Március elején érvényesítette az idei évre díjkorrekcióját a Yettel, de a távközlési vállalat ma közölte, hogy meghatározott lakossági számlás díjcsomagok esetében "határozott idejű kedvezményt biztosít", aminek mértéke 3,7 százalék, vagyis magyarul visszavonja az idei díjemelést.
Jászai Gellért, a 4iG elnöke az egyiptomi miniszterelnökkel és a Telecom Egypt vezérigazgatójával találkozott, amelynek során a tenger alatti kábel összeköttetésről és az egyiptomi optikai hálózat bővítéséről tárgyalt.
A Magyar Telekom után a 4iG is bejelentette, hogy a One márkanév alatt működő magyarországi távközlési leányvállalatai nem hajtják végre az idei évre tervezett díjemelést.
A Nagy Mártonnal folytatott tárgyalásokat követően a Magyar Telekom ma reggel közölte, hogy 2025-ben a korábban bejelentettől eltérően nem hajt végre inflációkövető díjkorrekciót a fogyasztói körében, vagyis nem lesz áprilistól 3,7 százalékos emelés.
Nem sokkal később a 4iG is bejelentette, hogy az idei évben nem emeli árait.
Újabb lépést jelentett be a 4iG az észak-macedóniai terjeszkedés jegyében, mobiltornyok és toronyvállalatok használatára írt alá szándéknyilatkozatot, amivel a cél egy országos szintű 5G mobilhálózat kiépítése az országban.
A szélesebb körű piacokkal együtt esnek ma a hazai távközlési vállalatok papírjai is, különösen délután indult be a zuhanás, a vámok által kiváltott részvénypiaci esés mellett a cégeket nyomasztják a távközlési szolgáltatások árának csökkentését célzó kormányzati nyomás.
Nagy Márton szerint egy szektorális adó csökkentése nem hozza magával automatikusan az árak csökkentését - hangzott el, a nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalára feltöltött videóban.
Megkezdődtek az egyeztetések a hazai távközlési szektor vezetői és Nagy Márton között a távközlési díjak csökkentéséről – derül ki a Facebookon publikált posztból.
Folytatódik a Magyar Telekom részvényeinek mélyrepülése a hétfői esést követően, amit az váltott ki, hogy Nagy Márton közölte: önkéntes árcsökkentést várnak el a hazai telekomszolgáltatóktól az infláció visszaszorítása érdekében. A Concorde elemzője szerint ez szignifikáns visszaesést okozhat a Magyar Telekomnál a nyereségességben – írja a Bloomberg.
Csúnyán megütötték tegnap a Magyar Telekom részvényeit a befeketők, miután a kormány közölte, hogy önkéntes árcsökkentést vár a távközlési szolgáltatóktól az infláció megfékezése érdekében. A papírok körül kialakult negatív hangulat a mai kereskedésben is kitart, közel 5 százalékot esett a Magyar Telekom árfolyama.
A 4iG korábban javaslatot tett a kisebbségi tulajdonában álló izraeli műholdas cég, a SpaceCom adósságrendezésére, azonban a társaság ma közölte, hogy ennek hatálya lejárt és nem is tervezi meghosszabbítani.
Már a nap elején elromlott a hangulat a magyar tőzsdén, mivel a befektetőket világszerte a vámháború hatásai aggasztják. Ezt követően nem sokkal később újabb rossz hírt kaptak a magyar befektetők, miután Nagy Márton bejelentette, hogy árszabályozás jöhet a bankoknál és telekomcégeknél. Ennek hatására ütik az OTP-t és a Magyar Telekomot is.
Valóságos mélyrepülésbe kezdett a Magyar Telekom árfolyama a mai kereskedésben, miután a távközlési cégek is a kormány inflációcsökkentő lépéseinek célkeresztjében találták magukat. Nagy Márton ma közölte, hogy a hazai telekomcégektől önkéntes árcsökkentést várnak el, amiről szerdán folytatnak megbeszéléseket az érintett felek. A Magyar Telekomnál a növekedési sztori egyik támaszát jelentette a két éve bevezetett inflációkövető díjkorrekció, így érthetően hevesen reagáltak a hírre a befektetők.
A kiskereskedelmi szektor és a bankok után a távközlési cégek is a kormány inflációcsökkentő lépéseinek célkeresztjében találták magukat, amivel kapcsolatban ma már konkrétumok is elhangzottak Nagy Mártontól: a hazai telekomcégektől önkéntes árcsökkentést várnak el, amiről szerdán folytatnak megbeszéléseket az érintett felek. A hírre nagyot esett a Magyar Telekom árfolyama és a 4iG papírjai is lefelé vették az irányt. Megnéztük, milyen mértékű áremeléseket vittek véghez a telekomcégek az utóbbi években és hogy mennyire fájhat az árcsökkentés nekik.
Évek óta nem történt olyan a Huaweinél, mint a legutóbbi negyedévben, veszteséges lett a vállalat, amit elsősorban az okozott, hogy a vállalat agresszívan költ fejlesztésekre, beruházásokra, írja a Bloomberg.
Tovább gyűrűzik a Huawei korrupciós botránya, melyben Európai Parlamenti képviselőket fizethettek le, azzal a céllal, hogy a nemzetbiztonsági szempontból kockázatosnak ítélt kínai céget minél jobban benntarthassák az európai piacon. A parlament több tagja most arra kéri Roberta Metsolát, hogy legalább a vizsgálat idejére függessze föl az érintett képviselők mandátumát.
Mínuszban az irányadó indexek.
Visszavonta 2025-ös előrejelzését az American Airlines.
Már több mint 50 ezren búcsúztak el az elhunyt egyházfőtől.
Trump még egy ütést bevihet az EU-s termelőknek.
Budai József véleményezte az idei év váratlan eseményeit.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.