Az Aldi egy héttel később, most vasárnap hozza el a vásárlói számára saját karácsonyi gyerekjáték ajánlatát, a Toylino babaházat. Így aki lemaradt a Lidl babaházáról, annak lesz lehetősége most beszerezni, ráadásul pár ezer forinttal kedvezőbb áron juthat hozzá a termékhez, mindössze 22 990 forintos egységáron.
A közösségi média zárt csoportjaiban már arról írnak, hogy a Lidl régóta várt slágerterméke, a játékkonyha a hatalmas érdeklődés hatására a boltlánc több üzletében is a reggeli órákban, sőt valahol az első percekben elfogyott.
A befektetési alapok piacán megkezdődött a szektoron belüli átrendeződés, és mivel a kötvényalapoknál rövidesen jön a kijózanodás, a vegyes- és abszolút hozamú konstrukciók kerülhetnek előtérbe. Ma már csak nagyobb kockázat felvállalása mellett lehet reálhozamot elérni, nagy kérdés, hogy mi történik, ha a volatilitás a népszerű alapok teljesítményét is megtépázza. Köves Benedek, az OTP Alapkezelő vezérigazgatója bizakodó, a nyugdíjcélú megtakarítások a jövőben felértékelődhetnek, ehhez viszont olcsó, hosszú távra optimalizált és aktívan kezelt termékekre van szükség.
Fokozatosan nyit a lakosság a magasabb elvárt hozamú (vegyes, abszolút hozamú) alapok irányába, viszont a többség nem akar fejest ugrani a mély vízbe, és túlzott kockázatot vállalni. A tanácsadókon és a kommunikáción nagyon sok múlik, a cél, hogy az ügyfelek ne csalódjanak az ajánlott termékben, mert az hosszabb távon visszaüt - fejtette ki véleményét Vízkeleti Sándor, a Pioneer Alapkezelő vezérigazgatója. A szakember szerint nagy jövő előtt állnak a dinamikus vegyes alapok, már csak azért is, mert olyan befektetési környezetben vagyunk, ahol nehéz jó teljesítményt elérni. Várakozásai szerint a forint gyengülés előtt áll, az amerikai hozamemelkedés esetén a részvények és a fejlődő kötvények lehetnek vonzóak.
Nagyon jó időszakban van a hazai alapkezelői szakma, a mélybe eső hozamok mellett az ügyfeleket sikerült megtartani, és a pénzpiaci alapokból elinduló tőke átáramlott rövid kötvény és vegyes alapokba, sőt a kezelt vagyon fokozatosan emelkedik. A legnagyobb kihívás az alapkezelőknél, hogy az ügyfelekkel megértessék, kockázatot kell vállalni a magasabb hozam reményében. A szakma a jó teljesítményekkel sem maradhat adós, a kötvény- és részvénypiacok kilátásai bizonytalanok, így érdemes lehet olyan alapokat vásárolni, amelyek rugalmasan tudnak a piaci eseményekre reagálni - hangzott el a Dorsum Alapkezelői Klubján.
A befektetési alapok lakossági értékesítése az utóbbi két évben felpörgött, ami az alapkezelők számára azért is jó hír, mert a magánnyugdíjpénztárak államosítása után végre elkezdődhetett a szektorban a kilábalás. Az MNB Aranykönyve szerint tavaly az alapkezelők árbevétele 28,5%-kal 52 milliárdra nőtt, az adózott profit közel 50%-kal 17,5 milliárd forintra ugrott. A profit nagyobb részét a tulajdonosok kivették, az osztalék 13,3 milliárdos volt szektorszinten. A legnagyobb nyereséget az OTP, a Budapest és a Concorde Alapkezelő hozta össze. Akadtak veszteséges intézmények is, de összességében kedvezőek a kilátások, a hangsúly a magasabb profit mellett eladható alapok felé tolódik el.
A saját táborát is megosztja a kérdés.
A cél felett alakulhatott a deficit tavaly eredményszemléletben.
Agresszívre váltott a retorika.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.
Milyen politikus lesz a Tesla első embere?
A 2025-ös kilátásokról beszélgettünk.