A Foreign Affairs hozott nyilvánosságra egy jelentést, amely szerint a körülbelül 5580 robbanófejből álló orosz nukleáris arzenál mintegy 30 százalékára képesek lennének az ukrán drónok lecsapni.
A szudáni polgárháborúban a hadsereg ellen harcoló Gyorsreagálású Támadó Erők (RSF) közlése szerint Darfúr tartományban lelőttek egy szállító repülőgépet, amelyen orosz állampolgárok is tartózkodhattak – írja a The Kyiv Independent.
Oroszország egyelőre nem tud koherens választ adni arra a taktikai és műveleti meglepetésre, amit Ukrajna kurszki betörése okozott, még csak azt sem tudni, ki felel az oroszországi csapatok irányításáért – jelentette ki Christopher Cavoli, a NATO európai főparancsnoka a Newsweek szerint.
Kurszk megyébe irányította a Belaruszban állomásozó Wagner-alakulatokat az orosz hadvezetés – írja több orosz portál.
Mali úgy döntött, hogy minden hivatalos kapcsolatát megszakítja Ukrajnával, miután felmerült, hogy Kijevnek köze lehet az országban orosz zsoldosok halálához. A válasz nem maradt el a kelet-európai országtól sem – írja az Africa News.
A közösségi média került fel egy fénykép, amelyen egy ukrán gyártmányú Kozak-5 IMV látható, fehérorosz katonák gyűrűjében. A páncélos fehérorosz megjelenéséről több teória is kering.
Ma is kiadta szokásos, napi jelentését a brit védelmi minisztérium hírszerzési osztálya. Ezúttal az orosz Afrika Hadtest (Africa Corps) állítólagos ukrajnai tevékenységéről írnak.
Számítógépes játékot csinálnak orosz szoftverfejlesztők, melyben a 2022-es, Popásznáért vívott csatát próbálják megeleveníteni.
Afrikában Oroszország az elmúlt években erős befolyást épített ki, amelyet elsősorban a Wagner zsoldosokra támaszkodva ért el. A félkatonai szervezet körüli viharos események miatt új koncepcióra volt szükség, Moszkva pedig a történelemből már jól ismert Africa Corps – vagyis Afrika Hadtest – néven folytatja a kontinensen – írja a Bloomberg.
Oroszország hagyományosan erős szereplőnek számít az afrikai kontinensen, pozícióit az ukrajnai inváziót követően is igyekezett tovább erősíteni. Jevgenyij Prigozsin orosz zsoldosvezér halálát követően úgy tűnt, hogy az orosz érdekeltségek vezető hiányában eljelentéktelendnek, vagy kiszorítják őket. A Foreign Policy Research Institute (FPRI) elemzése szerint ez még nincs így, de Moszkva kemény küzdelemre számíthat.
Elkezdtek drogcsempészekre vadászni a Wagner zsoldosbrigád korábbi harcosai az úgynevezett „Luhanszki Népköztársaság” területén, anélkül, hogy a helyi hatóságokkal egyeztettek volna. Miután egy luhanszki "rendőrt" is letartóztattak, a helyi hatóságok úgy döntöttek: őrizetbe veszik az ismét túlságosan önállóan cselekvő wagnereseket.
Hamarosan jön az év utolsó időszaka Oroszországban, ahol a naptár szerint a napokban lesznek az ünnepek. Nem lankadhat a hatóságok figyelme ekkor sem Ramzan Kadirov szerint, aki szerint szükséges lenne, hogy a bűnelkövetők családtagjai lakoljnak meg a tettesek helyett – számolt be a Moscow Times.
A Wall Street Journal beszámolója szerint Jevgenyij Prigozsin orosz zsoldosvezért merényletben ölték meg, és azt is tudni véli, hogy pontosan ki áll ennek hátterében. A szálak Vlagyimir Putyin orosz elnök jobbkezéhez vezetnek.
Kiadta napi ukrajnai háborús hírszerzési jelentését a brit védelmi minisztérium. Ezúttal az oroszok oldalán harcoló milicisták egészségügyi ellátásáról írtak.
Az orosz védelmi minisztériummal is kifejezetten jó viszonyt ápoló Rybar-csatorna mutatta be, hogy mi lehet az egyre intenzívebb orosz hadműveletek célja Bahmutnál.
Bahmutért hónapokon át tartó súlyos harcokat vívott egymással az orosz és az ukrán haderő, végül az oroszok hatalmas áldozatok árán győztek.
Sokat változott egy év alatt az elnök véleménye.
Kiderül, mekkora mozgástere maradt a magyar kormánynak.
Ismertette 2025-ös terveit és várakozásait az Államadósság Kezelő Központ.
Megjelent a Préda, a Portfolio kiberbűnögyi podcastjének negyedik epizódja.
Van még erő a kriptovalutában?