500 ezer új munkavállaló? Teljesen valós igény a magyar piacon

500 ezer új munkavállaló? Teljesen valós igény a magyar piacon

Megjelent a Randstad Workmonitor 2023-as kutatása, ami számos izgalmas munkaerőpiaci trendet, adatot tárt fel a világ 34 országából. A kutatás apropóján a hazai munkaerőpiac jövőjéről és a kormány által szükségesnek tartott 500 ezer új munkavállalóról is kérdeztük a Portfolio Heti podcastjében Baja Sándort, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatóját.

Kétségbeestek a magyar munkavállalók, balsors jön a munkaerőpiacon?

Kétségbeestek a magyar munkavállalók, balsors jön a munkaerőpiacon?

A magyar munkavállalók a globális átlagnál nagyobb arányban szoronganak munkahelyük biztonsága miatt, többen hajlandók túlórázni, ugyanakkor pesszimistábban látják nyugdíjba vonulási lehetőségeiket - közölte a Randstad legfrissebb felmérése alapján kedden. Messze átlag felett vállalnak a magyarok túlórát vagy másodállást, hogy fenntarthassák magukat.

Váratlan helyzetben a magyar munkahelyek - erre a dolgozók sem számítottak?

Váratlan helyzetben a magyar munkahelyek - erre a dolgozók sem számítottak?

Béremelésekkel tennék vonzóbbá a munkáltatók a cégeiket, hogy odacsábítsák a dolgozókat. Ráadásul a cégek harmada készül is arra, hogy új alkalmazottakat vegyen fel, de ez jelentős visszaesés a tavalyi 90 százalék közeli adathoz képest - derül ki a Radstad friss kutatásából.

Jajj a magyar dolgozóknak – Szétzúzta az infláció az ár-bér spirált?

Jajj a magyar dolgozóknak – Szétzúzta az infláció az ár-bér spirált?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist február 17-i adása. A mai műsor első részében azzal foglalkoztunk, hogy vajon az idei béremelések meghaladják-e az éves összevetésben mért infláció mértékét. A témával kapcsolatban Baja Sándor, a Randstad Magyarországért, Csehországért és Romániáért felelős vezetője volt a vendégünk. Adásunk második részében arról lesz szó, hogy csütörtökön kiosztották a 41. sajtó fotó pályázat díjait. Az idei témákról, a zsűrizés folyamatáról, valamint a hazai sajtófotózás helyzetéről Stiller Ákost, a pályázat döntőbizottságának tagját kérdeztük, aki több nemzetközi lap mellett a Portfolio-nak is rendszeresen tudósít. Az epizódban hivatkozott munkaerő-piaci kutatás ide kattintva tölthető le, a 41. Sajtófotó Díj pályázat nyerteseiért pedig kattints ide!

Randstad-vezér: ha ez bejön, Magyarország nyerő lesz, legalábbis az összeszerelő üzemek terén

Randstad-vezér: ha ez bejön, Magyarország nyerő lesz, legalábbis az összeszerelő üzemek terén

Vannak szektorok, amelyek még bővülnének, máshol viszont már sokasodnak a kihívások. Ha tényleg az elektromos hajtásé lesz a jövő a mobilitás területén, annak Magyarország a nyertese lehet – egyebek mellett erről beszélt Baja Sándor, a Randstad Magyarországért, Csehországért és Romániáért felelős ügyvezető igazgatója a Portfolio Checklist szerdai adásában.

Randstad-vezér: 500 ezer forint is lehet egy pályakezdő tanár bére pályaelhagyóként

Randstad-vezér: 500 ezer forint is lehet egy pályakezdő tanár bére pályaelhagyóként

Akár 500 ezer forintos bruttó bért is kaphat egy pályakezdő egy nemzetközi szolgáltató központban, ehhez csupán egy diploma és valamilyen viszonylag ritka nyelv – például olasz, francia vagy holland – ismerete szükséges, egy ilyen pozíció tehát nyitva áll a friss diplomás pedagógusok előtt is – egyebek mellett erről beszélt Baja Sándor, a Randstad Magyarországért, Csehországért és Romániáért felelős ügyvezetője a Portfolio Checklist csütörtöki adásában.

Már biztos: ukrán menekültek sem akarnak Magyarországon dolgozni - De miért?

Már biztos: ukrán menekültek sem akarnak Magyarországon dolgozni - De miért?

Már meghallgatható a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon jelentkező podcastjének csütörtöki adása. A mai műsor első részében a több irányból is nyomás alatt álló magyar munkaerőpiaccal foglalkoztunk. Az itthoni munkavállalók és munkáltatók helyzetéről, elvárásairól, munkabérekről, illetve arról, hogy az EU-n kívüli diplomások, illetve az ukrajnai menekültek miért nem Magyarországon dolgoznának, Baja Sándort, a Randstad Magyarországért, Csehországért és Romániáért felelős ügyvezetőjét kérdeztük. Adásunk második részében arról volt szó, hogy kiderült, ki a magyar államadósság legnagyobb finanszírozója. A témával kapcsolatban Beke Károly, a Portfolio Makro rovatának elemzője volt a Checklist vendége.

Randstad-vezér és államadósság a mai Checklistben

Randstad-vezér és államadósság a mai Checklistben

Hamarosan meghallgatható lesz a Portfolio Checklist, lapunk munkanapokon jelentkező podcastjének csütörtöki adása. A mai műsor első részében a több irányból is nyomás alatt álló hazai munkaerőpiaccal foglalkozunk, második részében pedig arról lesz szó, hogy ki a magyar állam legnagyobb hitelezője, és általánosságban milyen dinamikák jellemezték a hazai államadósság méretét és szerkezetét az elmúlt években.

Most indul az igazi bérháború: rengeteg magyar kereshet új munkahelyet

Most indul az igazi bérháború: rengeteg magyar kereshet új munkahelyet

Újabb jelentős mozgás indulhat be világszerte a munkaerőpiacokon – mutat rá a Randstad Workmonitor 2021-es második felmérése. A több mint 27 ezer dolgozó megkérdezésével 34 piacon, köztük Magyarországon végzett kutatás eredményei azt mutatják, hogy globálisan és itthon is egyre többen fontolgatják új munkahely keresését. Igaz, míg a nemzetközi adatok arra utalnak, hogy e mögött sok esetben a pandémia hatására átértékelt professzionális és személyes célok és a felülvizsgált munkaerőpiaci pozíció állhat, addig nálunk továbbra is – globális összehasonlításban is kiugróan magas léptékben – a bérezés és a juttatások vezetnek a karrierdöntések során.

Ötből négy magyar már megszabadulna a home office-tól

Ötből négy magyar már megszabadulna a home office-tól

A globális munkaerőpiaci átlagnál valamivel többen, a megkérdezett magyarországi dolgozók 80 százaléka azonnal visszamenne a munkahelyére, amint ez lehetséges - írta a Népszava kedden a Randstad Workmonitor felmérése alapján.

Hurráoptimizmus vagy földbe állás: mi vár idén a magyar munkaerőpiacra?

Hurráoptimizmus vagy földbe állás: mi vár idén a magyar munkaerőpiacra?

Egymásnak gyökeresen ellentmondó híradások, jövendölések röppennek fel az utóbbi hónapokban a munkaerőpiacról: egyesek hurráoptimizmussal bíznak a gyors fellendülésben, mások apokaliptikus próféciákat mormolnak a munkaerőigényt és a fizetések változását illetően. Mindegyik igaz, és az ellenkezőjük is.

Aki

Aki "rabszolgabéren" tudja dolgoztatni csak az embereket, az hagyja abba, amit csinál

Magyarországon még vannak tartalékok a munkaerőpiacon annak ellenére, hogy a munkanélküliségi ráta 4% alatti - mondta a Portfolio-nak Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatója. Habár sokszor hallani, hogy óriási a munkaerőhiány, szerinte azoknak a cégeknek nincs gondjuk, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak a kiválasztásra és megbecsülik a dolgozókat. A Randstad vezére szerint a fizetések nem lesznek hipp-hopp azonosak a Lajtán túliakkal Magyarországon, de versenyképesnek kell lenniük, és a munkaerőhiányos helyzet véget vethet annak, hogy sokan "rabszolgabéren" tartják az embereket. A vállalatoknak egyre nagyobb figyelmet kell fordítaniuk a munkavállalókra: a home office és a rugalmas foglalkoztatás nem "jó fejség", hanem a cég érdeke. A sikeres cégek ezeket már meglépték.

Megszólalt a holland HR-guru: kellenek a bevándorlók a munkaerőpiacnak

A növekvő munkaerőhiány alaposan megnehezíti a munkaadók és a toborzással foglalkozó szakemberek dolgát Európa-szerte. A közép-kelet-európai országokban a legsúlyosabb a helyzet, de adatelemzőként vagy kiberbiztonsági szakértőként most itt is bárki a világ urának érezheti magát, pedig nem régóta léteznek ezek a szakmák. Milyen tudásra lesz kereslet néhány év múlva, és hogyan lehet alkalmazkodni az állandó változáshoz? Miért szeretne mindenki légitársaságnál dolgozni, és hogyan válhatott a Google majdnem olyan népszerű munkaadóvá Svájcban, mint az óragyártók? Ezekről beszélgettünk Chris Heutinkkal, a Randstad igazgatósági tagjával, aki azt is elmondta, mivel vonzza Magyarország a külföldi munkavállalókat, és tényleg elveszik-e a bevándorlók a helyiek munkáját.

Oktatás és digitalizáció nélkül "lepukkant összeszerelő-üzem" lesz Magyarország

Mindent meg kell tenni annak érdekében, hogy javuljon az oktatás és bekapcsolódjunk a digitalizáció világába, mert ezen múlik, hogy egy lepukkant összeszerelő-üzem vagy egy modern ország válik Magyarországból - mondta Baja Sándor, a Randstad Hungary ügyvezető igazgatója a Világgazdaságnak adott interjújában. A szakértő arról is beszélt, hogy az ukrán munkavállalók behívásának nincs sok értelme, mivel egyrészt nem elég vonzóak nálunk a fizetések, másrészt ha az összes költséget összeadjuk, ők drágábbak az itthoni dolgozóknál.

  • 1
  • 2
Részletes keresés
FRISS HÍREK
NÉPSZERŰ
Összes friss hír
Ursula von der Leyen kiforgatja az EU-t mind a négy sarkából
Portfolio hírlevél

Ne maradjon le a friss hírekről!

Iratkozzon fel mobilbarát hírleveleinkre és járjon mindenki előtt.