Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Újra itt vannak a kőkemény szívatások - Már nem kellenek a dolgozók?

Úgy tűnik elmúlt az az időszak, amikor csak úgy kapkodtak a felvehető emberek iránt a cégek. Az USA-ban és szerte Nyugat-Európában enyhült a munkaerőpiac feszessége, így a cégek egyre válogatósabbak lettek a toborzás során, ami az elhúzódó állásinterjúkon is meglátszik. A korábban megszokotthoz képest általában több fordulón is bizonyítani kell a jelölteknek, akik gyakran összetettebb megoldandó feladatokat is kapnak. Előfordul az is, hogy az állásinterjúk után még hosszú ideig jegelik a jelölteket, amiben az is szerepet játszik, hogy a gazdasági helyzet bizonytalansága miatt nem is biztosak abban a cégek, hogy feltétlenül be kell tölteniük egy újonnan megnyílt, vagy üressé vált pozíciót, inkább kivárásra játszanak.

Ötvenhez közelítve már túl öreg lennék egy jó álláshoz? Kettős szorításban az X-generáció

Ötvenhez közelítve már túl öreg lennék egy jó álláshoz? Kettős szorításban az X-generáció

Miközben sokat lehet olvasni arról, hogy a Z-generáció tagjai számára mekkora nehézséget jelent, hogy igazodjanak a korábbi nemzedékek által követett munkahelyi normákhoz, arról kevesebb szó esik, hogy a jellemzően szüleikből álló X-generációnak milyen kihívásokat okoz, hogy az online, digitális világba beleszületett Z-generáció megjelent a munkaerőpiacon. Az X-generációnak emellett azzal is meg kell küzdenie, hogy az előttük lévő baby boomer nemzedék tagjai sok esetben még mindig vezető pozíciókat foglalnak el a munkaerőpiacon.

Ez a 10 legdurvább hiba, amit elkövethetsz egy állásinterjún

Ez a 10 legdurvább hiba, amit elkövethetsz egy állásinterjún

Az állásinterjúkat lebonyolító menedzserek 79,3%-a találkozik valamilyen komolyabb hibával, melyet egy meghirdetett állásra jelentkezők elkövetnek az első beszélgetés alatt, sok esetben ezek olyan kritikus problémák, amelyek miatt fel sem veszik az alkalmazottat. A CV-Library független munkakereső portál összegyűjtötte, mely azok a hibák egy állásinterjún, amelyek miatt a leggyakrabban döntenek úgy, hogy inkább nemet mondanak egy aspiránsnak.

Ennyivel hazudnak több fizetést a magyarok egy állásinterjún

Ennyivel hazudnak több fizetést a magyarok egy állásinterjún

Az állást kereső európaiak negyede hazudik az állásinterjún arról, mennyit keres jelenlegi munkahelyén - ez derült ki az Inteliigence Group friss kutatásából. Öt jelentkezőből egy 10%-kal vagy annál is nagyobb mértékben turbózza fel jelenlegi fizetését, és kiderült az is, hogy a férfiak ezt inkább szeretik eljátszani, mint a nők.

Ez már nem a jövő: van, ahol már robot interjúztatja a jelölteket

Objektívebbé válhat az állásinterjú, és jelentősen megkönnyítheti a HR-szakemberek munkáját a mesterséges intelligencia szakértők szerint. Van, ahol már használják is a robotot a toborzási folyamatban, igaz, a végső döntést egyelőre még az emberek hozzák meg. Idő kérdése azonban, meddig lesz ez így.

Egy magyar állásinterjú köszönőviszonyban sincs Amerikával

Sokan mondják, hogy a multik és a globalizáció korában Magyarországon is több területen jelenik meg a döntően az Egyesült Államokból eredő gondolkodásmód, még a munkavállalók kiválasztásánál is. Az "Add el magad" mentalitás valóban amerikainak tűnik, de honnan jön, hogy az utolsó körig nem illik pénzről vagy túlóráról kérdezni? Lássuk, mennyire hatja át valójában az angolszász kultúra az itthoni állásinterjúkat.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Siess, nehogy lemaradj a 21%-os állampapírról!
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.