Több mint 2 százalékos mínusszal indítja a napot a Mol a negyedéves gyorsjelentést követően, és a blue chipek többsége esik, ennek megfelelően a BUX is lefelé vette az irányt a nyitást követő percekben.
A 2025-ös év már eddig történelmi jelentőségű változásokat hozott a világgazdaságban és a világpolitika színterén, pedig még két hónap sem telt el. Március 12-én esedékes befektetői klubunk középpontjában a háború és béke mentén zajló geopolitikai átalakulás, a Kína és az Egyesült Államok között kibontakozó technológiai és gazdasági verseny áll. A meghívott szakértők részletesen elemzik, hogyan alakítja át a kibontakozásnak indult új világrend, valamint a versengés a globális piacokat, és milyen hatással lesz a befektetési stratégiákra. A Signature PRO előfizetéssel rendelkező olvasóink számára díjmentesen elérhető online rendezvény kiemelt figyelmet fordít a részvénypiaci befektetéseket érintő kockázatokra is. Regisztrálj most, és lépj be a jövőbe velünk!
Az arany ára történelmi csúcsra emelkedett csütörtökön, miután a kereskedelmi háborútól való félelem megnövelte a biztonságos menedék iránti keresletet.
Az európai tőzsdékkel együtt a magyar piac is esett a mai kereskedésben, a BUX mínuszban fejezte be a napot, miután a blue chipek többsége lefelé vette az irányt.
Éveken keresztül az amerikai részvénypiacok felsőbbrendűségéről lehetett hallani, hiszen a csapból is az erős amerikai fogyasztó és a mesterséges intelligencia kedvező hatásai folytak. Az idők azonban megváltoztak és ez az amerikai gazdaság már egy ideje nem az, amiről szó volt. Eközben a részvénypiacon is kezd egy veszélyes együttállás kibontakozni.
Egy hétfői találkozó, egyetlen mondat Hszi Csin-pingtől, és máris új szelek fújnak a kínai gazdaságban. Az elmúlt évek vállalkozásellenes politikájától látványosan eltávolodva a pekingi vezetés most a magánszektor felé fordul, hogy a technológiai cégek segítségével adjon lendületet a megrekedt gazdaságnak. De vajon valódi paradigmaváltásról van szó, vagy csak egy újabb taktikai húzásról a geopolitikai játszmában? A válasz ott rejlik a kínai részvénypiacok friss ralijában – és abban, hogy ki meri ezt elhinni.
A 4iG évekig egy alvó papír volt, 600-800 forint között ingadozott az árfolyama, gyakorlatilag mindegy is volt, hogy milyen hír jött ki a céggel kapcsolatban, legyen szó nagy növekedésről szóló gyorsjelentésekról vagy akvizíciókról, mint amilyen a Vodafone megvásárlása is volt, a 4iG árfolyama érdemben nem reagált. Aztán tavaly december közepén valami nagyon megváltozott, a 4iG bemutatta műholdprogramját Elon Musknak, azóta pedig száguld az árfolyam.
A kedvezőtlen nemzetközi hangulat ellenére "olcsón" megúszta a mai napot a magyar tőzsde, a BUX csak minimális eséssel zárt ma, a blue chipek közül azonban csak az OTP tudott pluszban zárni. A nagy sztorit szerdán a 4iG szolgáltatta: a vállalat részvényei több mint 16 százalékot raliztak kiemelkedő forgalom mellett, miután a cég elnöke, Jászai Gellért Washington D.C.-ben a SpaceX-szel tárgyalt.
Elromlott a hangulat az európai tőzsdéken, a déli órákra a BUX is lefordult. A blue chipek közül csak az OTP van pluszban ma, míg a midcapek közül a 4iG emelkedik ki.
Akárcsak az európai tőzsdéken, úgy a magyar piacon is bizonytalanul indul a kereskedés a nyitást követően.
Donald Trump elnöknek nagy tervei vannak, azonban az USA rossz költségvetési helyzete megköti a kezét. Szerencsére Trump pénzügyminiszterét sem ejtették a fejére, és már azt spekulálja a piac, hogy egy soha nem látott pénzügyi trükkel adhat muníciót az USA 47. elnökének a tervei megvalósítására. A központban az arany áll, de a kötvény és a részvénypiacok sem maradnának érintetlenül.
Mind a 4 hazai blue chip emelkedett a hét második napján. A Richter tavaly októberi történelmi csúcsa közelébe ért.
A kereskedési idő felénél a Richter és az OTP emelkedik, a Magyar Telekom és a Mol árfolyama azonban kisebb mínuszban van.
Az elmúlt években az amerikai részvénypiacok dominanciája megkérdőjelezhetetlen volt, főként a technológiai óriások látványos növekedésének köszönhetően. Európában ezzel szemben inkább a hagyományos szektorok domináltak, így a kontinens tőzsdéi jelentős lemaradásban voltak. Az idei év azonban váratlan fordulatot hozott: a legjobban teljesítő részvényindexek között egyre több európai benchmark jelenik meg, miközben az amerikai piac lendülete megtorpant. Cikkünkben megvizsgáljuk, mi állhat az európai piacok felülteljesítésének hátterében, és hogy ez a trend tartós lehet-e.
Újabb exkluzív rendezvénnyel készülünk Signature PRO előfizetőink számára. Március 12-én online befektetői klubra várjuk olvasóinkat, akik érdeklődnek az új világrend kihívásai és lehetőségei iránt, vagyis hogy mit hoz az új geopolitikai helyzet, valamint az új gazdaságpoltikák a világpiacokra és ezt miként érdemes megjátszani befektetéseinkben. Ne maradj le erről a kivételes eseményről, ahol a geopolitika, gazdaságpolitika és tőkepiacok legforróbb témáit vitatjuk meg!
Visszafogott emelkedést láthatunk a keddi kereskedés első perceiben a magyar tőzsdén. A blue chipek közül a Richter kezdte legerősebben a napot.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.