Digitális káosz

Digitális káosz

Már meghallgatható a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcast sorozatának ötödik része. 2007. április 26-án Észtországban zavargások törtek ki, miután az észt kormány úgy döntött: áthelyez egy második világháborús szovjet hősi emlékművet az ország fővárosa, Tallinn központjából egy városszéli katonai temetőbe. Az események második napján, április 27-én a helyzet fokozódott: megbénult az ország nemzetközi összehasonlításban is fejlett digitális infrastruktúrája, ami hetekre gyakorlatilag működésképtelenné tette az államot. Mint később kiderült, a zavargások és a kibertámadás mögött is orosz titkosszolgálatok álltak. A Préda ötödik epizódja arról szól, hogy hogyan módosul a kibertámadások eddig megismert képlete, amikor államok sejlenek fel egyes műveletek mögött. E mellett azt is körbe jártuk, hogy mekkora fenyegetettséggel nézünk szembe napjainkban Magyarországon.

Fenyegetik a Trump-kormány leendő tagjait

Fenyegetik a Trump-kormány leendő tagjait

Az Egyesült Államokban több, Donald Trump leendő kormányának tagjaként jelölt személyt ért fenyegetés az elmúlt napokban - írta a Sky News. A megválasztott elnök szóvivője szerint a fenyegetések között bombafenyegetések és hamis bejelentések is szerepeltek, amelyek célja a rendőrség kivezénylése volt az érintettek otthonaihoz.

Államtitkokat akart átadni a CIA-nak, lecsapott az FszB: itt az ítélet

Államtitkokat akart átadni a CIA-nak, lecsapott az FszB: itt az ítélet

Tizenhárom és fél évi fegyházra és 300 ezer rubel (1,15 millió forint) bírságra ítélt a moszkvai városi bíróság egy informatikai szakembert, aki államtitkot próbált meg átadni az amerikai Központi Hírszerző Ügynökségnek (CIA) - közölte kedden az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSzB) közkapcsolati központja.

Kínos bakik a testőrségnél: világvezetők találkozói helyszínei szivárogtak ki egy népszerű appon keresztül

Kínos bakik a testőrségnél: világvezetők találkozói helyszínei szivárogtak ki egy népszerű appon keresztül

A Le Monde egy meglepő biztonsági rést tárt fel: számos világvezető, köztük Joe Biden, Donald Trump és Emmanuel Macron mozgását követni lehetett testőreik Strava fitneszalkalmazáson keresztül rögzített aktivitása alapján. A Strava, amelyet futók és biciklisek kedvelnek, lehetőséget nyújt arra, hogy a felhasználók edzésadataikat megosszák a közösséggel. Az újság feltárta, hogy egyes testőrök – köztük amerikai titkosszolgálati ügynökök – a védett személyek környékén végzett edzéseik során nyilvánossá tették a helyadataikat, így érzékeny információkat fedve fel.

Hackerek törték fel a Fortinet-et

Az UNC5820 fenyegető csoport már június 27. óta kihasználja ezt a sebezhetőséget a Fortinet-ben, amelyről most részletes jelentést is kiadtak. Több mint 50 szerveren futottak a káros kódok.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Lengyelország olyan dolgot tesz az EU-ban, amire még nem volt példa
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.