Az amerikai befektetési alapokhoz képest az európai ÁÉKBV-alapok (ezek a UCITS-alapok, vagyis azok, amelyeket az alapkezelők külföldön is értékesíteni tudnak a befektetők számára) jóval kisebb átlagos méretének elsődleges okaként gyakran azt említik, hogy Európában jóval több befektetési alap van, mint az Egyesült Államokban.
Sok szakértő szerint ez hozzájárul az európai alapágazat hatékonyságának csökkenéséhez, és ez az egyik fő tényezője a magasabb európai alapköltségeknek az USA-hoz képest.
Az erről a kérdésről folytatott viták gyakran arra a következtetésre jutnak, hogy az ÁÉKBV-piaci konszolidáció előtt álló akadályok megszüntetése alapvető fontosságú az európai alapok növekedésének előmozdítása és költségeik csökkentése szempontjából.
Signature Pro-val ezt a cikket is el tudnád olvasni!
Ez a cikk folytatódik, de csak Portfolio Signature előfizetéssel olvasható tovább. Lapunk kiemelt tartalmaihoz való hozzáférés díja egy évre 29 845 forint. Választhatsz havi csomagot is, melynek költsége 2 490 forint. További információ és csatlakozás az alábbi gombra kattintva!