Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon jelentkező podcastjének pénteki adása. A mai műsor első részében a csütörtök este kihirdetett idei felsőoktatási ponthatárokról volt szó. A témával kapcsolatban Hankó Balázs, a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért felelős helyettes államtitkára volt a Checklist vendége, akitől megkérdeztük, hogy idén mely szakokra jelentkeztek a legtöbben, és azt is, hogy mik a magyar felsőoktatás legnagyobb kihívásai. Az adás második részében maradtunk az oktatásnál, mivel a pedagógus-béremelés és a roma szegregáció megszüntetése a kormány és az Európai Bizottság közötti, a Helyreállítási Alap forrásairól folyó tárgyalások kontextusában is felmerült. A témával, és a magyar közoktatás általános helyzetével kapcsolatban Radó Péter oktatáskutató volt a vendégünk.
Hamarosan jön a Portfolio Checklist, lapunk napi podcastjének pénteki adása. A mai műsorban egyebek mellett a csütörtök este kihirdetett idei felsőoktatási ponthatárokról lesz szó. Adásunk második részében maradunk az oktatásnál, mivel a pedagógusbéremelés és a roma szegregáció megszüntetése a Magyarország és az Európai Bizottság közötti, a Helyreállítási Alap forrásairól folyó tárgyalások kontextusában is felmerült.
Összesen 289 olyan uniós projekt van jelenleg az országban, amely a szegregációt, jellemzően kistelepülési romatelepek, felszámolását hivatott elérni új ingatlanok építésével is, de a számokat elnézve ezek döcögősen haladnak, hiszen a 75 milliárdos pályázati keretből csak 65 milliárdot kötöttek le eddig és annak is csak a felét fizették még ki – derül ki a Portfolio összesítéséből. A lassú haladásban lényeges oka lehet annak, hogy a pályázatok 2-3 évvel ezelőtti beadásához képest elszálltak az építőipari kiviteli árak és közben súlyos az építőipari munkaerőhiány is, így a megkezdett projektek közül több is félbeszakadt, vagy jócskán csúszik anyagi-emberi erőforrás korlátok miatt.
A romákat rendszerszintű diszkrimináció éri az élet minden területén Magyarországon - hívta fel a figyelmet az Európa Tanács (ET) kisebbségvédelmi keretegyezményének tanácsadó bizottsága friss jelentésében, amelyben azt is megüzente a kormánynak, hogy fontos fellépni "a médiában és a politikában is jelen lévő intoleráns, rasszista, idegenellenes megnyilvánulások, illetve a gyűlöletbeszéd ellen".
Február 23-án parlamenti választások jönnek Németországban.
Több mint 200 drónt és rakétát lőttek ki vasárnap hajnalban az országra.
Több mint 200 drónnal és rakétával támadt Ukrajnára az orosz haderő.
Ezek most a legnépszerűbb üzletek.
Sosem tudta lemosni magáról a kezdeti rossz hírét.
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.
Nem fizetett a magyar vállalkozó.
Mire elég a 150 ezer forint.