A Tiszai Vegyi Kombinát Nyrt. közölte, hogy a törzsrészvényeire tett nyilvános vételi ajánlattételt követő kiszorítási folyamat sikeresen lezárult, melynek következtében a MOL Nyrt. a TVK Nyrt. 100%-os tulajdonosává vált.
Ma lehet utoljára kereskedni a TVK részvényeivel a budapesti tőzsdén, a társaság közel 20 éves tőzsdei jelenléte szakad meg ezzel. A részvények távozásának oka, hogy a nagytulajdonos, a MOL vételi ajánlatot tett még idén januárban az általa nem birtokolt részvényekre. Az Egis után a TVK kivezetésével is egy jó fundamentális sztori távozik a tőzsdéről. Ezt sok kisbefektető bánhatja, főleg azok, akik régóta tartották a TVK-t, hogy a javuló iparági folyamatok hatásaiból részesedjenek. A TVK tavalyi éve brutálisan erős volt, miután az olajár összeomlásával a marginjai szépen kitágultak.
A TVK bejelentette, hogy a MOL TVK törzsrészvényekre tett ajánlatát követően a MOL-nak át nem adott TVK-részvényeket 2015. március 30-i hatállyal érvénytelenítik, az utolsó kereskedési nap március 26.
2015. április 14-én (kedd) délelőtt 11.00 órakor tartja a MOL székhelyén (1117 Budapest, Október huszonharmadika utca 18.) éves rendes közgyűlését a TVK.
A Mol vételi ajánlatot tett a TVK maradék részvényeire, amelyek a lezárt nyilvános vételi ajánlat során nem kerültek a tulajdonába. Az ajánlat részvényenként 4984 forint.
A MOL bejelentette, hogy a TVK közkézen forgó részvényeire tett nyilvános vételi ajánlat tegnap sikeresen lezárult. Ennek következtében a MOL TVK-ban lévő részesedése 99,1 százalékra emelkedik. A MOL-nak ezt követően megnyílik a lehetősége a kiszorítási eljárás lefolytatására.
Az olajárak összeomlása valósággal az egekbe repítette a TVK-t, a negyedik negyedév a korábbiaknál is jóval izmosabb lett, a társaság soha nem látott mértékű, 20 milliárd forint feletti EBITDA-t termelt az időszak során. A készpénztermelés is bivalyerős volt, aminek köszönhetően a nettó hitelállomány jelentősen visszaesett. Ebből a sztoriból azonban a kisbefektetők már nem részesednek, a MOL ugyanis vételi ajánlatot tett a közkézen forgó részvényekre, a törvényileg meghatározott minimum áron, a 2013-as évi egy részvényre jutó saját tőke értékén. Bár auditált számok még nincsenek, a negyedéves jelentés mérlegében szereplő saját tőke érték az előbbinél mintegy 20 százalékkal magasabb.
Január 13-án jelentette be a MOL , hogy kivásárolná a még nem nála levő TVK-részvényeket. Az 5 százalék körüli részvénycsomagra papíronként 4984 forintos ajánlatot tett az olajtársaság. Szerdán a piacok zárását követően a TVK-menedzsment is állást foglalt az ajánlattal kapcsolatban, melyet lent teszünk közzé.
Az Egis után nem sokkal egy újabb tőzsedei cég hagyhatja el a budapesti tőzsdét, miután a 90 százalék feletti tulajdonos, a MOL vételi ajánlatot tett a közkézen lévő papírokra. Az alábbiakban annak jártunk utána, hogy a többi magyar piacon forgó cégnél fennáll-e a veszélye egy hasonló forgatókönyvnek. Megnéztük azt is, hogy amennyiben most születne döntés a kivezetésről, milyen árat kellene a nagytulajdonosnak/tulajdonosoknak felajánlani. Az esetek többségében a piaci árhoz képest jelentősebb prémiumot kapnának a kisbefektetők, a cégek közül azonban egyedül a Danubius lehet talán az, melynek akár mostanra is megérné időzíteni a kivezetést, hiszen a soron következő beszámoló alapján ezt már magasabb egy részvényre jutó saját tőke érték mellett tudná megtenni.
Ma indult újra a kereskedés a MOL nyilvánosvételi ajánlatát követően a TVK részvényeivel, melyek 3 százalékkal értékelődtek le, ezzel az ajánlati ár alá kerültek. A befektetőknek ezeken a szinteken vonzó lehet a papír, hiszen ha a MOL ajánlatának felügyelet általi elfogadását feltételezzük, akkor egy mostani vásárlással, majd a későbbi felajánlással évesítve 2,5 százalékos hozamot érhetünk el, a kereskedési költségek levonása után. Ennél a hasonló időtávra vonatkozó kockázatmentes állampapír hozam (nettó) alacsonyabb.
Tegnap nyilvános vételi ajánlatot tett a MOL a TVK még közkézen lévő részvényeire, ami a vállalat szempontjából igazi profizmust tükröz, hiszen sikerült úgy időzíteni, hogy a döntést a lehető legtöbb információ birtokában hozták meg, és mégsem kell egy felszálló ágban lévő fundamentális sztoriért sokat fizetni. A dolog optikája a kisbefektetők szempontjából már más lehet, sokuk csalódhatott, hiszen ők is maguk előtt látják a társaság egyre javuló eredménytermelését, részesülni viszont nem fognak belőle, hiszen a 2013-as évi könyv szerinti értéket kapják a papírokért. Ráadásul úgy (itt azokat értjük, akik régóta TVK-ban ülnek), hogy közben a 2008-tól látott kedvezőtlen időszakot is átvészelték, nem kis kockázatot felvállalva. Ez is azt mutatja, hogy sajnos vannak olyan dolgok, amik profik, de nem szépek.
Mint ismeretes tegnap a TVK többségi tulajdonosa, a MOL vételi ajánlatot tett a kisrészvényesek által birtokolt 5 százaléknyi részvénycsomagra, 4984 forinton. Az akábbiakban azt foglaltuk össze, hogy milyen fontos események lesznek ezt követően a TVK-nél, a kisrészvényeseknek milyen dátumokra, határidőkre kell majd figyelni. Kalkulációink szerint, a törvényi maximális határidők betartása mellett - feltételezve, hogy a MOL a vételi ajánlatot követően él a kiszorítás lehetőségével -, a TVK részvényei mintegy 100-110 nap múlva távozhatnak is a BÉT-ről. Ez az Egis után egy újabb, fundamentális oldalról kedvező tőkepiaci sztori végét jelenti a kisbefektetőknek, ezáltal pedig a magyar részvénypiac kínálata tovább szűkül.
Már a nap elején felfüggesztették a TVK-részvények kereskedését a társaság kérésére, az elmúlt percekben pedig megérkezett az indoklás is, a MOL nyilvános vételi ajánlatot tett az általa nem birtokolt, mintegy 5 százalék körüli részvénycsomagra, papíronként 4984 forinton. Az ajánlati ár 2 százalékkal alacsonyabb a jelenlegi piaci árnál. A MOL ezzel a törvényben meghatározott minimum árat fizeti, ezen felül nem kínál prémiumot a kisebbségi részvényeseknek. Azt persze érdemes megjegyezni, hogy a legtöbb kisrészvényesnek ez így is vastagon nyereséges kiszállást jelent.
Új szintetikus gumigyár létrehozását tervezi a MOL a tiszaújvárosi TVK-nál. A beruházás költsége mintegy 100 millió dollár lehet - számolt be a Reuters.
A korábbi negyedév után az idei harmadik negyedévben is meglehetősen erős teljesítményt produkált a TVK, a negyedéves EBITDA 10 milliárd forint felett alakult, a 12 havi gördülő EBITDA pedig 2008 óta nem látott szintre emelkedett. A jó eredmények elsősorban a kedvező devizaárfolyamoknak, a csökkenő energiaköltségeknek, valamint a javuló petrolkémiai fedezetnek voltak betudhatók. A menedzsment a folyó negyedévet illetően is optimista.
Készek vagyunk megvédeni értékeinket - mondta Davosban Dombrovskis.
Donald Trump lépéseire figyelnek a befektetők.
Akármennyire is sok hiba van a WHO működésével, a fejlődő világból bármikor jöhet egy újabb járvány.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború aktualitásaival.
Hatalmas fejlesztés készülődik.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.