Elsütötte különleges adófegyverét a kormány, ki fizeti a súlyos árat valójában?

Elsütötte különleges adófegyverét a kormány, ki fizeti a súlyos árat valójában?

Csak idő kérdése volt, hogy mikor jelenti be a kormány a kiigazító csomagját, ugyanis a jövő évi és az idei költségvetésen is lyuk tátong. A megoldás egy részét az egyik legkíméletlenebb adózási csodafegyver hozta, amely mindig óramű pontosággal hozza az elvárásokat: alaposan megemelték a tranzakciós illetéket. Az idén közel 100, jövőre majdnem 250 milliárd forinttal megemelt adót a bankok szedik be, ám nem mindegy, hogy ebből kire és mennyit hárítanak tovább.

Na, vajon ki fizeti a devizahiteles elszámoltatás költségeit?

"Végül ki issza meg a levét az adósmentő programoknak?" - tettük fel a kicsit sem költői kérdést egy hónappal ezelőtt a bankok díjszintjeit mérő inflációs mutatót vizsgálgatva. Akkor még nagy nyugalom áradt az adatsorból. A végleges válasz még nem, de az első vészjósló jel azonban már meg is érkezett: hát persze hogy kisebb részben az ügyfelek, nagyobb részben a bankok faragnak rá az adósmentésre. Hiszen az ügyfelekre áthárított összeg természetesen messze elmarad a bankokra jutó bruttó több mint 900 milliárd forintos elszámolási költségtől és a forintosítást követő mintegy évi 100 milliárd forintos bevételkieséstől.

A nap ábrája - Devizahiteles elszámolás: ezt is mi fizetjük?

Tény, hogy a bankok a bankadó, a végtörlesztés, a tranzakciós illeték és pótadó terheit is megpróbálták legalább részben díjemelésekkel pótolni, vagyis az ügyfelekre hárítani. A pénzügyi rezsicsökkentés valamelyest visszafogta a száguldó díjakat, de most a korábbiaknál is jóval durvább, 1000 milliárd forintos bukó néz ki a bankoknak azzal, hogy a tisztességtelenül beszedett törlesztőrészleteket vissza kell fizetniük. Készülhetünk a nagy díjemelésekre?

MNB: az ingyenes készpénzfelvételt nem szabad áthárítani

A Magyar Nemzeti Bank célvizsgálatok keretében ellenőrzi, hogy a bankok a 2014. február 1-től érvényes, a fogyasztók számára havi kétszeri - maximum havi 150 ezer forint összegű - ingyenes készpénzfelvételi jogszabályi előírások bevezetése miatt nem emelnek-e egyoldalúan díjaikon, jutalékaikon - olvasható a jegybank közleményében.

Egekben a banki költségek - Adószedővé silányították a bankokat

Az elmúlt két és fél évben látványosan emelkedtek a bankolási költségek, az egyre magasabb díjakon keresztül a bankok jórészt az ügyfelekkel fizettetik meg az illetékterheket. A lakosság és a vállalatok egyre inkább megérzik a bőrükön a növekvő pénzforgalmi és tranzakciós költségeket, ennek ellenére alig változtattak átutalási szokásaikon. 2010 óta a maginfláció ötszöröse a pénzügyi szolgáltatások inflációja. Ez meglátszik a bankszektor növekvő díj- és jutalékbevételein is. Három év alatt 17, egy év alatt pedig 30 százalékkal nőtt a bankszektor pénzügyi szolgáltatásokból származó bevétele, ám a növekményt a költségvetésbe kell befizetniük.

E-útdíj: a szállítók teljesen áthárítják a többletterhet

Az e-útdíj miatt keletkezett többletköltséget az elmúlt hetek tapasztalatai szerint a fuvarozók teljes egészében áthárítják a szállítás megrendelőjére, azaz a termelőre, feldolgozóra vagy kereskedőre - közölte a Magyar Állattenyésztők Szövetsége (MÁSZ) az MTI-hez pénteken eljuttatott közleményében. Ez a többletteher a szállítási díj harmadát teszi ki az adataik szerint.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Szép csendben nagy változás jön a Szép-kártyáknál!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.