Idén ősszel új többségi tulajdonosa lett a PPF közép-kelet-európai telekommunikációs portfóliójának, amelynek része a magyar Yettel is. Mintegy egy évnyi bizottsági vizsgálatot követően októberben lezárult a tranzakció és a PPF Telecomban irányító részesedést szerzett az abu-dzabi székhelyű távközlési csoport, az Emirates Telecommunications Group (e&). A tranzakciót követően létrejött az e& PPF Telecom Group, amelynek vezérigazgatóját, Balesh Sharmát kérdeztük a jövőbeli tervekkel és a magyarországi célokkal kapcsolatban az új tulajdonos érkezését követően.
Novemberben 3,7% volt az egy évre visszatekintő drágulás Magyarországon - jelentette a Központi Statisztikai Hivatal. A Portfolio által megkérdezett elemzők előzetesen pontosan 3,7%-os inflációs adatra számítottak, vagyis a friss adat teljesen egybeesik a várakozásokkal. Eszerint az infláció az év végére jósolt, enyhén gyorsuló pályán mozog.
Befejezte 5 éve indított mobilhálózat modernizációs programját a Magyar Telekom, melynek keretében összes mobil bázisállomását korszerűsítette és a modernizált állomások jelentős hányadán kapacitásbővítést, valamint 5G indítást is végrehajtott. A modernizáció célja a szolgáltatásminőség fenntartása és fejlesztése, valamint a kapacitás növelése volt, olvasható a vonatkozó sajtóközleményben.
Az Egyesült Államok kormánya súlyos kibertámadásra figyelmeztetett, amelyet egy kínai hackercsoport hajtott végre amerikai távközlési cégek ellen. A támadás során jelentős mennyiségű személyes adat került illetéktelen kezekbe, és a hatóságok szerint a veszély továbbra is fennáll.
Kétszámjegyű növekedésről számolt be a 4iG a harmadik negyedévre mind a bevétel, mind az EBITDA szintjén, amit a távközlési szegmensben elért növekedés mellett az IT üzletág erős teljesítménye segített. Az eladósodottsági mutatók csökkentek a készpénzállomány növekedésének köszönhetően, viszont az átfogó jövedelem továbbra is mínuszos a pénzmozgással nem járó tételek, úgy, mint az akvizíciók nyomán elszámolt vételár-allokációs hatások, értékcsökkenés és amortizáció, továbbá a devizában elszámolt hitelek átértékelése eredményeként.
Az elmúlt két évtizedben a lakossági távközlési piac szerkezete jelentősen átalakult. A magyar háztartások egyre több digitális eszközt használnak: a kedvezményért együtt kínált szolgáltatások ugyanakkor jellemzően „előre csomagoltak”, és a fogyasztó hiába szeretné saját igényei szerint összeállítani annak összetevőit, erre csak korlátozottan van lehetőség, és sokszor olyan dolgokért is fizetnie kell, amire nincs is szüksége.
Az Egyesült Államok Szövetségi Kommunikációs Bizottsága (FCC) új szabályozásról döntött a tenger alatti internetkábelek biztonságának növelésére. A döntés hátterében a növekvő nemzetbiztonsági aggályok állnak, különös tekintettel Kína és más potenciális fenyegetést jelentő országok tevékenységére. Az FCC egyhangúlag szavazta meg a javaslatot, amely a globális internetforgalom több mint 98%-át bonyolító, több mint 400 tenger alatti kábelből álló hálózatot érinti.
Nagyszabású műholdprogramba kezd a 4iG alatt működő űripari és védelmi vállalat, a 4iG Űr-és Védelmi Zrt., a cég közlése szerint Kelet-Közép-Európa legnagyobb magánkezdeményezésben és magánfinanszírozással megvalósuló műholdprogramját indítják el. A cél egy geostacionárius műhold, valami nyolc földmegfigyelési műholdból álló konstelláció pályára állítása 2032-ig, az innen származó adatokat pedig feldolgozná és értékesíteni a cég, amiből jelentős bevételt remél.
A Balti-tengeren található két távközlési kábel megrongálódása komoly aggodalmakat keltett az európai vezetők körében. A német védelmi miniszter szerint nem lehet véletlen baleset, és több ország külügyminisztere is Oroszország szerepét gyanítja a háttérben - számolt be a Politico.
Egy finn médiában megjelent jelentés szerint az egyik tenger alatti távközlési kábel meghibásodása megszakította Finnország és Németország közötti adatforgalmat. Hasonló incidens történt Litvánia és Svédország között is, erősítette meg a Telia műszaki igazgatója, Andrius Šemeškevičius.
Donald Trump megválasztott amerikai elnök a Biden-kormány távközlési politikáját és a nagy technológiai vállalatokat bíráló Brendan Carrt nevezi ki a Szövetségi Hírközlési Bizottság (FCC) elnökévé. Carr eddig is az FCC tagja volt, Trump az első elnöksége idején, 2017 januárjában nevezte ki, azelőtt pedig a telekommunikációs bizottság jogi tanácsadójaként szolgált öt évig.
A Magyar Telekom részvényei a dotkom lufi óta nem látott magasságban járnak, akárcsak az anyavállalat, a Deutsche Telekom papírjai. A nemet cégcsoport amerikai leányvállalata, a T-Mobile US árfolyama történelmi csúcson van, de a görög leányvállalat, az OTE részvénye is két éve nem látott magasságban áll. Megnéztük, hogy mi zajlik a cégeknél.
Az elemzői várakozást valamelyest felülmúló harmadik negyedéves EBITDA-ról számolt be a Deutsche Telekom ma reggel közzétett gyorsjelentésében, ennek fényében a menedzsment megemelte az idei évre vonatkozó előrejelzéseit.
Beindult itthon a negyedéves gyorsjelentési szezon, sorra teszik közzé számaikat a hazai blue chipek, jövő héten a Magyar Telekomon a sor. Mutatjuk, hogy mit várnak az elemzők a harmadik negyedévre.
Utolsó szakaszához érkezik a 4iG Csoport távközlési portfóliójának teljes megújítása, illetve egységesítése. A cégcsoport 2025. január 1-jétől kivezeti a magyarországi piacról a Vodafone, a Digi, az Antenna Hungária és az Invitech márkákat, és a társaságok ezt követően egységesen One márkanév alatt nyújtják lakossági és vállalati távközlési szolgáltatásaikat.
Behatolt a norvég gazdasági övezetbe a Nyugat által csak kémhajónak titulált „Jantar” orosz hadihajó. A norvég haditengerészet szorosan követi az orosz hajó mozgását – számolt be róla több norvég lap is.
Erre vár a fél ország.
Interjút adott a miniszterelnök.
Mégsem pályázik a szenátori székre Eric Trump felesége.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?