Az Európai Unió és Kína között fokozódik a feszültség a kereskedelmi szabályokat illetően. Peking szubvencióellenes vizsgálatot indított az EU-ból származó tejtermékek importjánál, válaszul az EU által a kínai elektromos járművekre kivetett vámokra.
Lapinformációk szerint a kínai vállalatok szubvencióellenes vizsgálatot kérnek az EU-ból importált tejtermékekre. Az EU 2023-ban 1,7 milliárd euró értékben exportált tejtermékeket Kínába.
Májusban már a harmadik egymást követő hónapban nőttek a globális élelmiszerárak havi összevetésben, mivel a gabona és a tejtermékek árindex-emelkedését nem ellensúlyozta teljes mértékben a cukor árának csökkenése.
Az amerikai szarvasmarhákban és tejben megjelenő madárinfluenza terjedése felgyorsította a tudósok erőfeszítéseit arra vonatkozóan, hogy az emberek számára is vakcinát fejlesszenek ki. Egyre nagyobb ugyanis a vírus emberre való átugrásának kockázata.
Áprilisban emelkedtek az élelmiszer-alapanyagok nemzetközi piaci árai a hús jelentős, valamint a növényi olajok és gabonafélék mérsékelt drágulása miatt. Ez ellensúlyozta a cukor és a tejtermékek árcsökkenését, amint azt az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezetének (FAO) frissített indexe mutatja.
Csökkentek a globális élelmiszerárak februárban havi összevetésben elsősorban a gabonafélék alacsonyabb világpiaci ára miatt az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapjára pénteken felkerült adatok szerint.
Csökkentek a globális élelmiszerárak tavaly decemberben havi összevetésben és az egész évben az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) adatai szerint. A nemzetközi élelmiszer-nyersanyagárak irányadó átfogó árindexe 118,5 pont lett, 1,5 százalékkal alacsonyabb a novemberinél és 10,1 százalékkal alacsonyabb a 2022 decemberinél.
Nem változott érdemben az élelmiszerek világpiaci ára novemberben havi szinten az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján pénteken közzétett adatok szerint. Az alacsonyabb nemzetközi gabonajegyzéseket ellensúlyozta a növényi olajok magasabb ára – írja az MTI.
Kétéves mélypontra csökkent az élelmiszerek világpiaci ára augusztusban az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján pénteken közzétett adatok szerint.
Romániában csökkent egyes alapélelmiszerek átlagos fogyasztói ára, amióta hatályba lépett az árrést korlátozó sürgősségi kormányrendelet - közölte hétfőn a versenytanács.
Az élelmiszer-árstopot úgy lesz kivezetve, hogy a kötelező akciózás az érintett termékkörökre is kiterjed. Mindemellett augusztus 1-től másfélszeresére – 10%-ról legalább 15%-ra – emeli a kormány a kötelező bolti akciózás mértékét - írja a GFM közleményében.
Eredményes a „Lidl a magyar beszállítókért” program – tájékoztatta a Portfolio-t az áruházlánc. A program lényege, hogy magyar gyártók, beszállítók élelmiszertermékeit külföldi áruházakban is forgalmazzák. Mint megtudtuk, a hazai tejtermelők közel 16 milliárd forint értékű tej és tejtermékeket értékesítettek az áruházlánc külföldi üzleteiben az elmúlt gazdasági évben. Ez azt jelenti, hogy a Lidl partnerei összesen 40-féle magyar tejterméket exportálnak.
A Gazdasági Versenyhivatal ma élesítette azt a rendszert, amely hat kereskedelmi lánc 1200 boltjában több min 60 termék árait követi nyomon.
A magyar Aldi az Aldi Süd csoport többi tagvállalatához hasonlóan a „Milfina” helyett a jövőben egységesített márkanév, a „Milsani” alatt forgalmazza a tejtermékeket, így megújul majd az árucikkek csomagolása is - adta hírül a cég.
Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Szervezete (FAO) honlapján szereplő adatok szerint áprilisban az átfogó árindex 127,2 pont lett, ami 0,8 pont (0,6 százalék) emelkedés márciushoz viszonyítva. Ez volt az első növekedés 12 egymást követő hónap csökkenés után. Az áprilisi emelkedés ellenére az index 31,2 ponttal (19,7 százalékkal) állt alacsonyabban tavaly áprilishoz képest.
Egy felmérés szerint az európaiak nagy része aggódik az éghajlatváltozás miatt, és szívesen tenne lépéseket a hatásának a csökkentésére, valamint támogatja ennek kapcsán a kormányok politikáját is, azonban saját maga már egyre kevésbé hajlandó bármit is tenni, ami érdemi lemondással járna - írja a The Guardian.
Begyorsult az emelkedés, majd hamar elfogyott a lendület.
Meghalt az új betegség első fertőzöttje.
Újra nekifutnak a költségvetés elfogadásának, ami lehetetlen feladatnak ígérkezik.
A felügyelet vezetőjének lemondása mérföldkő.
Európa tudásalapú gazdaságába integrálódhat Magyarország.
Rejtélyes hajó vágta el Tajvan digitális ütőerét: Kína keze lehet a dologban?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.
Orbók Ilona luxusipari szakértővel beszélgettünk.
Alapvetően jó világ jöhet.