Van-e esélye bekerülni egy szegényebb családból érkező diáknak egy elitképző szakkollégiumba?

Van-e esélye bekerülni egy szegényebb családból érkező diáknak egy elitképző szakkollégiumba?

A ma ismert szakkollégiumi mozgalom az 1970-es években indult el Magyarországon, de évszázados múltból építkezik: megtalálhatjuk benne az angolszász college-ok és a magyar neveléstörténetben fontos kollégiumok hagyományát. Jelenleg mintegy 50 úgynevezett minősített szakkollégium működik Magyarországon, ezek jellemzően az egyetemektől némiképp független, önszerveződő, diákönkormányzatiságra épülő intézmények. Többek, mint egy lakóközösség: a kollégisták az egyetemek képzési rendszerét kiegészítve elmélyült tanulást és kutatást végeznek az őket érdeklő témákban, erős a közösségi élet, fontos a társadalmi felelősségvállalás. Elitképző intézmények, jellemzően jelentős a túljelentkezés is. Vajon kinek van lehetősége bekerülni egy ilyen intézménybe? Jár-e plusz költséggel a szakkollégiumi lét? És mégis, milyen pluszt ad, miért érdemes jelentkezni? Ennek jártunk utána.

Felajánlást tett Karikó Katalin

Felajánlást tett Karikó Katalin

A Debreceni Egyetemen (DE) zajló kutatásokra, illetve tehetséggondozásra ajánlotta fel a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénzjutalmat Karikó Katalin magyar kutatóbiológus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója - közölte az egyetem a honlapján pénteken.

Megújul a vezetőképző modul a Mathias Corvinus Collegiumban

Megújul a vezetőképző modul a Mathias Corvinus Collegiumban

Megújította vezetőképző modulját a Mathias Corvinus Collegium (MCC. A tehetséggondozó intézmény a Portfolio-t arról tájékoztatta, hogy a cél, hogy ne feltétlenül menjenek külföldre a tehetséges fiatalok azért, hogy egy európai viszonylatban is meghatározó színvonalú vezetőfejlesztő képzést kapjanak.

Gyorsítópályát kapnak a legtehetségesebb tanulók

Gyorsítópályát kapnak a legtehetségesebb tanulók

Magyarország számára a tehetséggondozás nemzetstratégiai kérdés, ezért kulcsfontosságú, hogy legyen egy speciális intézményrendszer, amely felkészíti a jövő politikai, gazdasági, kulturális elitjét - mondta Orbán Balázs, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumának elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.

A Mol és a Richter részvényeinek 10 százalékának hozamával gazdálkodhat a Mathias Corvinus Collegium

A Mol és a Richter részvényeinek 10 százalékának hozamával gazdálkodhat a Mathias Corvinus Collegium

Április 9-én nyújtották be azt a törvényjavaslatot, ami jelentősen átalakítja az egyik legnagyobb hazai tehetséggondozó szervezetnek számító Mathias Corvinus Collegium (MCC) finanszírozását. Az új modellben a kollégium a Mol és a Richter-részvények 10 százalékos csomagjának hozamával tudna gazdálkodni. A Portfolio a változásokról és a távlati tervekről kérdezte Szalai Zoltánt, az MCC ügyvezető igazgatóját.

Friss nemzetközi rangsorban szerepelt le Magyarország: elpazaroljuk a tehetségeinket

Magyarország a tavalyi 41. helyéről az 52. helyre csúszott vissza a Nemzetközi Tehetség Versenyképességi Index (Global Talent Competitiveness Index, GTCI) alapján felállított rangsorban, amely 119 országot értékel az alapján, hogy milyen hatékonyan képesek tehetséges munkavállalók kinevelésére, illetve megtartására.

Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Érdekes időpontban kaphatnak
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.