőzsdei bevezetésekre vonatkozó szabályozáson - írta meg a Bloomberg.
A Reuters hírügynökség belső vállalati forrásoktól származó értesülése szerint a Tesla teljesen autonóm önvezető szoftverre tervez hatósági engedélyt kérni Kínában.
Elon Musk, a Tesla vezérigazgatója pénteken a párizsi VivaTech rendezvényen kijelentette, hogy a vállalat piaci értéke elsősorban a járművek önvezető képességén alapul, annak ellenére, hogy az ennek elérésére vonatkozó célokat a múltban nem teljesítették - írja a Reuters.
Tőzsdére menne az Intel önvezető üzletága, a Mobileye. A chipgyártó várakozásai szerint 18 és 20 dollár közötti árfolyamon kelhetnek el a részvények az elsődleges részvénykibocsátás során, amivel 16 milliárd dolláros piaci kapitalizációjú vállalat lehet - írja a CNBC.
A Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) elnöke szerint a Tesla Autopilot néven ismert vezetőtámogató rendszer a működésével kapcsolatos aggályok miatt a célkeresztjükbe került.
A legmodernebb technológiát, a jövő ipari megoldásait használják a Bosch hatvani logisztikai központjában. A Connected Hub elnevezésű raktárközpontban létrehozták a logisztikai folyamatok virtuális szimulációját.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Az ukrán elnök páros lábbal szállt bele Tucker Carlsonba.
Látványos az összefeszülés Panama ügyében is a két szuperhatalom között.
A világjárvány kezdete óta körülbelül 400 millió embert érintett a jelenség.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?
Hol tart az AI-csata?