Csökkent a 2019-es hongkongi események befolyása a tajvani választásokra 2020 óta, de nem tűnt el teljesen. A január 13-i választást megelőző kampányban a pártok már kevésbé összpontosítanak Kína városon belüli tevékenységeire – közölte a Nikkei Asia.
Amerikai katonai vezetők felelősségre-vonását sürgeti mintegy 200 jelenlegi és volt amerikai katona, amiért a járvány idején kötelezővé tették a teljes haderő számára a koronavírus-vakcina beadatását – írja a Newsweek.
Dániában a parlament csütörtökön jóváhagyta a fontos vallási tartalommal bíró szövegek - köztük az iszlám szent könyv, a Korán - meggyalázását tiltó törvényjavaslatot.
Hongkong szerepe kettőssé vált, miután Kína határozottan kiterjesztette a befolyási övezetét a városra. Az egykori brit gyarmat különleges státuszt élvezett, sokkal nagyobb szabadságjogok illették meg az ittenieket, mint a szárazföldi Kínában. Peking lépése után az egész rendszer felborult 2019-ben, dinamikus folyamatokat eredményezve: tízezrek döntöttek a távozás mellett, helyükre viszont sorban állnak a kínai beköltözők.
Az utóbbi hetekben több indiai politikus, újságíró és aktivista profilját tiltotta le a Twitter, a vádak szerint az indiai kormány nyomására - írta szerdán honlapján a The Guardian című brit napilap.
Dánia tárgyalásokat folytat Ruandával a menedékkérők kelet-afrikai országba történő átadására vonatkozó új eljárás bevezetéséről, amely tükrözi Nagy-Britannia múlt héten bejelentett hasonló lépését - számolt be a Reuters. A brit kormány lépését számos egyházi vezető, politikus és segélyszervezet is elítélte.
Míg Szlovákiában a horgony szerepe miatt nagyban segítette a működőtőke-beáramlást és az exportot az euróbevezetés, addig Szlovéniában csupán a gazdasági fejlettségi számokat nézve katasztrofális volt a pénzcsere hatása, Csehországban pedig bár üzleti fejjel gondolkodik a kormányfő, mégis teljesen átpolitizált a kérdés - ilyen kijelentések repkedtek egy minapi kétnapos bécsi és pozsonyi konferencián, amely az EU- és eurózóna bővítési tapasztalatokat járta körbe. A pénzcsere kérdésében kiváró álláspontot képviselő magyar döntéshozóknak a vegyes régiós vélemények/tapasztalatok bizonyára nem újak, de mégis érdemes ezeket egy csokorba rendezni, főleg amiatt, hogy úgy néz ki: pár év múlva már csak Magyarországon, Lengyelországban és Csehországban nem az euró lesz a hivatalos fizetőeszköz.
Egy felmérés eredményeit tette közzé az EY.
Több részlet is napvilágot látott.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Harcos politikát folytatott a SEC élén.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?