Csúnyán megütötték tegnap a Magyar Telekom részvényeit a befeketők, miután a kormány közölte, hogy önkéntes árcsökkentést vár a távközlési szolgáltatóktól az infláció megfékezése érdekében. A papírok körül kialakult negatív hangulat a mai kereskedésben is kitart, közel 5 százalékot esett a Magyar Telekom árfolyama.
A 4iG korábban javaslatot tett a kisebbségi tulajdonában álló izraeli műholdas cég, a SpaceCom adósságrendezésére, azonban a társaság ma közölte, hogy ennek hatálya lejárt és nem is tervezi meghosszabbítani.
Már a nap elején elromlott a hangulat a magyar tőzsdén, mivel a befektetőket világszerte a vámháború hatásai aggasztják. Ezt követően nem sokkal később újabb rossz hírt kaptak a magyar befektetők, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél. Ennek hatására ütik az OTP-t és a Magyar Telekomot is.
Valóságos mélyrepülésbe kezdett a Magyar Telekom árfolyama a mai kereskedésben, miután a távközlési cégek is a kormány inflációcsökkentő lépéseinek célkeresztjében találták magukat. Nagy Márton ma közölte, hogy a hazai telekomcégektől önkéntes árcsökkentést várnak el, amiről szerdán folytatnak megbeszéléseket az érintett felek. A Magyar Telekomnál a növekedési sztori egyik támaszát jelentette a két éve bevezetett inflációkövető díjkorrekció, így érthetően hevesen reagáltak a hírre a befektetők.
A kiskereskedelmi szektor és a bankok után a távközlési cégek is a kormány inflációcsökkentő lépéseinek célkeresztjében találták magukat, amivel kapcsolatban ma már konkrétumok is elhangzottak Nagy Mártontól: a hazai telekomcégektől önkéntes árcsökkentést várnak el, amiről szerdán folytatnak megbeszéléseket az érintett felek. A hírre nagyot esett a Magyar Telekom árfolyama és a 4iG papírjai is lefelé vették az irányt. Megnéztük, milyen mértékű áremeléseket vittek véghez a telekomcégek az utóbbi években és hogy mennyire fájhat az árcsökkentés nekik.
Évek óta nem történt olyan a Huaweinél, mint a legutóbbi negyedévben, veszteséges lett a vállalat, amit elsősorban az okozott, hogy a vállalat agresszívan költ fejlesztésekre, beruházásokra, írja a Bloomberg.
Tovább gyűrűzik a Huawei korrupciós botránya, melyben Európai Parlamenti képviselőket fizethettek le, azzal a céllal, hogy a nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak ítélt kínai céget minél jobban benntarthassák az európai piacon. A parlament több tagja most arra kéri Roberta Metsolát, hogy legalább a vizsgálat idejére függessze föl az érintett képviselők mandátumát.
A tajvani CSBC hajógyártó vállalat bemutatta a sziget első katonai célú, pilóta nélküli tengeri járművét (USV), amely új korszakot nyithat a tengeri hadviselésben a Távol-Keleten - jelentette a Taiwan News.
Újabb saját részvényeket vásárolt a mai kereskedésben a Magyar Telekom, ezzel teljesítette az összesen 1,7 milliárd forintos saját részvény vásárlást, ami még a tavalyi indított programból maradt fenn.
Mindig is osztalékpapír volt a Magyar Telekom, de egy átmenetinek mondható időszak után akkor lett benne újra nagy fantázia, amikor a cég 2022-ben bevezetett egy transzparens osztalékpolitikát. Az idei nagy bejelentés tovább növelte a befektetők eufóriáját, mostantól lehetőség van arra, hogy akár a teljes profitját kifizesse a vállalat a befektetőknek osztalék és saját részvény visszavásárlás formájában. Megnéztük, hogy mennyire vonzó a Telekom osztaléka, és mit nyújtanak a szektortársak részvényei.
A Deutsche Telekom vezérigazgatója szerint Európának sürgősen szüksége lenne egy, az Elon Musk-féle Kormányzati Hatékonysági Osztályhoz (DOGE) hasonló szervezetre, hogy csökkentse a távközlési iparágat sújtó bürokráciát, mivel a kontinens egyre inkább lemarad az USA és Kína mögött a technológiai innovációk terén - írta a CNBC.
Az Európai Bizottság egyre jobban aggódik a külföldi beavatkozások miatt, ezért most azt kezdik vizsgálni, hogy az 5G szolgáltatókon túl, vonatkozzon másokra is a már elfogadott szabályozás.
Elkezdődött a mobil technológia világának minden évben leginkább várt kiállítása Barcelonában, a Mobile World Congress, ahol a legnagyobb mobilgyártóktól a távközlési óriásvállalatokon keresztül a startupokig mindenki elhozza a legizgalmasabb újításait, készülékeit. Talán senki sem lepődik meg rajta, hogy a mesterséges intelligencia központi téma Barcelonában az idei eseményen, megnéztük, hogy a Magyar Telekom anyavállalata, a Deutsche Telekom milyen innovációkat sorakoztatott fel.
Újabb lépéséhez érkezett a 4iG transzformációs programja – tette közzé a vállalat.
A negyedik negyedéves gyorsjelentést rendszerint az osztalék miatt várják tűkön ülve a Magyar Telekom befektetői és ez idén sincs másképp, ezúttal pedig a lezárt év osztaléka mellett egy nem várt bejelentést is kaptak a befektetők a mai közleményben: változás jön 2025-től az osztalékpolitikában. Egyébként erős évet zárt a Magyar Telekom, a vállalat a saját célkitűzéseit magasan felülteljesítette és az elemzői várakozásokhoz képest sem okozott csalódást, az inflációkövető díjemelésnek köszönhetően a bevételek kétszámjegyű ütemben nőttek, a profitráták pedig javultak a negyedik negyedévben az egy évvel korábbi szinthez képest. Mutatjuk a főbb számokat és az eredményeket alakító trendeket, a kilátásokat, hogy mi lesz az osztalékkal és hogy mennyire számítanak most drágának a társaság papírjai.
A Magyar Telekom bejelentette, hogy megkezdi passzív mobil infrastruktúrájának egy különálló, 100%-os tulajdonú leányvállalatba történő átszervezését. Az Igazgatóság döntése értelmében a vállalat menedzsmentje megkezdheti az ehhez szükséges előkészületeket.
Esnek a részvénypiacok, gyengül a dollár.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
Így lőtték le Moszkva szupermodern harci gépét.
Nem sok jót jósoltak Oroszországnak.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.