Meglépte az MNB: sok magyarnak  lett elérhetőbb a 18%-os kamat

Meglépte az MNB: sok magyarnak lett elérhetőbb a 18%-os kamat

Már meghallgatható a Portfolio Checklist feburár 16-i, csütörtöki adása. A mai műsor első részében arról lesz szó, hogy a Magyar Nemzeti Bank csavart egyet az egyik instrumentumán, ami miatt elérhetőbbé vált hazai magánszemélyek és intézményi befektetők számára is az irányadó 18%-os kamat realizálása. Az intézkedésnek ráadásul ennél jóval szélesebb körben is hatása lehet, a témáról Árgyelán Ágnest, a Portfolio pénzügyi elemzőjét kérdeztük. Ezt követően a budapestiek előfizetési szokásaival foglalkoztunk, ezzel kapcsolatban vendégünk volt Tajta Ákos, a Wolt regionális ügyvezető igazgatója, az ételkiszállító cég ugyanis friss felmérést tett közzé a témában.

Nagy dobásra készül a népszerű ételkiszállító Magyarországon - Így is megéri?

Nagy dobásra készül a népszerű ételkiszállító Magyarországon - Így is megéri?

Magyarországon már szerdától kezdve elérhetővé vált a külföldön nagy népszerűségnek örvendő Wolt+ szolgáltatás, amellyel az előfizetők a csatlakozó éttermekből és üzletekből korlátlan számban tudnak házhozszállítási díj nélkül rendelni. Az előfizetési díj átlagosan már havonta több, mint két rendelés után megtérül, így a Wolt rendszeres felhasználói előfizetőként jóval kedvezőbb áron, rendelésenként több száz forintot megspórolva tudják használni az alkalmazást.

Kompenzálja a futárokat a Wolt a kata szigorítása miatt

Kompenzálja a futárokat a Wolt a kata szigorítása miatt

Új kompenzációs rendszert vezet be a Wolt Magyarország szeptembertől a katás adózásról egyéb egyéni vállalkozói adózási formákra váltó futár partnerek számára. Az új sávos kompenzációs rendszer az adminisztrációs költségeket fedező 10 ezer forinttól egészen akár 120 ezer forintig enyhíti a futár partnerek többletköltségeit. A kompenzáció arányos a futárok által elvállalt címekkel, így az általuk keresett összeggel és a Wolt számításai szerint a futárok többletköltségeinek jelentős részét fedezi.

Wolt: nem lehet tovább katásként futárkodni

Wolt: nem lehet tovább katásként futárkodni

Minden ellenkező híreszteléssel szemben a Wolt arra jutott, hogy a katás adózási formában nem tud a továbbiakban együttműködni a futárokkal - nyilatkozta Tajta Ákos, a Wolt regionális ügyvezető igazgatója a Forbesnak. A cikk szerint emiatt lesznek, akik lényegesen rosszabbul járnak majd.

Érinti a futárokat is a kata átalakítása - reagált a Wolt

Érinti a futárokat is a kata átalakítása - reagált a Wolt

A kisadózó vállalkozók számára létrehozott adóforma módosításainak konkrétumai a Woltot is hirtelen és váratlanul érték. Egyelőre vizsgálják, hogy mit jelent majd mindez a Wolt számára a jövőben.

Ennyivel nő a Woltnál a kiszállítás díja Magyarországon

Ennyivel nő a Woltnál a kiszállítás díja Magyarországon

Június 1-től változnak a Wolt szerződési feltételei Magyarországon, egyebek mellett csúcsidődíjat és szervizdíjat is felszámolhat mostantól a cég a magyarországi ügyfelektől. Mutatjuk, milyen mértékű változásról van szó.

Omikron-hullám: mit rendelnek a magyarok az online ételszállítóktól

Omikron-hullám: mit rendelnek a magyarok az online ételszállítóktól

Többé-kevésbé érzékelik az omikron variáns miatt a koronavírus járvány ötödik hullámát az étel és élelmiszer mellett már egyéb termékeket - például antigénteszteket és maszkokat - is kiszállító futárcégek. Az irodai dolgozók esetében támogatják az otthoni munkavégzést, biztosítanak antigéntesztet a munkavállalóknak, a megrendelőknek pedig lehetőségük van érintkezésmentes kiszállítást kérni. A Woltnál és a foodpandánál a koronavírussal fertőzött futárpartnereket kompenzálják a kimaradó időszakra.

Véget érhet az online gyógyszerrendelés - Magyarország szembe megy a forgalommal a digitális sztrádán

Véget érhet az online gyógyszerrendelés - Magyarország szembe megy a forgalommal a digitális sztrádán

Megállíthatatlanul terjed az online gyógyszerrendelés a világban, a szegmens növekedése itthon is látványos - árulta el a Portfolio kérdéseire Sabjányi László, a Wolt magyarországi ügyvezetője, akivel annak apropóján készítettünk interjút, hogy egy friss kormányzati törvényjavaslat gyakorlatilag ellehetetleníti a gyógyszerek online rendelését és házhozszállítását idehaza. Az alapvetően ételkiszállítással foglalkozó futárcég vezetője beszélt a vény nélkül kapható készítmények kiszállításának gyakorlati lebonyolításáról, összehasonlításképp megemlíti a benzinkutaknál megoldott gyógyszerértékesítést, elmondja azt is, hogy miért jó az online rendelés és gyors kiszállítás az érintett patikáknak. Ha a törvénymódosító javaslat ebben a formájában átmegy a parlamenten, akkor jelentősen szűkül majd a kínálat és az elérhető szolgáltatások.

Megelőzte a sajtburger a sültkrumplit - Mégis mi történt?

Megelőzte a sajtburger a sültkrumplit - Mégis mi történt?

Plusz lökést adott a koronavírus-járvány az ételrendelésnek, a házhoz szállításnak: míg 2019-ben a NetPincérnél átlagosan 3600 forintot költöttek a vásárlók egy-egy rendelés alkalmával, addig ez 2020 év végén már több, mint 4000 forint volt. A Wolt-nál az átlagköltés 5000 forint körül alakul. A Portfolio körképe alapján az étel házhoz szállítással foglalkozó cégek törekednek a járvány miatt bevezetett szigorításokkal járó megnőtt rendelések lereagálására, bővítik szolgáltatásaikat, valamint munkaerőt is toboroznak.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Kamala Harris és Donald Trump összecsapásából még az is kisülhet, hogy mindketten veszítenek
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.