Az elmúlt években úgy tűnt, a piramisjátékozás új reneszánszát éli Magyarországon, egy tucat gyanús befektetésről írtunk, melyek ezreket, ha nem tízezreket vonzhattak be hazánkban. Kétség kívül a kriptopénzek térnyerése is jót tett az ilyen sémáknak, sok közülük a virtuális devizákkal kapcsolatos joghézagokra épített. Szerencsére mára rengeteg olyan piramisjáték eltűnt, ami tavaly még erős volt, a rossz hír viszont az, hogy többnyire azért történt ez, mert nem tudták kifizetni befektetőiket és bedőltek, dollár milliárdokkal megrövidítve közben őket. Sok esetben a hatósági fellépés hiányában a sémákat üzemeltető bűnözők még mindig szabadlábon vannak, sőt, bizonyos esetekben már újabb piramisjátékokat terítenek. Megnéztük, hogy áll 9+1 olyan hangzatosnak tűnő befektetés, melyről megírtuk, hogy piramisjáték lehet.
A brókerbotrányok, a Marcsika-ügy és számtalan kisebb-nagyobb csalás ellenére esztelenül hódítanak a mai napig a piramisjátékok, a biztonságosként értékesített, de valójában rendkívül kockázatos befektetések és az illegálisan működő, többnyire online terjedő befektetési cégek Magyarországon. Összeszedtünk tíz olyan befektetést, amit érdemes messziről elkerülni, hiába a látszólag vonzó befektetési sztori és a magasnak beállított hozampotenciál.
"Új autó, akár ingyen!" - ezzel és hasonló szlogenekkel hódít Magyarországon egyre szélesebb körben az új kocsis MLM, a Shopping Empire Network. Az ígéret egyszerű: minimális tagdíjfizetés mellett és pár ismerősünk beszervezésével kapunk három évre egy új autót a cégtől, aminek (majdnem) minden kiadását fizetik, ráadásul még egy csomó pénzt is kereshetünk egy jó kis hálózat felépítésével. Bár a kacifántos és egymásnak gyakran ellentmondó ajánlói videókból és az interneten csak szűk körben elérhető értékesítési prezentációkból nem derül ki; számításaink alapján a séma kockázatos, hosszú távon nem fenntartható és csak egy szűk réteg jár vele jól.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
2022-ben itt is „népszavazást” akartak tartani az elcsatolásról.
A rengések nem szokatlanok Görögországban, de ilyen gyakoriságú és intezitású sorozat ritkán van.
Idén is szárnyalni fognak a lakóingatlanárak.
Egyre többet beszél a Kreml és a Fehér Ház.
Hogy reagáljanak a vámfenyegetésre?
Mik a vámok deviza- és részvénypiaci hatásai?
Hol tart az AI-csata?