A pennsylvaniai West Chester városában található kormányzati épületet bombafenyegetés miatt kiürítették kedden este. Az épületben működő szavazószolgálat munkáját is felfüggesztették. Az eset csak egy a választások napján több ingadozó államban bejelentett bombariadók sorában - írta a CNN.
Az amerikai elnökválasztást több helyen is bonyodalmak kísérték, volt, ahol jogi vitát okozott a szavazatok megszámlálása, de természeti katasztrófák következményeit és technikai problémák is hátráltatják a voksolást. Pennsylvaniában, Floridában és Észak-Karolinában is jelentős kihívásokkal szembesültek a választók és a választási tisztviselők.
A philadelphiai rendőrség nem tud olyan szavazási problémákról, amelyek rendőri beavatkozást igényelnének, annak ellenére, hogy Donald Trump volt elnök a közösségi médiában "tömeges csalásról" beszélt a városban zajló választásokkal kapcsolatban - írta meg a CNN.
A pennsylvaniai és michigani választási tisztviselők gyorsabb eredményszámolást ígérnek a 2024-es elnökválasztáson, mint ami 2020-ban történt. A két kulcsfontosságú csatatérállamban a hatékonyabb folyamatok és a levélszavazatok számának csökkenése miatt várhatóan hamarabb születhet meg a végeredmény - közölte a CNN.
Donald Trump republikánus elnökjelölt a választás esetleges kimeneteléről beszélt az amerikai sajtónak, miután leadta a szavazatát Floridában; a politikus arra számít, hogy fölényes győzelmet fog szerezni Kamala Harris demokrata jelölt fölött, de el fog húzódni a szavazatszámlálás.
Bár ideális esetben már holnap délelőttre tudhatjuk, hogy ki nyerte meg a 2024-es elnökválasztást, van olyan forgatókönyv, mely szerint ismét napokon át fog húzódni a végeredmény összesítése.
A republikánus elnökjelölt, Donald Trump vasárnap Pennsylvaniában tartott kampányrendezvényén ismét a média ellen intézett kirohanást. A volt elnök a golyóálló üvegen lévő résekről panaszkodott, és olyan kijelentést tett, amely szerint egy esetleges merénylőnek át kellene lőnie a média képviselőin, hogy eltalálja őt. Trump hozzátette, hogy ezt "annyira nem bánná". A kijelentés újabb vitát váltott ki a politikus retorikájával kapcsolatban.
Kamala Harris demokrata elnökjelöltnek enyhe előnye van a kulcsfontosságú „kék fal” („blue wall”) államok mindegyikében, amelyek kritikusak lehetnek az elnökséghez vezető útja szempontjából - derült ki a The Hill által közölt legfrissebb közvéleménykutatás eredményeiről.
Az elmúlt pár napban több országos felmérés is megjelent a demokrata Kamala Harris amerikai alelnök és republikánus ellenfele, Donald Trump elnök jövő hét kedden záruló összecsapásáról. Először az országos adatokat vizsgáljuk meg, majd bemutatjuk többek közt a Fox News és a CNN billegő államokból származó számait is, melyek tegnap és tegnapelőtt kerültek napvilágra.
Pennsylvania szinte egyedül dönthet arról 2024-ben, hogy az Egyesült Államok megválasztja-e első női elnökét Kamala Harris személyében, vagy az 1800-as évek végén újrázó Grover Cleveland után Donald Trump lesz-e a második elnök, akit nem egymást követő ciklusokra küldenek vissza a Fehér Házba. A demokrata és a republikánus kampányok tisztában vannak Pennsylvania jelentőségével, és feltűnően kiemelt módon kezelik a "zárókő" államot. Az első és második rész után amerikai körutazásunk utolsó állomásához érkeztünk.
A McDonald's igyekszik semleges maradni az amerikai elnökválasztási versenyben, annak ellenére, hogy Donald Trump volt elnök nemrég meglátogatott egy Pennsylvania-i éttermet. A vállalat hangsúlyozza, hogy nem támogat politikai jelölteket - tudósított a Cnbc.
Elon Muks minden nap 1 millió dollárt ad egyvalakinek, aki aláírja az online petícióját, a milliárdos ezzel is segíti Donald Trump kampányát. A kezdeményezés jogszabályokba is ütközhet, a Reuters arról ír, hogy vizsgálat indulhat a csekkosztás miatt.
A november 5-i amerikai elnökválasztás másnapján, november 6-án tartjuk következő befektetési konferenciánkat, a Portfolio Investment Day 2024-et, ahol hasonló témákkal is foglalkozunk, és amelyen a részvétel regisztráció után ingyenes. Jelentkezés és regisztráció itt.
Az amerikai elnökválasztás finisében a jelöltek intenzív kampányba kezdtek a kulcsfontosságú államokban. Kamala Harris demokrata alelnök és Donald Trump republikánus elnökjelölt eltérő stratégiával igyekszik megnyerni a választók bizalmát a november 5-i voksolás előtt.
Elon Musk, a világhírű vállalkozó és milliárdos újabb politikai szerepvállalásra készül az Egyesült Államokban. A Tesla és a SpaceX vezérigazgatója ugyanis szerda hajnalban bejelentette, hogy holnaptól hétfőig előadássorozatot tart Pennsylvaniában, alig két héttel azután, hogy Donald Trump volt elnök mellett kampányolt ugyanebben az államban. Közben kiderült az is, hogy Donald Trump 75 millió dollár támogatást adott egy Trump-szervezetnek, így megadonorrá vált a republikánus jelölt mögött.
Kamala Harris demokrata elnökjelölt a pennsylvaniai Erieben tartott tegnapi kampánygyűlésén republikánus ellenfele, Donald Trump nyilatkozataiból játszott le részleteket. Harris hangsúlyozta, "Trump második ciklusa óriási kockázatot jelentene Amerikára nézve."
A volt amerikai elnök, Barack Obama csütörtökön egy pittsburghi egyetemi kampuszon tartott nagygyűlésen szenvedélyes beszédben állt ki Kamala Harris alelnök mellett, és keményen beleszállt Donald Trumpba – írja a Reuters. Ez volt Obama kampánykörútjának első állomása, amelyet az elnökválasztást eldöntő csatatérállamokban tervez tartani.
Idehaza a vártnál magasabb infláció csak a forintot mozgatta meg.
Nem ujjongnak az ötletért.
A munkaerő felvételt is korlátozni fogják.
Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború legfontosabb híreivel.
Amerika szeirnt jó irányba haladnak a dolgok.
A tervek szerint 5 milliárd dollárt vonhat be a cég.
A januári kép egyelőre nagyon csúnya.
A Gránit Alapkezelő vezetőivel beszélgettünk.
Mit látunk a piacokon?