A Bank of America vezérigazgatója bejelentette, hogy amint a jogi szabályozás lehetővé teszi, a pénzintézet saját, dollárral fedezett stablecoint fog kibocsátani - számolt be a Finextra.
A Stripe és befektetői részvény-visszavásárlást hajtanak végre a jelenlegi és korábbi alkalmazottak likviditásának biztosítása érdekében, miközben a fintech vállalat fizetési forgalma jelentősen nőtt az elmúlt évben - írta a Finextra.
Titkos tervek készülnek a dollár globális szerepének aláásására, miközben egyes országok alternatív fizetési rendszereken dolgoznak Washington megkerülésére. A Nemzetközi Fizetések Bankja (BIS) tavaly váratlanul kiszállt az mBridge projektből, amely Kína és más államok központi bankjai számára biztosítana dollárfüggetlen tranzakciós lehetőségeket. Trump kemény válaszlépéseket fontolgat, akár 100%-os vámokat is kivetne azokra, akik megpróbálnak új pénzügyi hálózatokat építeni az amerikai valuta rovására.
A stablecoin piac értéke új csúcsra emelkedett, miután sikerült visszanyernie a TerraUSD 2022-es összeomlása után elvesztett pozícióját. A DeFiLlama adatai szerint a stablecoinok teljes piaci kapitalizációja idén 46 százalékkal nőtt, vasárnap elérve a rekordnak számító 190 milliárd dolláros értéket. Ez a növekedés egybeesik a kriptopiac általános fellendülésével, amit részben Donald Trump elnökválasztási győzelme ösztönzött - közölte a Bloomberg.
Kína jelentős forrásokat fordít a dolláralapú fizetési rendszer alternatívájának megteremtésére. Ennek ellensúlyozására az amerikai politikai döntéshozóknak támogatniuk kellene a stablecoinokat kibocsátó magáncégeket, ugyanis ezek az eszközök biztosíthatják az amerikai állampapírok iránti keresletet, és erősíthetik a zöldhasú globális helyzetét.
A világ egyik legelső országaként stablecoin-szabályozást készített Szingapúr – írja a CNBC.
A PayPal fizetési óriás bejelentette egy amerikai dollárban denominált stablecoin bevezetését, ezzel az első olyan nagy fintechcég lesz, amely digitális valutákat alkalmaz a fizetések és átutalások során.
A Mitsubishi UFJ Financial Group Inc. tárgyalásokat folytat a népszerű globális stablecoinok mögött álló vállalatokkal, valamint más cégekkel az ilyen tokenek kibocsátásáról a japán bankóriás blokklánc platformján keresztül, írja a Bloomberg.
Kevesebb mint egy hét alatt csődölt be a kriptopiaci finanszírozás két rendkívül fontos szereplője, valamint a technológiai fókuszú startupok egyik legnagyobb hitelező bankja. Az események felpörgését látva közbelépett az amerikai szövetségi kormány hogy fedezetet nyújtson a bankok betéteseinek, ennek hatására nagyot emelkedtek a kriptovaluta-jegyzések tegnap. De mégis mi folyik itt, lehet beszélni rendszerszintű problémákról? Mit jelent a három hitelintézet bukása a kriptopiac számára? Mi lesz így a bitcoinnal?
A Binance stabilcoinjából, a Binance USD-ből a CoinGecko adatai szerint közel 6 milliárd dollárt vontak ki, miután az Egyesült Államokban a tokent kibocsátó vállalatnál kezdtek vizsgálódni a szabályozó hatóságok - írja a Reuters.
A kártyacég az FTX globális kriptotőzsdével együttműködve összesen 40 országban bocsát ki hitelkártyákat Latin-Amerikában, Ázsiában és Európában - írja a CNBC.
A Revolut azt tervezi, hogy a következő hat hónapban 20 százalékkal növeli kriptós üzletágának alkalmazotti állományát Európában, az Egyesült Királyságban és az Egyesült Államokban.
A Circle Internet Financial elindítja népszerű USDC stablecoinjának euró alapú változatát. A USDC egyre nagyobb teret nyer, mivel a legközelebbi riválisa, a Tether fokozott ellenőrzés alá került.
Több kriptopiaci vállalat vezetője is egyetért abban, hogy a közel 20 ezer digitális token közül rengeteg fog valószínűleg összeomlani a jövőben, miközben a létező blokkláncok száma is csökkenni fog az elkövetkező években.
A Stripe a Twitterrel együtt egy új kriptós kifizetési lehetőség pilotját indította el, amellyel a tartalomgyártók akár a USDC nevű stablecoinban is kérhetik a fizetésüket.
Christine Lagarde, az Európai Központi Bank elnöke szerint vannak arra utaló jelek, hogy egyes oroszok az ukrajnai háború miatti szankciókat úgy próbálják megkerülni, hogy a rubelt kriptovalutákra és stablecoinokra váltják, írja a Bloomberg.
Cikkünket folyamatosan frissítjük az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Teljesen feleslegesen vállalta a kockázatot Moszkva.
Súlyos következményei lesznek Trump vámpolitikájának.
Akár nagy bajba is kerülhet a létfontosságú fegyver utánpótlása.
Reméli, ilyen irányban hatnak majd a tárgyalások.
Jeruzsálem ismét kivizsgálja az esetet.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.
Beindult a jogi csűrés csavarás.