Miután a Trump-kormányzat korábban felfüggesztette az Egyesült Államok által nyújtott nemzetközi segélyek folyósítását, újabb fejezetéhez érkezett Donald Trump és Elon Musk hadjárata a kormányzati pénzpocsékolással, illetve az általuk "mélyállamnak" nevezett fenyegetéssel szemben. Hétfőn bezárták ugyanis az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) washingtoni irodaházát, a világ leggazdagabb embere és az elnök közeli tanácsadója pedig arról beszélt, hogy megállapodott az amerikai elnökkel az ügynökség megszüntetéséről. A dolgozókkal hétfőn közölték, nem tehetik be a lábukat a világ egyik legnagyobb segélyszervezetének székházába.
Cyril Ramaphosa dél-afrikai államfő hétfőn kijelentette, várja, hogy találkozhasson Donald Trumppal azzal kapcsolatban, hogy az amerikai elnök a dél-afrikai földelkobzásokra hivatkozva közölte: megvonja az országnak szánt amerikai támogatásokat. Trump vasárnap azt mondta, Dél-Afrika földeket koboz el, és "bizonyos embercsoportokkal nagyon rosszul bánik", ezért megvonja a finanszírozást, amíg az ügyet ki nem vizsgálják.
A Trump-adminisztráció szombaton eltávolította az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) biztonsági vezetőit, miután azok nem voltak hajlandóak beengedni a milliárdos Elon Musk által vezetett hivatal képviselőit az ügynökség belső rendszereibe - számol be a Washington Post. Musk belengette a mindenkori kormányzattól független szervezet bezárását is.
Interjút készített Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel az amerikai AP lap, amelyben a vezető a Kijevnek juttatott segélyekről beszélt.
Megszilárdította hatalmát a Ruanda által támogatott M23 felkelőcsoport a 2 milliós Goma városában a Kongói Demokratikus Köztársaságban – írja a Reuters.
Volodimir Zelenszkij ukrán elnök kedden jelentést kért arról, hogy miként tudnák kezelni az amerikai segélyek felfüggesztésének hatásait, tekintettel az érintett ukrán programokra.
Az Európai Unió 60 millió eurós segélyt nyújt a súlyos biztonsági és humanitárius válság sújtotta Kongói Demokratikus Köztársaságnak (KDK) - jelentette be kedden az Európai Bizottság.
Az Egyesült Államok jelentős mértékben csökkentheti külföldi segélyeit, ami világszerte humanitárius programokat veszélyeztet. Donald Trump elnök 90 napra felfüggesztette az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) támogatását, hogy felülvizsgálja annak összhangját az "Amerika az első" politikával. Ez a lépés aggodalmat keltett a segélyszervezetek körében, amelyek attól tartanak, hogy drasztikus korlátozásokkal szembesülhetnek az élelmiszer-, szállás- és egészségügyi ellátás terén. Emellett Ukrajna és Thaiföld támogatásai is veszélybe kerültek – írja a Reuters.
Az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynöksége (USAID) drasztikus változásokra készül a külföldi segélyek elosztásában. A Trump-kormányzat utasítására az ügynökség munkatársainak át kell alakítaniuk a segélyezési rendszert, összhangban az "Amerika az első" politikával. A döntés világszerte érinti az amerikai segélyezési programokat, és komoly aggodalmakat kelt a humanitárius szervezetek körében.
A NATO európai főparancsnoka szerint Oroszország nem képes áttörésre Ukrajnában, annak ellenére, hogy az elmúlt időszakban kisebb területi nyereségeket ért el – írja a The Kyiv Independent.
Felfüggesztette Donald Trump az Egyesült Államok összes külföldi segélyezési programját (foreign aid). A döntés egyelőre átmeneti, 90 napra szól, amíg az elnök felülvizsgálja azt, hogy mennyire felelnek meg a Biden-kormány által futtatott programok az új vezetés politikai céljainak.
Az izraeli kormány jóváhagyta a gázai tűzszüneti megállapodást, amely vasárnap lép életbe - jelentette a Sky News.
Január 11-ével záruló héten 217 000 főre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyért folyamodók száma az Egyesült Államokban, ami 14 000 fős növekedést jelent a megelőző héthez képest. A munkanélküli segélyezettek száma a szezonálisan kiigazított adatok szerint 1,2 százalékon maradt, míg a biztosítással rendelkező munkanélküliek száma 2,28 millió főre nőtt.
A gázai konfliktus lezárására irányuló diplomáciai erőfeszítések kritikus fázisba léptek, miután Katar átadta a háborút lezáró tűzszüneti és túszszabadítási megállapodás "végleges" tervezetét Izraelnek és a Hamásznak. Az amerikai vezetés is aktívan közreműködik a megállapodás létrejöttében, Joe Biden elnök pedig személyesen egyeztetett Benjámin Netanjahu izraeli miniszterelnökkel a kérdésben - számolt be a Reuters.
Erőteljes földrengés volt kedd reggel a Tibeti Autonóm Terület egyik legszentebb városa, Sigace közelében, a kínai állami média szerint a rengés épületkárokat és halálos áldozatokat követelt.
Az Egyesült Államok újabb jelentős pénzügyi és katonai támogatást nyújt Ukrajnának. Joe Biden elnök hivatali idejének utolsó heteiben közel 6 milliárd dolláros segélycsomagot jelentett be, amely magában foglal 2,5 milliárd dolláros katonai támogatást és 3,4 milliárd dolláros költségvetési segítséget - közölte a Reuters.
Vegyi anyagokkal szennyezett.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán konfliktus fejleményeivel.
Irreális elképzelésnek tartja.
Olaf Scholz bírálta az amerikai elnököt, amiért szemet vetett Ukrajna ásványi kincseire.
Hol tart az AI-csata?
Egy biztos: az áthúzódó hatásban Virovácz Péter szerint nem bízhatnak.
Tovább erősödik a hazai fizetőeszköz?