Szimulációk szerint a NASA 2021-ben indult aszteroidaeltérítő küldetése során véletlenül létrehozhatott egy meteorzáport, amely a Marsot és a Földet is elérheti. Az űrben sodródó részecskék a kutatások szerint hét év alatt érhetik el a Földet, azonban várhatóan túl kicsik ahhoz, hogy azok meteorként megfigyelhetőek legyenek - írta meg az IFLScience.
A jövőbeli, embereket is szállító Mars-expedíciókra készülve sokat foglalkoztatja a tudósokat a bolygó lehetséges terraformálása. A Chicagó-i Egyetem kutatói egy új ötlettel álltak elő a probléma megoldására: javaslatuk szerint apró vas- és alumíniumforgácsot juttatnának a Mars légkörébe, amellyel az élethez megfelelő hőmérsékletűvé tehetnék a fagyos égitestet - számolt be a New Scientist.
Véget ért a NASA egyéves szimulációja, amely során négy önkéntes élt 12 hónapon keresztül egy marsi viszonyokat modellező környezetben - számolt be az AP News.
A kínai hadsereg, a Népi Felszabadító Hadsereg (PLA) legújabb tanulmánya szerint képes arra, hogy kizárólag drónok segítségével blokádot vezessenek be és tartson fenn egy szigeten. Ez a fejlemény új dimenziót nyit a modern hadviselésben, különösen Tajvan tekintetében - írta a South China Morning Post.
Oroszország és Kína közös hadgyakorlatot tartott a határon átnyúló terrorizmus visszaszorításáért hétfőn. A két hatalom először tartott ilyen akciót Moszkva 2022-es ukrajnai inváziója óta – írja a South China Morning Post.
Vlagyimir Kulisov tábornok, az orosz Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) határőrizeti szolgálatának első igazgatóhelyettese azzal vádolja a Nyugatot, hogy a háttérben nukleáris csapásokat készítenek elő orosz célpontok ellen – írja az Eurasian Times.
A Portfolio AI in Business konferenciáján Kecskés Árisz - a 4IG S&T holding űripari gyártással foglalkozó portfólió vállalata - a REMRED Zrt. üzletfejlesztési igazgatója beszélgetett a Portfolio elemzőjével, Ács Bencével, a téma a mesterséges intelligencia segítségével támogatott űripar és a fegyverkezés volt.
Az amerikai védelmi minisztérium közlése szerint 2024 végére végezhetnek a kiképzéssel az első ukrán pilóták az F-16-os vadászgépekhez – írja a Kyiv Independent.
Országos szintű, a civil lakosságot is bevonó, nukleáris háborús gyakorlat készül Oroszországban – írja a Baza bejelentésére hivatkozva a Newsweek.
Kína új dokumentumfilmet adott ki hadseregének felkészüléséről egy Tajvan elleni esetleges támadásra, melyben a bemutatott katonák ígéretet tesznek, hogy szükség esetén akár az életüket is feláldozzák a harcok során.
Az amerikai hadsereg egyik szimulációja során egy mesterséges intelligencia által vezérelt drón – annak érdekében, hogy teljesíteni tudja a megbízatását – váratlanul úgy döntött, hogy kiiktatja a vezetőjét, hogy ne tudjon beavatkozni – írta a The Guardian című brit lap pénteken egy amerikai ezredes beszámolójára hivatkozva.
Tajvani vészhelyzeti egységek egy általuk ellenőrzött, ám Kína partjaihoz közeli szigeten gyakoroltak válaszlépéseket egy szimulált kínai támadás esetére. A gyakorlat alig egy héttel azután történt, hogy Peking hadgyakorlatot rendezett a Tajvani-szoros körül - adta hírül a Reuters.
Ma már egyre több iparágban használnak digitális ikreket, amelyek a rendelkezésre álló adattömeg felhasználásával részletes betekintést adhatnak a szakembereknek egy adott folyamatban felhasznált eszköz vagy egy tervezési fázisban lévő termék tulajdonságairól és működéséről. A digitális másolatok megjelenése amellett, hogy támogatja a hatékony döntéshozatalt, biztonságosabb és a fenntarthatóbb működést tesz lehetővé a gazdaság számos területén. Cikkünkben bemutatjuk, hogyan érvényesül mindez azokban a szektorokban, amelyek élen járnak a digitális ikrek alkalmazásában.
Az elmúlt órákban számos ukrajnai háborúval foglalkozó közösségi oldal elkezdett keringetni egy videót, melyen egy szimulált, Kijev elleni nukleáris támadás eredménye látható. Azt nem tudni, ki készítette pontosan a videót, de a szimuláció és a kommentár angol nyelvű.
Több szimulációt is lefuttatott az Egyesült Államok védelmi minisztériuma az ukrán haderő tagjaival a most indult ellentámadás előtt, melynek célja volt kideríteni, hogy különféle forgatókönyvek esetén milyen sikerrel járna az offenzíva. Washington azt javasolta Kijevnek, hogy limitálják az ellentámadást egy konkrét térségre és ne próbálják meg egy offenzívával az egész ország területéről kitolni az oroszokat – értesült bennfentes amerikai és ukrán forrásokból a CNN.
Egy, az amerikai Massachusetts Institute of Technology és a Naval War College szakértői által kifejlesztett hadijáték keretében modellezték, hogy milyen következményekkel járhatna egy potenciális Tajvan körül kialakult háború Amerika és Kína szempontjából. Amerika óriási veszteségeket szenvedne, több száz korszerű vadászgépet és több repülőgép-hordozót is elveszítene, azonban meg tudná védeni Tajvant.
NATO-tagországok is kapnának területet.
Kemény kihívásokkal kell megküzdenie Brüsszelnek.
Erre figyel az ország.
A LIBE Bizottság a magyar jogállamiság miatt lépett, a kormány felháborodott.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?