Növelte ingatlan-bérbeadási bevételeit az Appeninn-csoport

Növelte ingatlan-bérbeadási bevételeit az Appeninn-csoport

2023-ban 142 százalékkal 19,49 millió euróra növelte ingatlan-bérbeadási bevételeit az Appeninn-csoport, adózott eredménye 22,76 millió euróra emelkedett. Az elmúlt év során megvalósult hazai és lengyel akvizíciók, illetve a társaság Scope Ratings-felminősítése mellett fontos állomás volt a SZIE-státusz előkészítése, illetve 2024. januári megszerzése.

Döntött a közgyűlés: SZIT-té alakult az Appeninn

Döntött a közgyűlés: SZIT-té alakult az Appeninn

Döntött az Appeninn közgyűlése a tőzsdei társaság SZIT-té alakulásáról. Hogy mi a jelentősége ennek a döntésnek, illetve hogyan illik ez lépés a társaság stratégiájába, arról az Appeninn Holding Nyrt. vezérigazgatóját, Szűcs Györgyit kérdeztük.

Újabb SZIT jelenhet meg a magyar piacon

Újabb SZIT jelenhet meg a magyar piacon

Szabályozott ingatlanbefektetési társaságként (SZIT) nyilvántartásba vette a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) a SunDell Estate Nyrt.-t - közölte a társaság pénteken az MTI-vel.

Kérelmezte SZIT-té nyilvánítását a SunDell

Bejelentette a SunDell Estate Nyrt. az állami adóhatóságnak, hogy szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) alakulnak – tájékoztatta a cég a BÉT-et.

Új cég lépett a magyar tőzsdére

Új cég lépett a magyar tőzsdére

Tőzsdére ment a Budapest kertvárosias övezeteiben épülő lakóparkok építésének megszervezésével, a felépült lakások értékesítésével és bérbeadásával foglalkozó ingatlancég, a SunDell. A vállalat vezetőivel és a tőzsdére lépéshez segítséget nyújtó tanácsadókkal beszélgettünk a tőzsdei bevezetésről, az ingatlanpiac változásáról, a cég terveiről.

Törlik a BILK részvényeit a magyar tőzsde terméklistájáról

Törlik a BILK részvényeit a magyar tőzsde terméklistájáról

A BÉT vezérigazgatója törli július 2-ával a BILK Logisztikai Nyrt. törzsrészvényeit a terméklistájáról – közölte a tőzsde. A cég maga is kérte az erről szóló döntést, ugyanis „a globális gazdaságban bekövetkezett kedvezőtlen folyamatokra tekintettel” nem kívánja kezdeményezni a kereskedés megkezdését.

Amikor a

Amikor a "plázastop" törvény és a végtörlesztések időszakát éltük

Folytatva a 15 éves visszatekintésünket, elérkeztünk 2011-hez, ahhoz az évhez, ami sokak számára jelentett nagy csalódást és egyben rémálmot, nyoma sem volt ugyanis a válságból való kilábalásnak a korábbi várakozások ellenére. Sőt, be kellett látni, hogy van még lejjebb. A lakáspiac zuhanása, a hitelek további apadása, a "plázastop" törvény és az ország leminősítése mellett üde színfoltnak számítottak az újonnan átadott bevásárlóközpontok és irodaházak. Lássuk, mi minden történt 2011-ben a hazai ingatlanpiacon, illetve a hetedik alkalommal megrendezett Property Investment Forum konferencián!

Ez lehet a következő nagy dobás a hazai tőzsdén

Igazán aktív évet tudhat maga mögött a BIF, az első féléves jelentés alapján 55 százalékos volt a bevételnövekedésük, ősszel a részvényei bekerültek a prémiumkategóriába, 20 milliárdos hitelkeretről írtak alá szerződést az MFB-vel, illetve december 31-től váltottak SZIT vállalkozási formára. Az események a vállalat részvényeinek is nagy lökést adtak, január elején, két nap alatt több mint 10 százalékos növekedést mutatott az árfolyam. Arról, hogy milyen további terveik vannak, hogyan szeretnék az intézményi és a kisbefektetőket is elérni, milyen ingatlanpiaci lépésekre készülnek, illetve hogyan látják a piacot a jövőben, a cég gazdasági vezérigazgató-helyettesét, Hrabovszki Róbertet kérdeztük.

Hónapokig meg sem mozdult, most meg szárnyal a BIF

Hónapokig meg sem rezzent a BIF árfolyama, pedig több jó hír is érkezett, aztán múlt hét pénteken elindult a rali, egy olyan bejelentésre, ami nem volt túl meglepő.

Indul az új magyar ingatlansztori: erre figyelj, ha beszállnál

November végén jelent meg egy kormányrendelet-módosítás, amelynek értelmében az ingatlanalapok szabályozott ingatlanbefektetési társaságok (SZIT) részvényeit is megvásárolhatják. A Portfolio által megkérdezett szakemberek többnyire pozitívan értékelték a változást, miután a SZIT-ek működését jelentősen megkönnyítheti és az ingatlanalapok is új befektetéssel bővíthetik a portfóliót. A jellemzően kisebb likviditás és ezzel párhuzamosan a kockázatok növekedése ugyanakkor bizonytalansági tényező marad, emiatt könnyen lehet, hogy a SZIT-részvényekre fókuszáló új ingatlanalapok jönnek létre Magyarországon.

A következő válságot várják a magyar bankok - Nehéz lesz így hitelhez jutni

Az utóbbi két évben egyre többen érdeklődnek a szabályozott ingatlanbefektetési társasággá (SZIT) való átalakulás iránt, ami nagyrészt annak köszönhető, hogy jelentősen enyhítették a átalakulásra vonatkozó feltételeket. A Property Investment Forum finanszírozásról szóló szekciójában szó esett arról, hogy a következő válságtól tartva sok bank behúzta a kéziféket a projektfinanszírozásban, a jó projektekért pedig ádáz harcok dúlnak a pénzintézetek között. A bankok az irodai és lakásprojekteket szeretik leginkább finanszírozni a piacon, de a közeljövőben ki fog alakulni egy aszimmetrikus piac: mivel az 5%-os áfaprojektek mellett megjelennek majd a 27%-os projektek, ez utóbbiak versenyhátrányban lesznek- vélik a szakértők.

Itt a döntés: tőzsdei ingatlansztoriba szállhatnak be magyarok százezrei

A Magyar Közlönyben megjelent kormányrendelet-módosítás értelmében az ingatlanalapok mostantól likvid eszköz gyanánt a szabályozott ingatlanbefektetési társaságok (SZIT) részvényeit is megvásárolhatják. A módosításnak azok az ingatlancégek örülhetnek leginkább, akik a SZIT-té válást tervezik, de a befektetők oldaláról is vannak pozitívumok.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Surányi György: ez nem görög csőd, hanem magyar zsákutca
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.