Európai ország áll a tehetségek bevonzása és megtartása alapján összeállított rangsor élén immár tizedik éve. A friss Globális Tehetség-versenyképességi Index alapján Magyarország a 134 országot felvonultató listán a 38. helyet szerezte meg.
A ma ismert szakkollégiumi mozgalom az 1970-es években indult el Magyarországon, de évszázados múltból építkezik: megtalálhatjuk benne az angolszász college-ok és a magyar neveléstörténetben fontos kollégiumok hagyományát. Jelenleg mintegy 50 úgynevezett minősített szakkollégium működik Magyarországon, ezek jellemzően az egyetemektől némiképp független, önszerveződő, diákönkormányzatiságra épülő intézmények. Többek, mint egy lakóközösség: a kollégisták az egyetemek képzési rendszerét kiegészítve elmélyült tanulást és kutatást végeznek az őket érdeklő témákban, erős a közösségi élet, fontos a társadalmi felelősségvállalás. Elitképző intézmények, jellemzően jelentős a túljelentkezés is. Vajon kinek van lehetősége bekerülni egy ilyen intézménybe? Jár-e plusz költséggel a szakkollégiumi lét? És mégis, milyen pluszt ad, miért érdemes jelentkezni? Ennek jártunk utána.
A Debreceni Egyetemen (DE) zajló kutatásokra, illetve tehetséggondozásra ajánlotta fel a Debrecen Díj a Molekuláris Orvostudományért kitüntetéssel járó pénzjutalmat Karikó Katalin magyar kutatóbiológus, a szintetikus mRNS-alapú vakcinák technológiájának szabadalmaztatója - közölte az egyetem a honlapján pénteken.
Megújította vezetőképző modulját a Mathias Corvinus Collegium (MCC. A tehetséggondozó intézmény a Portfolio-t arról tájékoztatta, hogy a cél, hogy ne feltétlenül menjenek külföldre a tehetséges fiatalok azért, hogy egy európai viszonylatban is meghatározó színvonalú vezetőfejlesztő képzést kapjanak.
Magyarország számára a tehetséggondozás nemzetstratégiai kérdés, ezért kulcsfontosságú, hogy legyen egy speciális intézményrendszer, amely felkészíti a jövő politikai, gazdasági, kulturális elitjét - mondta Orbán Balázs, a Mathias Corvinus Collegium (MCC) kuratóriumának elnöke szerdai budapesti sajtótájékoztatóján.
Április 9-én nyújtották be azt a törvényjavaslatot, ami jelentősen átalakítja az egyik legnagyobb hazai tehetséggondozó szervezetnek számító Mathias Corvinus Collegium (MCC) finanszírozását. Az új modellben a kollégium a Mol és a Richter-részvények 10 százalékos csomagjának hozamával tudna gazdálkodni. A Portfolio a változásokról és a távlati tervekről kérdezte Szalai Zoltánt, az MCC ügyvezető igazgatóját.
Magyarország a tavalyi 41. helyéről az 52. helyre csúszott vissza a Nemzetközi Tehetség Versenyképességi Index (Global Talent Competitiveness Index, GTCI) alapján felállított rangsorban, amely 119 országot értékel az alapján, hogy milyen hatékonyan képesek tehetséges munkavállalók kinevelésére, illetve megtartására.
A francia BPCE bank érdekeltsége lesz a partnere ebben.
A bitcoin történelmi csúcsa közelében áll.
Egyelőre a dollár a nagy vesztese az új elnökség kezdetének.
A Világgazdasági Fórumon értékelték a nagy irányváltást a világ vezető bankárai.
Újra módosultak a határidők.
29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére.
Ez is egy létező forgatókönyv.
Mire számíthatnak a bértárgyaláson?
Az orosz haderő elérte az ukrán véderő egyik legfontosabb városát.