Az MBH Bank és a Portfolio nemrég közös kutatásban vizsgálta, hogy milyen a diákszámlák népszerűsége Magyarországon, milyen szempontok, motivációk alapján döntenek az ügyfelek az egyes bankok diákoknak szóló termékei mellett, és hogy milyen hosszútávú céllal nyitnak ilyen számlákat. Az eredményeket Kelemen Tamással, az MBH Bank lakossági termékmenedzsment vezetőjével értékeltük.
A szektorátlagot meghaladó ütemben nő a számlák száma a Gránit Banknál, a napokban megnyílt a 200 ezredik ügyfélszámla is. Míg az MNB adatai szerint 2024 első negyedévében mindössze 0,1 százalékkal nőtt a bankszámlák száma a magyar bankszektorban, ugyanezen időszak alatt a Gránit Banknál 19.1 százalékos volt a növekedés. A bank piaci térnyerése így tovább folytatódott azt követően, hogy 2023-ban már minden ötödik lakossági bankszámla a Gránit Banknál nyílt. Az új számlát nyitó ügyfelek - a bank felmérése szerint - a modern és egyszerűen használható mobilbanki funkciók, a fintech megoldásokkal versengő innovációk és a versenyképes költségek miatt választják a Gránit Bankot.
A diákszámlák a fiatal, általában még tanuló vagy kezdő munkavállaló felnőttek számára készültek, az ő igényeiket és anyagi lehetőségeiket figyelembe véve lettek kialakítva. Bármelyik banknál választjuk is ezt a számlatípust, biztosan kedvezőbb feltételekkel találkozunk, mint egy hagyományos lakossági folyószámla esetén, ettől függetlenül az egyéni szempontok szerint érdemes mérlegelni, hogy melyik számunkra a legmegfelelőbb. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.
Bármelyik banknál választunk is a fiataloknak diákszámlát, biztosan kedvezőbb feltételekkel találkozunk, mint egy hagyományos lakossági folyószámla esetén, ettől függetlenül az egyéni szempontok szerint érdemes mérlegelni, hogy melyik számunkra a legmegfelelőbb. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető konstrukciók közül.
Másodjára ítélte a Gránit Banknak a „Leggyorsabban Növekvő Digitális Bank Magyarországon” díjat a neves brit pénzügyi szaklap, a Global Banking and Finance Review magazin. A díj odaítélésében nagy szerepet játszott, hogy a Bank 2023-ban is a szektorátlagot meghaladóan növekedett, miközben közel tucatnyi új innovációval jelent meg a piacon.
Az egyetemi felvételi ponthatárokat hamarosan kihirdetik, ezért időszerű áttekinteni a bankok diákszámla-kínálatát. Sokan maradnak ugyanannál a banknál, ahol az első számlájukat megnyitották, ezért a pénzintézetek rendkívül kedvező ajánlatokat kínálnak az új ügyfeleknek. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak a családok és a fiatalok az elérhető diákszámla-konstrukciók közül.
A legtöbb fiatalnak már 16-17 évesen van saját bankszámlája, azonban az egyetemi tanulmányok megkezdésével megkerülhetetlenné válik a folyószámla-nyitás: már az egyetemi beiratkozás során kötelező bankszámlaszámot megadni, illetve a diákmunka-központok is utalással rendezik a fizetéseket. Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak diákszámla-konstrukciót a leendő ügyfelek, illetve milyen tanácsokkal segíti őket a családjuk.
A Magyar Államkincstár továbbfejlesztette az online felületeit, és a befektetések még egyszerűbb kezelése érdekében több új funkcióval bővült a WebKincstár és MobilKincstár alkalmazás. Most már többek között lehetőség van a rendszeres befektetési megbízások rögzítésére is - közölte az Államkincstár.
Sokan az egyetemi tanulmányaik megkezdésével párhuzamosan nyitják meg első lakossági folyószámlájukat, ezért a pénzintézetek rendkívül kedvező ajánlatokat kínálnak az új ügyfeleknek. Közeleg az egyetemi ponthatárok kihirdetése, ezért mostanában egyre több családban és fiatal felnőttben merül fel a kérdés: mire figyeljenek a bank kiválasztásakor? Kutatásunkban arra keressük a választ, hogy milyen szempontok alapján választanak diákszámla-konstrukciót a leendő ügyfelek.
Új megoldást vezet be az OTP Bank, hogy olyan településeken is biztosítsa a személyes ügyintézés lehetőségét, ahol nem rendelkezik állandó bankfiókkal. A most bejelentett OTP mozgó bankfiók Békéscsaba környékén teljesít majd szolgálatot. Az új mozgó bankfiók egy hagyományos készpénzmentes bankfiókkal azonos szolgáltatási kört kínál az ügyfelek számára - derül ki az OTP közleményéből.
Nem lehet elég korán elkezdeni a pénzügyi nevelést Kökény Dávid, az OTP Bank Termékfejlesztési senior menedzsere szerint, aki a Portfolio-nak elmondta, az ideális az volna, ha a szülők már az első, valamilyen alkalomra, rokonoktól kapott pénz kapcsán elkezdenének pénzügyi kérdésekről beszélgetni a gyerekekkel. Az utóbbi években egyre nő a 16 év alatti ügyfelek száma az OTP Banknál, tapasztalataik szerint a Z generáció már kifejezetten tudatos, úgy tűnik, számukra a legfontosabb, hogy minél több banki szolgáltatás ingyenes legyen, és hogy minél nagyobb legyen a bank digitális képessége.
Decemberben éri meg legjobban a Tartós Befektetési Számla (TBSZ) nyitása, ráadásul ez a hónap az, amikor sokan évvégi jutalmat, munkahelyi köszönetnyilvánításként kiutalt bónuszt kapnak. Nem véletlen, hogy az ilyentájt rendelkezésre álló plusz összegek gyakorta TBSZ-számlán landolnak, hiszen 3 év után adókedvezményt, 5 év után pedig teljes adómentességet érhetünk el az elért hozamokra vonatkozóan. A TBSZ ezen túl is meghosszabbítható, ekkor újraindul az 5 éves lekötési időszak, amely után adó megfizetése nélkül lehet kivenni a megtakarítást. Az OTP Bank szakértője szerint a nehéz gazdasági helyzet és az elmúlt évek váratlan eseményei sokak figyelmét ráirányították a megtakarítások fontosságára.
238 millió eurós bírság megfizetésébe egyezett bele a Credit Suisse Franciaországban, az adócsalási és pénzmosási ügy azért indult, mert a vádak szerint a bank francia gazdag ügyfeleit akarta rávenni arra, hogy vigyék át vagyonukat Svájcba.
Egy éve elérhető a 0-24 órás, okostelefonos számlanyitás a Gránit Banknál - tájékoztatta a pénzintézet a Portfolio-t.
Cikkünk elsőrendű célja elnavigálni a kezdő kereskedőket a számlanyitástól az egyes befektetési lehetőségek megismeréséig a tőzsde lebilincselő világában. Összeszedtünk minden információt arról, hogy hogyan működik a tőzsde, mik a tőzsde alapjai, hogyan válaszd ki a számodra legjobb befektetést és kerüld el a kezdő tőzsdéző tipikus hibáit. Ezen információk birtokában a kezdeti szárnypróbálgatás után, akár belőled is a tőzsdeparkett ördöge lehet.
A bankszektorban is egyre több zöld, fenntartható kezdeményezés jelenik meg, erre egy új példa, hogy az OTP Bank egy újrahasznosított műanyagból készült kártyát dob piacra.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Furcsa eszközöket fedeztek fel az orosz katonák.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?