A nyitást után esik a magyar tőzsde. A blue chipek közül az OTP teljesít legrosszabbul.
Komoly piaci mozgásokat okozott világszerte az, hogy a Fed megemelte inflációs előrejelzéseit és ezért jövőre összesen csak két darab 25 bázispontos vágásra lát lehetőséget. A hírre az amerikai dollár szárnyra kapott, a részvénypiacokat csúnyán megütötték, az állampapírhozamok ugrottak, és mindezek mellett a feltörekvő piaci devizák között a forint ismét jócskán megsínylette a fejleményt: a dollárral szemben a kerek 400-as szintig zuhant, így új kétéves forintmélypont alakult ki.
A kereskedési idő felénél a Richter a legjobban teljesítő blue chip.
Iránykereséssel kezdődött a kereskedési a magyar tőzsdén. A nagypapírok is vegyes képet mutatnak: a Richter és az OTP árfolyama emelkedéssel, a Mol és a Richter pedig eséssel kezdte a szerdai napot.
Eséssel indult a nap az amerikai tőzsdéken, a Dow Jones 0,5 százalékkal került lejjebb, a S&P 500 0,4 százalékos mínuszban van, míg a Nasdaq 0,6 százalékos mínuszban áll. A tech-túlsúlyos indexet elsősorban az Nvidia esése húzza le, melynek részvénye kritikus szintre került.
Nem sikerül egyelőre javítani, kisebb mínuszban van a magyar tőzsde. A hazai blue chipek közül egyedül az OTP árfolyama emelkedik.
A hazai befektetők elsősorban a Magyar Nemzeti Bank kamatdöntésére figyelhetnek ma, a délutáni eseményre készülve bizonytalan hangulatban nyitott a magyar tőzsde.
A befektetők megítéléséből látszik, hogy jelentősen átrendeződtek a piaci kockázatok az elmúlt egy évben. A Deutsche Bank Research legfrissebb felmérése szerint a globális kereskedelmi háború vált a legnagyobb fenyegetéssé, míg tavaly még az amerikai gazdaság "kemény landolása" (hard landing) volt a fő aggodalom. Az amerikai technológiai szektor zuhanása és az inflációs félelmek szintén előkelő helyen szerepelnek a kockázati listán - számolt be a Marketwatch.
Vegyesen teljesítettek a hazai nagypapírok a hét első kereskedési napján: amíg a Mol és a Magyar Telekom árfolyama pluszban fejezte be a kereskedést, addig a Richter és az OTP is esett.
Viszonylag ingerszegény kereskedést láthattunk ma a magyar tőzsdén, mind a négy hazai blue chipnek lejjebb került az árfolyama, de ami mostanában még több figyelmet kap: a 4iG árfolyama is esett az elmúlt napok meredek raliját követően.
A kereskedési idő felénél stagnál a BUX. A blue chipek közül emelkedik az OTP és a Telekom, kisebb mínuszban van a Mol és a Richter.
Kedvező hangulatban indul a nap a magyar tőzsdén. A hazai nagypapírok közül a Magyar Telekom vezeti az emelkedést a kereskedés első perceiben, míg a kisebb részvények közül a 4iG teljesít legjobban.
Alig mozdultak ma az európai indexek, ez alól a BUX sem volt kivétel, a szerdai záróértékhez közel fejezte be a csütörtöki kereskedést.
Kis emelkedéssel nyitottak az irányadó európai tőzsdék, a BUX hasonlóan minimális erősödéssel kezdi a kereskedést.
Új történelmi csúcson zárt a BUX index szerdán, úgy, hogy a hazai nagypapírok közül csak a Mol árfolyama zárta pluszban a kereskedést.
Nagy izgalmakat tartogat az év utolsó hónapja is a magyar tőzsdén. Amellett, hogy az idei évben a BUX világverő lett, a blue chipek mellett számos kisebb papírban is nagy izgalmakat látunk. Mostani elemzésünkben egy olyan részvényt fogunk bemutatni, amely kitörés előtt áll, és hamarosan nagy emelkedés veheti kezdetét. Nézzük is meg, hogy melyik hazai papírról van szó!
Intenzív szakaszában van a háború.
Pedig nemsokára abba kell hagyni a vásárlást.
2 éven belül meg is érkezhetnek az első példányok.
Szökevényként tartották számon Rijádban.
Gyorgyevics Benedekkel, a Városliget Zrt. vezérigazgatójával beszélgettünk.
Miért csökken a közvetlen külföldi tőkebefektetések volumene?
Meddig nőhet még?