A Balatonnál az elmúlt 20 év legnagyobb algavirágzását eredményezte a szélsőséges időjárás. Ebben szerepet játszott a nagy nyári meleg, majd a Boris ciklon hűtő hatása és a viharok által felkavart víz - írja az Időkép.
Miközben a klímaváltozás és a növekvő igények miatt egyre jobban felértékelődik az általuk nyújtott szolgáltatás, a nagyrészt a rezsibefagyasztás miatt krónikus forrás- és szakemberhiánnyal küzdő hazai víziközmű-ágazat jelenleg nem képes finanszírozni a romló állapotú rendszer igencsak időszerű széleskörű felújítását, sok helyen még az állagmegóvást sem, és ez a kedvezőtlen állapot többnyire eredménykimutatásaikban is tükröződik. Az integráció és a nem lakossági díjak 2024-ben bekövetkezett egységesítése és jelentős emelése támogatást adhat a szolgáltatóknak, de az e hatást még nem tartalmazó pénzügyi beszámolóik még inkább arról tanúskodnak, hogy miközben árbevételeik jellemzően csak lassan emelkednek, addig költségeik esetében jóval ütemesebb a növekedés.
Kiadta friss jelentését a magyarországi ivóvízminőségről a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ. A 2022-re vonatkozó számok alapján még mindig vannak az országnak olyan részei, ahol gondok vannak a csapvízzel. Jó hír, hogy szinte mindenhol jó minőségű csapvíz folyik itthon, de továbbra is van kilenc olyan település, ahol az arzéntartalom magas. A nagyobb településeken és a fővárosban pedig a víz ólomtartalma lehet aggályos.
A brit kormány azt fontolgatja, hogy ideiglenesen állami tulajdonba veszi az ország legnagyobb vízszolgáltatóját, a Thames Water-t, mivel a vállalat hatalmas adósságokkal küzd.
A gáz és az áram után a víz- és a csatornadíj esetében is meghatározhatja a kormány, hogy mekkora fogyasztásig lehet érvényesíteni a rezsicsökkentés kedvezményét.
Reagált a Főpolgármesteri Hivatal az Index.hu mai cikkére, amiben a lap arról írt, hogy a folyamatos veszteség miatt Budapest vezetése belátta, hogy a Fővárosi Vízművek Zrt. tulajdonjogát nem tudja megtartani, azt át kell adja az államnak.
Rekordalacsony a Tisza vízállása Szolnoknál - közölte az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) csütörtökön az MTI-vel.
„A jelenlegi helyzetet nem a rezsicsökkentés nehezíti el, hanem a háború” – jelentette ki a térség országgyűlési képviselője, Menczer Tamás, a minap Solymáron, illetve környékén kialakult vízhiány kapcsán és utalt rá, hogy tervben van egy 17 milliárdos beruházás, de az majd csak két év múlva indulhat meg. A kijelentés kapcsán az RTL vasárnap esti Híradójában beidézték a Víz Koalíció nyílt levelét, amelyben tételesen cáfolták, hogy a háború lenne a mostani helyzet oka.
Kiemelten vizsgálja a Magyar Energetikai és Közmű-szabályozási Hivatal (MEKH) a villamos energia költségnövekedését és annak hatásait a víziközmű-szolgáltatók gazdálkodására – jelezte hétfői közleményében a MEKH.
Novembertől folytatódik a Balaton mederkotrása, a térség vízellátórendszere felújításra és fejlesztésre szorul – hangzott el a Balaton Fejlesztési Tanács online megtartott ülésén, írja az Infostart.
A tegnapi napon benyújtott törvényjavaslat alapján a jövőben megalakulhat a Nemzeti Vízművek Zrt., amely az állami tulajdonú víziközmű-szolgáltatók, illetve víziközmű-rendszerek felett gyakorolhatja az államot megillető tulajdonosi jogokat és kötelezettségeket.
Csak forralás után iható a vezetékes víz Nagyatádon, Ötvöskónyiban és Lábodon. Ezeken a Somogy megyei településeken átmeneti vízhiány várható vasárnap délutántól - közölte a szolgáltató Dunántúli Regionális Vízmű (DRV) Zrt. a honlapján.
Nem egészen másfél milliárd forint támogatást nyújt a víziközmű-rendszerek műszaki állapotának javítására az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM), miközben a hazai víziközmű-ágazat fenntartható működéséhez közel 36,7 milliárd forint hiányzott a 2017-es évben.
Megőriznék az évtizedes fölényüket.
Hétfőn folytatódik az egyezkedés.
Trumpnak sikerült a héten alaposan megmozgatnia a piacokat.
A szlovák egészségügy volt a célpont a miniszerelnök szerint.
Jelentős kifizetések várhatók.
Még nincs késő, ha hiszel Trump ígéretének.
Ez is egy létező forgatókönyv.