Az Európai Unió trösztellenes szabályozó hatóságai várhatóan pénzbírságot szabnak ki az Apple-re a digitális piacokról szóló törvény (DMA) megsértése miatt. Ez lesz az első alkalom, hogy egy nagyvállalat szankciókat kap az új szabályozás alapján, amely a technológiai óriások piaci dominanciájának korlátozását célozza – értesült a Reuters.
Miért ennyire vonzó a pénzügyi szolgáltatóknak a payment terület? Eleget költ-e a pénzügyi szektor informatikai fejlesztésekre? Miben hoz átütő változásokat a mesterséges intelligencia, és milyen jövő áll a qvik előtt? E témákról mondták el véleményüket az MBH, az OTP és a Revolut szakemberei a Portfolio Banking Technology 2024 konferenciájának első panelbeszélgetésében.
A brit versenyhatóság feltételesen jóváhagyta a Vodafone és a Three egyesülését, amennyiben a cégek vállalják a mobilhálózat fejlesztését és az ügyfelek védelmét. A 15 milliárd font értékű fúzió révén az Egyesült Királyság legnagyobb mobilszolgáltatója jönne létre, ami jelentősen átalakíthatja a piacot - számolt be a Bloomberg.
Az Nvidia vezérigazgatója, Jensen Huang arra sürgeti a memóriachip-gyártókat a következő generációs termékek korábbi szállítására.
Az Európai Bizottság 462,6 millió eurós bírságot szabott ki a világ legnagyobb generikus gyógyszergyártójára, a Tevára, amiért akadályozta a versenyt Copaxone nevű, sclerosis multiplex kezelésére használt gyógyszere piacán.
Az EU Bírósága az Intel javára döntött, véget vetve ezzel az amerikai chipgyártó és az uniós szabályozó hatóságok közötti közel két évtizedes küzdelemnek, amelyek szerint az Intel megpróbált keresztbe tenni a rivális AMD-nek, írja a Reuters.
Orosz és német katonák állnak közös csoportképen egy nemzetközi katonai verseny végeztével, a sajtót bejáró képek miatt Litvánia tiltakozik Berlinnél – számolt be róla a Bild.
Megelégelték az amerikai hatóságok a Google befolyását, a héten arról szóltak a hírek, hogy lépéseket terveznek az amerikai technológiai óriás domináns pozíciója ellen, és akár a cég feldarabolását is kikényszeríthetik. Nem ez az első ilyen próbálkozás amerikai nagyvállalat ellen és volt, amikor sikerrel jártak a szabályozók, a Standard Oil-t és az AT&T-t például anno feldarabolták, az IBM és a Microsoft viszont megúszta. Nem véletlen, hogy a versenyhatóságok szeretnék több darabbal látni a Google-t, de vajon mennyi erre az esély, és mit jelentene ez a befektetők számára?
"Energiakereskedelmi kerekasztal: Energiát kinek, mikor, hogyan, mennyit?" - címmel zajlott le a Portfolio Energy Investment Forum 2024 konferenciáján egy beszélgetés, ahol többek között elmondták a szakemberek: a 2022-es energiaválságos időkhöz képest jelentősen konszolidálódott mára az energiapiac, az azonban már nem biztos, hogy sokkal lejjebb fognak kerülni az árak a mostani szintekről.
Az Egyesült Államok Igazságügyi Minisztériuma (DOJ) közzétette ajánlásait a Google keresőmotoros üzleti gyakorlatára vonatkozóan, a javaslatok között szerepel a technológiai óriásvállalat feldarabolása is, mint lehetséges trösztellenes jogorvoslat - tudósított a Cnbc.
Folytatódik az Amerikai Szövetségi Kereskedelmi Bizottság (FTC) által az Amazon ellen indított per, annak ellenére, hogy a bíróság elutasította néhány, az ügynökséggel együtt perelő állam keresetét. A per középpontjában az a vád áll, hogy az e-kereskedelmi óriás elfojtja a versenyt az online kiskereskedelemben.
Az Európai Unió azon döntései, amelyek lehetővé tették, hogy a kormányok pénzügyi támogatást nyújtsanak vállalatoknak a közelmúlt válságai alatt, „túl messzire mentek”, és most veszélyeztetik az egységes piacot – mondta Wille Rydman, Finnország gazdasági minisztere. A politikus szerint ezek a tagállamok közötti versenyt erősítették csak és nem javították a versenyképességet. A magyar kormány viszont teljesen más stratégiát alkalmazna, míg az Európai Bizottság is átalakítaná az ösztönzőrendszereket.
Az Amazon ellen felhozott, illegális monopólium fenntartására vonatkozó vádakat részben elutasította egy Seattle-i szövetségi bíróság. A keresetben azt állították, hogy algoritmussal hajtotta fel az árakat az online kereskedelmi óriás - számolt be a Reuters.
A Google újabb szabályozási kihívással néz szembe az Európai Unióban, mivel az uniós felügyelőszervek hivatalos vádiratot készítenek elő a blokk digitális piacokról szóló törvénye (DMA) alapján. A vádak szerint a Google a rivális termékek találatait hátrébb rangsorolja olyan szolgáltatásaiban, mint a Google Flights és a Google Hotels szolgáltatásaiban.
Elképesztő ívet futott be Románia mára legnagyobbá váló telekommunikációs vállalata, a DIGI. A társaság prezentációjából kiderül, hogy a vállalat, amely ma már Spanyolországban, Portugáliában és Belgiumban terjeszkedik, milyen brutálisan tarolta le a román telekommunikációs piacot.
Elon Musk az X-en erősítette meg, hogy megvannak a Marsra szállás tervezett lépései.
Cikkünk folyamatosan frissül.
A meghódított terület 40%-át már visszaszerezték az oroszok.
A külügyminiszter szerint minden opciót meg kell vizsgálni.
Ezután nehéz lesz végrehajtani az ICC parancsát.
Erős vélemény jött a volt ukrán főparancsnoktól.
A gyermekbetegségeket kinőve is volt mit variálni a legendás szérián.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.