Megsemmisített az ukrán haderő egy orosz BM-21 Grad típusú rakéta-sorozatvetőt, pillanatokkal azelőtt, hogy a fegyverrendszer tüzet nyitott volna rájuk. Az esetről videó is készült.
Bár minden jel szerint megindult az orosz ellentámadás Kurszk térségében, a front egyes szakaszain még mindig dolgoznak a védelmi vonalak kiépítésein. Az ukránok egyik HIMARS rakéta-sorozatvetője éppen munka közben szúrt ki egy nagyon ritka Zemledelije aknatelepítőt. Csúnya vége lett.
A TOSZ-1-es rakéta-sorozatvető (orosz terminológia szerint nehéz lángszóró) Moszkva egyik, ha nem a legkegyetlenebb fegyvere, így nem csoda, hogy az ukránok kiemelt célpontnak tekintik őket. Most egy újabb példányt ütöttek ki, igaz, úgy néz ki alaposan meggyűlt vele a bajuk.
Elsőként egy amerikai gyártmányú irányított légibombával, majd ezt követően HMARS rakéta-sorozatvetőkből indított GMLRS-rakétákkal támadta az ukrán haderő a Szejm fölött átvezető hidat, a támadást követően járhatatlanná vált az átkelő.
Nagyon úgy néz ki, hogy megkapta Oroszország az első új rakétarendszereket Irántól, melyek érkezésére az amerikai hírszerzés már majdnem két éve készül. Még mindig nem tudni pontosan, mit és mennyit kapott Moszkva, a legfrissebb információk szerint főleg Fateh-360-asok kerültek átadásra, melyek inkább egy nagy kaliberű rakéta-sorozatvetőre hasonlítanak, mintsem egy hagyományos ballisztikus rakétarendszerre. Irán fegyvertranszferje olyan szempontból fontos lehet, hogy az oroszok hosszabb távon nagy mennyiségű, gyorsan legyártható rakétához juthatnak hozzá, ami kiegészítheti az orosz hadiipar gyártóképességét és az észak-koreai beszerzéseket.
Egy orosz Telegram-csatorna kezdett el terjeszteni egy felvételt arról, hogy az orosz haderő ismételten megsemmisített egy amerikai gyártmányú M270-es rakéta-sorozatvetőt.
Alig néhány napja számoltunk be az első olyan felvételről, amelyen egy ukrán drón látható, amely gyújtóbombával éget fel egy erdősávot. A hónap elejétől kezdve, naponta több új felvétel is megjelenik ilyen akciókról.
Bő két és fél év alatt nyilvánvalóvá vált: az orosz és ukrán katonák megközelítőleg bármilyen járműre képesek kiegészítő páncélzatot, vagy rakétákat feleszkábálni, arra azonban nem igazán számítottunk, hogy egyszer csak megjelenik a fronton egy 122 mm-es rakétákkal megpakolt ötös BMW.
Nagy valószínűséggel egy amerikai JDAM szárnyasbombával döntötte le a Gluskovó melletti hidat az ukrán légierő – derül ki harctéri felvételekből.
Az ukránok kurszki offenzívája egészen biztosan váratlanul érte az orosz hadvezetést, ugyanakkor egyre-másra jelennek meg olyan felvételek, melyek alapján jóval a vezérkari szint alatt is hajlamosak rettentő kellemetlen hibákat véteni a katonák, történetesen saját bajtársaikat bombázzák le.
Norvégia 16 darab Lockheed Martin M142-es HIMARS beszerzésére tett ajánlatot, amelyhez a szükséges felszerelések és lőszerek is társulnak. Az üzlet összértéke elérheti az 580 millió dollárt - számolt be a Defense News.
Oroszország további harckocsikat, tüzérségi és rakétarendszereket vezényelt az ország déli részén fekvő Kurszki területre, ahol negyedik napja folynak a harcok az orosz területre való betörést végrehajtó ukrán csapatokkal.
Az orosz-ukrán háború kirobbanása óta próbálkoznak a harcoló felek azzal, hogy elrejtsék az értékes fegyvereiket a drónok fürkésző szeme elől. Az oroszok most egy eddig nem látott megoldással álltak elő, ami kifejezetten elmésnek tűnik.
Friss felvételek érkeztek arról, ahogy egy működésben lévő orosz Jasztreb-AV-t találat ér működés közben. A veszteség érzékenyen érintheti Moszkvát, az eszköz ára, valamint a harctéri fontossága miatt.
Ukrán X csatornákon jelent meg egy felvétel arról, ahogy egy orosz Buk légvédelmi rakétarendszer találatot kap, majd látványos robbanás kíséretében megsemmisül.
Friss harctéri felvételeken dokumentálták az első, román gyártmányú APR-40 rakéta-sorozatvető megsemmisülését Ukrajnában.
Itt van a béketerv.
A Moody's hitelminősítésére készülnek a piacok.
Áthárítják a megemelt tranzakciós illetéket.
Ukrajna már területekről is hajlandó lehet lemondani, ha ez teljesül.
Alakul az új magyar gazdasági vezetés.
Nagyon gyengült ma az árfolyam.
Friss podcastünkben Molnár András, a PortfoLion Capital Partners vezetője volt a vendégünk.