A foodpanda és a Wolt szerint a velük kapcsolatban álló éttermek ételeinek az árai kisebb mértékben emelkedtek, mint amekkorát a legnagyobb boltláncok élelmiszerosztályain tapasztalhatnak a magyar vásárlók. A házhozszállítási kedv sem csökkent 2022-ben, bár az ételek átlagosan drágábbak lettek - írja a Pénzcentrum.
Már meghallgatható a Portfolio Checklist feburár 16-i, csütörtöki adása. A mai műsor első részében arról lesz szó, hogy a Magyar Nemzeti Bank csavart egyet az egyik instrumentumán, ami miatt elérhetőbbé vált hazai magánszemélyek és intézményi befektetők számára is az irányadó 18%-os kamat realizálása. Az intézkedésnek ráadásul ennél jóval szélesebb körben is hatása lehet, a témáról Árgyelán Ágnest, a Portfolio pénzügyi elemzőjét kérdeztük. Ezt követően a budapestiek előfizetési szokásaival foglalkoztunk, ezzel kapcsolatban vendégünk volt Tajta Ákos, a Wolt regionális ügyvezető igazgatója, az ételkiszállító cég ugyanis friss felmérést tett közzé a témában.
Január óta Sabjányi László a Bolt hazai ügyvezető igazgatója, aki decemberben még a Wolt magyar leányvállalatát vezette. A dolog érdekessége, hogy bár itthon egy ideje már nem, de nemzetközi kontextusban a Bolt és a Wolt egymás versenytársai.
Magyarországon már szerdától kezdve elérhetővé vált a külföldön nagy népszerűségnek örvendő Wolt+ szolgáltatás, amellyel az előfizetők a csatlakozó éttermekből és üzletekből korlátlan számban tudnak házhozszállítási díj nélkül rendelni. Az előfizetési díj átlagosan már havonta több, mint két rendelés után megtérül, így a Wolt rendszeres felhasználói előfizetőként jóval kedvezőbb áron, rendelésenként több száz forintot megspórolva tudják használni az alkalmazást.
Teljesen átgondolta a futárpartnerek díjazását a KATÁ-s adózási forma módosítását követően a foodpanda, amely átlagosan 18 százalékkal emelte az azonos teljesítmény mellett megkereshető összeget.
Új kompenzációs rendszert vezet be a Wolt Magyarország szeptembertől a katás adózásról egyéb egyéni vállalkozói adózási formákra váltó futár partnerek számára. Az új sávos kompenzációs rendszer az adminisztrációs költségeket fedező 10 ezer forinttól egészen akár 120 ezer forintig enyhíti a futár partnerek többletköltségeit. A kompenzáció arányos a futárok által elvállalt címekkel, így az általuk keresett összeggel és a Wolt számításai szerint a futárok többletköltségeinek jelentős részét fedezi.
Minden ellenkező híreszteléssel szemben a Wolt arra jutott, hogy a katás adózási formában nem tud a továbbiakban együttműködni a futárokkal - nyilatkozta Tajta Ákos, a Wolt regionális ügyvezető igazgatója a Forbesnak. A cikk szerint emiatt lesznek, akik lényegesen rosszabbul járnak majd.
A kisadózó vállalkozók számára létrehozott adóforma módosításainak konkrétumai a Woltot is hirtelen és váratlanul érték. Egyelőre vizsgálják, hogy mit jelent majd mindez a Wolt számára a jövőben.
Június 1-től változnak a Wolt szerződési feltételei Magyarországon, egyebek mellett csúcsidődíjat és szervizdíjat is felszámolhat mostantól a cég a magyarországi ügyfelektől. Mutatjuk, milyen mértékű változásról van szó.
Elég elterjedt módszer az éttermeknél, hogy dupla étlappal dolgoznak. Az utcáról betérőknek van egy olcsóbb, a futárszolgálaton keresztül rendelőknek pedig egy drágább - mutat rá a jelenségre a G7 cikke.
Többé-kevésbé érzékelik az omikron variáns miatt a koronavírus járvány ötödik hullámát az étel és élelmiszer mellett már egyéb termékeket - például antigénteszteket és maszkokat - is kiszállító futárcégek. Az irodai dolgozók esetében támogatják az otthoni munkavégzést, biztosítanak antigéntesztet a munkavállalóknak, a megrendelőknek pedig lehetőségük van érintkezésmentes kiszállítást kérni. A Woltnál és a foodpandánál a koronavírussal fertőzött futárpartnereket kompenzálják a kimaradó időszakra.
Az észt startup, a Bolt kedden közölte, hogy 628 millió euró friss forrást vont be a Sequoia Capital és a Fidelity Management and Research által vezetett befektetőktől, ezzel a cég értéke már 7,4 milliárd euró.
Az amerikai hátterű DoorDash tőzsdén jegyzett, szintén életkiszállítási cég 7 milliárd euróért vásárolja fel a Wolt-ot.
Megállíthatatlanul terjed az online gyógyszerrendelés a világban, a szegmens növekedése itthon is látványos - árulta el a Portfolio kérdéseire Sabjányi László, a Wolt magyarországi ügyvezetője, akivel annak apropóján készítettünk interjút, hogy egy friss kormányzati törvényjavaslat gyakorlatilag ellehetetleníti a gyógyszerek online rendelését és házhozszállítását idehaza. Az alapvetően ételkiszállítással foglalkozó futárcég vezetője beszélt a vény nélkül kapható készítmények kiszállításának gyakorlati lebonyolításáról, összehasonlításképp megemlíti a benzinkutaknál megoldott gyógyszerértékesítést, elmondja azt is, hogy miért jó az online rendelés és gyors kiszállítás az érintett patikáknak. Ha a törvénymódosító javaslat ebben a formájában átmegy a parlamenten, akkor jelentősen szűkül majd a kínálat és az elérhető szolgáltatások.
Ősszel, elsőként a fővárosban indítja útjára új szolgáltatását a Wolt: saját boltot, saját raktárat üzemeltetve, saját beszerzéssel, a woltos platformon keresztül lehet majd házhoz rendelni alapvető élelmiszereket.
Plusz lökést adott a koronavírus-járvány az ételrendelésnek, a házhoz szállításnak: míg 2019-ben a NetPincérnél átlagosan 3600 forintot költöttek a vásárlók egy-egy rendelés alkalmával, addig ez 2020 év végén már több, mint 4000 forint volt. A Wolt-nál az átlagköltés 5000 forint körül alakul. A Portfolio körképe alapján az étel házhoz szállítással foglalkozó cégek törekednek a járvány miatt bevezetett szigorításokkal járó megnőtt rendelések lereagálására, bővítik szolgáltatásaikat, valamint munkaerőt is toboroznak.
Kemény fellépést is ígért Maros Sefcovic.
A menekültüggyel kapcsolatos bírósági döntés miatt.
Nem véletlenszerűen sorsolják ki a regisztrálók között a pénzt, hanem előre megnézik, kiből lenne jó szóvivő.
Nagyon sok félrevezető próbálkozást láttak, fel is léptek ellenük - mondta.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az orosz-ukrán háború végkimenetele is múlhat az amerikai szavazókon.
A Tesla-főnök korábban demokrata szavazó volt.
A vártnál gyászosabb GDP-adat a forintot is megütötte.