A Gazdasági Versenyhivatal (GVH) eljárásának keretében a Yettel több mint 1,3 milliárdos értékű jóvátételi csomagot vállalt, amely közel 180 ezer fogyasztót kompenzál.
A magyar Telenort is tulajdonló cseh befektetői csoport, a PPF nemrég bejelentette, hogy a CME Media Enterprises nevű leányvállalata megállapodást írt alá az RTL Group Central & Eastern Europe-al a horvát RTL 100 százalékos megvásárlásáról, az eszközök értéke összesen 50 millió euró. A tranzakció részeként a CME biztosította a hosszú távú jogokat az RTL márka horvátországi használatára.
Idén tavasszal megváltoztatja nevét a cseh befektetői csoport, a PPF tulajdonában lévő Telenor Magyarország. Az új márkát, a Yettelt Magyarország mellett Szerbiában és Bulgáriában vezeti be a cég, írja a HWSW.
Montenegróban vásárolt frekvenciát és fejleszt 5G-hálózatot a 4iG.
A Budapesti Értéktőzsde oldalán közölte a 4iG, hogy a cég montenegrói leányvállalata megszerezte a Telenor Montenegro 100 százalékos részvénycsomagját. A Telenor Montenegro az ország legjelentősebb mobilszolgáltatója, a közlemény szerint a lakosság 98 százalékát éri el a 4G alapú mobilszolgáltatásaival.
Rövidesen új márkanév jelenhet meg a magyar távközlési piacon, 2022 tavaszán (ismét) nevet vált az ország egyik legrégebbi mobilszolgáltatója, a cseh PPF befektetői csoport kezében lévő Telenor Magyarország - írja a hwsw.hu.
Országosan már több mint 200 bázisállomáson érhető el a Telenor 5G-szolgáltatása, az új technológiát használják is a szolgáltató ügyfelei: a hónapról hónapra növekvő 5G-n zajló adatforgalom 2021 októberében meghaladta a 35 ezer gigabytot (GB) - közölte a mobiltársaság az MTI-vel.
Nem csupán az internet lett gyorsabb az elmúlt évtizedekben, hanem a rajta keresztüláramló adatmennyiség is jelentősen megnőtt. A korábbiakhoz képest hatalmas fájlok mozgatása, a sokszor párhuzamosan zajló online meetingek és a zökkenőmentes ügyfélkiszolgálás, valamint digitális fizetés korában a gyors és stabil internet továbbra is kulcskérdés a vállalkozások életében, amelyet a terjedő home office sem tesz zárójelbe.
Az elmúlt másfél év tapasztalata az, hogy a stabil, strapabíró és kellően biztonságos vállalati internet nélkül nehéz reagálni a hirtelen jött kihívásokra. A többnyire mobilszolgáltatásáról ismert Telenor már nem csak vállalati vezetékes internetszolgáltatást kínál minden vállalati szegmensben, hanem havidíjas menedzselt tűzfalat is ajánl közép- és nagyvállalati céges ügyfeleinek, amely biztosítja a védelmet akkor is, ha a cégnél nincs jelentős forrás IT-rendszerek kiépítésére.
Október 1-től Takács József tölti be a Telenor Magyarország pénzügyi vezérigazgató-helyettesi pozícióját. A szakember 2018-ban csatlakozott a Telenorhoz, ahol mostani kinevezéséig a kontrolling és tervezés területet vezette igazgatóként.
A mobiltechnológia, a mobilhálózatok által kínált szolgáltatások már egyáltalán nem csak arról szólnak, hogy felhívhatjuk a segítségükkel telefonon egy ismerősünket. Az IoT, az okos épületek és az okos városok világában a mobiltechnológia már hatékonyan képes összekötni a közművek, az otthonok összehangolt rendszereit, valamint azok automatizálással, energiahatékonysággal kapcsolatos törekvéseit. Hogyan lehet leolvasni élő munka nélkül egy vízórát? Hogyan lehet lekövetni és meghatározni egy esetleges csőtörés pontos helyét? Erről is szó volt az idei Property Investment Forumon.
A hét elején egy háttérbeszélgetésen vettünk részt Prágában, ahol a Telenor Magyarország cseh nagytulajdnonosának, a PPF csoportnak a vezetői mondták el, hogyan látják a cégcsoport, és azon belül a távközlési üzletág jövőjét. A beszélgetésen természetesen szóba került a magyarországi távközlési piac átalakulása, a 4iG és a magyar Telenor pozíciója, szerepe, és a két cég közötti lehetséges együttműködés is. Marek Sláčík, a PPF távközlési üzletágának vezetője elmondta, kizárt, hogy eladják a Telenor Magyarországban lévő többségi tulajdonrészüket, ezt a gondolatot erősítette meg PPF vezetője, Ladislav Bartoníček, aki a Forbesnak nyilatkozott a témában.
Telenor OtthonNet néven otthoni internetszolgáltatást indít szeptember 14-től lakossági ügyfeleinek a Telenor Magyarország, vezeték nélküli hálózatán, belépve az otthoni szolgáltatások területére. A korlátlan adatforgalom mellett otthoni internetezést kínáló szolgáltatás a bevezetésekor is már több mint 1 millió háztartás számára érhető el, és a fejlesztéseknek köszönhetően ez a kör folyamatosan bővül.
Távközlési szuperholdingot hoz létre a magyar állam és a 4iG, a magyar cég hamarosan akár az Antenna Hungária többségi tulajdonosa is lehet. A tegnap bejelentett tranzakció csak egy a sok közül, amely jelzi, a hazai távközlés szélsebesen alakul át, a 4iG körül egy nagy magyar, integrált telco cég épül, teljeskörű szolgáltatáspalettával. Rengeteg a nyitott kérdés: mennyi hely marad a többi szolgáltatónak? Mi lesz a Telenorral? Mit jelent a nemzeti érdekek képviselése? Hogy néz majd ki a 4iG a folyamat végén? És mi jut ebből a kisrészvényeseknek? Néhány gondolat, ami eszembe jutott a tegnapi bejelentés kapcsán.
Lényegesen leegyszerűsíti a céges Apple-eszközök tömeges beállítását és konfigurálását az az új szolgáltatás, amelyet a Telenor most egy ingyenes regisztrációt követően tesz elérhetővé a vállalati ügyfelei számára. Az Apple Business Manager segítségével az eszközöket csoportosan, akár előre, vagy a hétköznapokban folyamatosan lehet a vállalati előírásoknak megfelelően, egységesen beállítani. Ezzel a céges partnerek rengeteg informatikus-munkaórát takaríthatnak meg.
A Telenor 105 millió dollárért eladta mianmari tevékenységét a libanoni M1 Group befektetési cégnek, közölte a vállalat.
Hírfolyamunk az orosz–ukrán háborúról.
Új fázisba lépett a háború.
A multilaterális fejlesztési bankok tavaly rekord összeget fektettek zöld projektekbe
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.