Egyre fontosabb a Mol és az olajtársaságok életében a petrolkémia, ugyanis a motorüzemanyagok kereslete a növekvő környezettudatosságnak köszönhetően várhatóan csökkenni fog a jövőben. 2019 második felében jelentősen elkezdett szűkülni a Mol petrolkémiai marzsa, mely akár tartósan alacsony szinten is maradhat. Azonban az épülő poliolüzem megmentheti a helyzetet, és amennyiben a jelenlegi szinten maradna a petrolkémiai árrés, akkor előreláthatólag az új poliolgyár profitja kompenzálni tudná a becsült eredménycsökkenést.
Nem egy átlagos évet hagy 2019-ben maga mögött a Mol, ugyanis egy egész INA méretű beruházás tornyosul a hazai olajtársaság előtt az elkövetkező években. Megtörtént a poliol üzem alapkőletétele, ezenkívül hatalmas azeri olajmezőbe szerzett jelentős tulajdonrészt a társaság, valamint decemberben döntés született az INA finomítóinak felújításáról is. Idén jelentős mérföldkövek teljesültek a vállalat 2030-as stratégiájában rögzített célkitűzések felé vezető úton.
Évente 70 milliárd forinttal növelheti majd Magyarország GDP-jét a MOL-csoport új poliol üzeme, amelynek megépítéséhez a Messer Hungarogáz Kft. is hozzájárul. A Tiszaújvárosban megvalósuló 1,2 milliárd eurós petrolkémiai beruházás részeként a hazai ipari gáz piac meghatározó szereplője nitrogén- és sűrítettlevegő-üzemet telepít és üzemeltet a jövőben.
El akarunk távolodni az egyszerű, kis nyereséggel járó nyersanyag-termékektől - nyilatkozta Hernádi Zsolt, a Mol elnök-vezérigazgatója a német Handelsblatt című lapnak. A Mol egyebek mellett azt is célul tűzte ki, hogy az újrahasznosítási ágazat egyik vezető vállalatává válik, és műanyag-újrahasznosító üzemek építését tervezi Közép-Európában. A cikkben az épülő poliolüzemen túl szó esik arról is, hogy a jelenlegi olajtermelő kapacitás közép és hosszú távú fenntartása érdekében a Molnak új mezőket kell bevonnia a termelésbe, továbbá hogy a társaság jelentős beruházást tervez a Rijekában található olajfinomítóba.
Aláírta a Mol és a Thyssenkrupp Industrial Soliutions AG az 1,2 milliárd eurós poliol üzem tervezési, beszerzési és kivitelezési feladataihoz kapcsolódó szerződéseket. A projekt a Mol csoport történetének legnagyobb organikus beruházás, amellyel a magyar társaság az egyetlen integrált poiliolgyártó lesz Közép-Kelet-Európában. Az üzem gyorsított beruházásban készül majd el, így az eredeti tervnél hamarabb, 2021 második felére elkészül - mondta Hernádi Zsolt, a Mol vezérigazgatója a sajtóeseményen.
2017 volt az első év a Mol 2030-ig szóló stratégiájának megvalósításában, és ahogyan a negyedik negyedéves eredményekből is kiderül, a társaság jó úton halad - fogalmazott Fasimon Sándor, a Mol Magyarország ügyvezető igazgatója a Portfoliónak. A stratégia által kijelölt legnagyobb feladatok Magyarországra jutnak, amelynek azonban minden beruházásért meg kell küzdenie; így volt ez a rendszerváltás óta legnagyobb Mol-beruházásnak számító poliolüzem esetében is, amikor Tiszaújváros kemény versenyben nyerte el a projektet. A társaság a szemléletmód-váltás eredményeként már a kiskereskedelmi hálózatokhoz is mérni kívánja magát; új autómegosztó szolgáltatása, a Limo fogadtatása olyan pozitív volt, amire még a Molnál sem számítottak; a székházépítés pedig az ütemtervnek megfelelően halad - mondta.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Furcsa eszközöket fedeztek fel az orosz katonák.
Ukrajnában már beváltak ezek a fegyverek.
Finanszírozásról és pályázati lehetőségekről is szó volt a Portfolio novemberi eseményén.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?