A német Bild értesülései szerint az ukránok az egyszer már száműzött 2Sz7 Pion, 203 milliméteres önjáró tarackjaikat vetik be a torecki fronton, az orosz előretörés megállítása érdekében.
Az Egyesült Államok lőszerutánpótlásának köszönhetően ismét használni tudja az ukrán tüzérség a 2Sz7 Pion önjáró nehéztarackokat – derül ki ukrajnai harctéri felvételekből.
Valószínűleg először használták éles bevetésen az orosz tüzérek a 2Sz43 Malva 8x8-as önjáró tarackot, az eseményről rejtélyes drónfelvétel árulkodik.
Friss videó jelent meg az X-en (korábban Twitter), ami alapján elsőre úgy tűnhet, hogy az orosz rakétatüzérség a hónap, ha nem az év találatát érte el, de mint oly sokszor, most sem lehet kizárni, hogy inkább egy csúnya bakiról van szó.
Az orosz tüzérek állítólag megsemmisítették az Ukrán Fegyveres Erők egy harckocsiját, egy aknavető osztagot és egy D-20-as vontatott tarackot - számolt be az orosz védelmi minisztérium közleménye alapján Reuters.
Érdekes sztorit osztott meg egy ukrán Telegram-csatorna a Bilohorivka ellenőrzéséért vívott csatáról: a történet igencsak durva képest fest az ukrán haderő lőszerellátási problémáiról.
A napokban kezdett el az orosz Telegram és X csatornákon terjedni néhány felvétel az orosz szárazföldi erők új csúcsfegyveréről, a 2Sz-40 Floksz önjáró tarackról/aknavetőről. A tüzérségi eszköz meglehetősen érdekes koncepció.
Az amerikai hadsereg újraindítja az M777-es löveg gyártását az ukrajnai bevetést követően megnövekedett kereslet miatt - számolt be a Wall Street Journal.
Likvidált az ukrán haderő egy 2Sz5 Giacint-Sz típusú 152 milliméteres tüzérségi rendszert egy amerikai gyártmányú M142 HIMARS rakéta-sorozatvetővel – írja a Ukraine Weapons Tracker.
Továbbra is nagy hangsúlyt fektet az ukrán tüzérség az orosz tüzérségi rendszerek likvidálására: ezúttal a donyeci fronton okozott jelentős pusztítást egy amerikai gyártmányú M142 HIMARS rakétarendszer.
Újabb, nem bejelentett fegyverszállítmányt kapott Finnországtól Ukrajna. Helsinki jellemzően nem közli, hogy milyen fegyvereket, milyen mennyiségben transzferál a megtámadott országnak, maximum a fegyvercsomag értékét teszik közzé, ha egyáltalán erre sor kerül.
Úgy néz ki, szinte egy időben azzal, hogy az oroszok kilőtték a történelem első, ellenséges tűz miatt elvesztett Challenger 2-es harckocsiját, végeztek egy szintén brit gyártmányú AS-90-es önjáró tarackkal is.
A háborús veszteségek nyomon követéséről elhíresült Oryx blog egy újabb „mérföldkő” eléréséről számolt be, az orosz-ukrán háborúban elszenvedett orosz tüzérségi veszteségek ugyanis átlépték az 1000-es darabszámot.
Felvételek érkeztek arról, hogy a második AS-90 típusú önjáró tarackot is megsemmisítették az orosz erők találatai. A nehézfegyverből összesen 32 darabot küldött az Egyesült Királyság Kijevbe. Az első ismert veszteség mindössze néhány héttel ezelőtt történt.
Az elmúlt hetekben látható volt, hogy Ukrajna a frontális támadások helyett a fronton található orosz tüzérség megsemmisítésére helyezte át a hangsúlyt. Egy OSINT-elemző műholdképek segítségével felmérte, mennyi tüzérségi rendszere maradhatott Moszkvának a tartalékban.
Az ukránok nyári offenzívája valószínűleg nem éppen Kijev elvárásai szerint indult el. Zaporizzsja megyében az ukrán csapatok vaktában rohantak neki a jól megerősített orosz állásoknak, a tüzérség pedig kegyetlen veszteségeket okozott köreikben. Már néhány hete is úgy tűnt, hogy az ukránok visszatértek a tavaly már jól bevált stratégiához az Oryx által közölt friss számadatok pedig ráerősítenek erre a feltételezésre.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Zavarba ejtők a fejlettségi adatok.
Szembe ment a magyar részvénypiac az európaiakkal.
Remélhetőleg nem a túl távoli jövőben tagok lesznek – mondják.
Szerinte ha Ukrajna NATO-tag lenne, nem is lett volna háború.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.