Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter a Bankszövetség képviselőivel tárgyalt - közölte az NGM.
Az építőipar egy emberként üdvözli a kormányzat Gazdaságpolitikai Akciótervének eddig megismert irányvonalait, miután az építőipar képes tevékeny részt vállalni a gazdasági növekedési tervek megvalósításából. Ha az eddig megismert intézkedések piacbarát módon megvalósulnak, akkor az újlakásépítés és a felújítási aktivitás növekedése révén az építőipar évente legalább 1%-os mértékben hozzá tud járulni a GDP növekedéséhez - fejtette ki álláspontját az Építési Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ).
A Nagy Márton által bemutatott 14+2 pontos turisztikai javaslatcsomag a hazai szállodák és éttermek körében nagyrészt pozitív fogadtatásra talált, a szervizdíj 12 százalékos maximalizálására vonatkozó tervet azonban egyöntetűen kritikával illették. Ezt kontraproduktív lépésnek tekintik az iparági szereplők, akik szerint a korlátozás jelentős bevételkiesést és az ágazat versenyképességének romlását okozná. Az átfogó csomag egyéb javaslatai szélesebb támogatottságot élveznek.
Jelentős adóügyi változtatásokat tervez a kormány, a parlamentnek bemutatott tervezet az új építésű lakások áfájára is kitér, melynek értelmében a kedvezményes, 5%-os lakásáfa 2026 végéig meghosszabbodik.
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter hivatalában fogadta Katerina Shearert, a Booking.com Közép- és Kelet-Európai régió kormányzati kapcsolatokért felelős vezetőjét – írja az NGM közleménye.
Jön a digitális SZÉP-kártya, így telefonon is tudunk majd fizetni a vendéglátóhelyeken. A rövid távú lakáskiadásra vonatkozó szabályozás Budapesten szigorodni fog, a szervizdíjat 12%-ban maximálja a kormány. A három változás egy 14+2 pontos turisztikai csomag része, amelyet hétfőn jelentett be Nagy Márton miniszter (címlapképünkön).
Az év első nyolc hónapjában a SZÉP-kártya feltöltések összértéke meghaladta a 294 milliárd forintot, ami 12,6%-os növekedést jelent az előző év azonos időszakához képest – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A nyári feltöltések 100 milliárdos összege 15%-kal, a nyári költések 133 milliárdja pedig 8,5%-kal múlta felül az egy évvel korábbit, így nyár végére 96,5 milliárd forint maradt a kártyákon.
Nagy Márton, az NGM minisztere ma megbeszélést tartott a Bankszövetség képviselőivel, amelyen négy pontban kérte a bankok együttműködését. Többek között arra kérte a bankokat, hogy "önkéntes" alapon szorítsák a lakáscélú hitelek THM-szintjét 5 százalék alá, bemutatta a "munkáshitel" részleteit, azt kére, az adómentes borravalóhoz bitztosítsanak technikai hátteret és digitalizálják a SZÉP-kártyákat. Egy 20 éves új lakáshitel várható törlesztőrészlete 10-15%-kal lehet alacsonyabb a mostaninál, ha teljesül a kormány elvárása.
A nagy hőségben mutatott kitartó munka eredményeképp augusztus 15-ig, nettó 200 ezer forint, egyszeri, SZÉP-kártyára utalt összeggel szeretne köszönetet mondani a MÁV-csoport 33 ezer dolgozójának Lázár János egy friss Facebook-posztja szerint.
2024 első félévében több mint 230 milliárd forintra nőtt a feltöltések összértéke a SZÉP-kártyákon, ezzel 12 százalékkal múlta felül az egy évvel korábbit. A felhasználók száma tavaly júniushoz képest 8 százalékkal, több mint 2,8 millió főre, az elfogadóhelyek száma egy év alatt 137 ezerről közel 147 ezerre bővült.
Továbbra is intenzív a Széchenyi Pihenő Kártya a (SZÉP-kártya) felhasználása - derült ki az MTI által megkérdezett kártyakibocsátók válaszaiból.
Erős forgalmat generált márciusban a SZÉP Kártya: egy év alatt 2,6 millióról 2,8 millióra nőtt a kártyabirtokosok száma, a feltöltések összege 23%-kal, a költéseké 10%-kal emelkedett – közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium. A K&H Bank arról számolt be, hogy az eddig csak mágnescsíkkal lehúzható SZÉP Kártya mellett létrejött a digitális változat is, ami érintésmentes terminálnál és okoseszközös fizetéssel használható.
A SZÉP-kártya szabályai értelmében, akiknél több mint egy éve van pénz a számlájukon, évente kétszer, március 20-án és szeptember 20-án 15 százalékos díjat kell fizetniük a fel nem használt összeg után. Éppen ezért érdemes ellenőrizni a kártyákon gyűlő összegeket és elkölteni.
Hozzávetőlegesen 5 milliárd forintnyi „alvó pénz” ragadt benn a SZÉP-kártyákon - közölte a Nemzetgazdasági minisztérium. A kártyákon lévő kedvezményes források felhasználása, továbbá a gazdaság támogatása érdekében a kormány felkéri a SZÉP-kártya szolgáltatókat, hogy értesítsék azon ügyfeleiket, akiknek legalább 50 000 forintnyi, 2022. október 15-e előtt jóváírt juttatás áll rendelkezésre számláján.
A kiskereskedelmi láncok tapasztalatai szerint a lehetőség, hogy a Szép-kártyákon lévő pénzt hideg élelmiszerre is lehetett fordítani, nem generált érezhető forgalomnövekedést, azonban az emberek alternatív fizetési módként használták a béren kívüli juttatásként kapott összegeket. Bár a lehetőség már nyár végétől élt, sokan novemberre és decemberre halasztották ezeket a vásárlásokat.
2023-ban összesen 445 milliárd forintot töltöttek fel a munkáltatók a Széchenyi Pihenő Kártyákra, amely negyedével, azaz több mint 90 milliárd forinttal haladta meg a 2022-ben látott 354,7 milliárd forintos összeget. Decemberben ráadásul kiemelkedő szintet ért el a feltöltések mértéke, ugyanis 2023 utolsó hónapjában 83 milliárd forint érkezett a dolgozók SZÉP-kártyájára - ez 58%-kal volt magasabb, mint a 2022 decemberében feltöltött 52,4 milliárd forint - derült ki a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményéből.
Hogyan lehet a technológiailag fejlett jövőt fenntarthatóbb eszközökkel megteremteni?
Ferenczy Dóra, az OTP Bank szakértője szerint sokat tanulhatnak egymástól a különböző generációk.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?