Ahogyan a kerék küllői összekapcsolják a kerék széleit, úgy a digitális fizetések és az azonosítók összekapcsolják a gazdaságokat, elősegítve a gyorsabb, hatékonyabb és biztonságosabb tranzakciókat. Ezek eddig is mind megvoltak, ugye? Mégis miért áll az Egyesült Nemzetek Szövetsége, a Bill & Melinda Gates Alapitvány, Inter-American Development Bank, és az UNICEF egy új kampány mögé ami a "5Oin5" program nevet viseli? És mégis mi köze van ennek Magyarországhoz?
Magyarországra jön, Budapesten épít csapatot a Klarna „Buy Now Pay Later” társaság, amely Svédországból indult világhódító útjára, és Európa egyik legértékesebb unikornisaként állt a BNPL-forradalom élére. A fintech sztár, amely jelenleg mintegy 500 ezer partnerrel és 150 millió felhasználóval rendelkezik világszerte, nehéz időszakon van túl, ám a vállalat jó úton halad a nyereségessé válás felé Sebastian Siemiatkowski vezérigazgató szerint. A Klarna alapítójával a hazai piacra lépés részléteiről, a szabályozási kihívásokról, az üzleti környezetről, a hosszabb távú tervekről beszélgettünk.
A mobilfizetés kezd egyeduralkodóvá válni, a kriptopénzekkel való fizetés viszont mindmáig elhanyagolható maradt. Ugyanígy a pénzügyek más területein sem a forradalmak, hanem a lassú evolúció hoz nagy változásokat, többek között erről mutatott be példákat Oszkó Péter a Portfolio Future of Finance 2023 konferenciáján.
A bankok nemzetközi üzenetküldő hálózatát működtető Swift bejelentette, hogy partnerségre lép a fintech sztár Wise-zal, hogy növelje a határokon átnyúló fizetési lehetőségeket a pénzintézetek számára - írja a Finextra.
A digitális jegybankpénz vagy a piaci megoldások hozzák el a készpénz halálát? Netán egyik sem? Milyen jogszabályi változások, piaci stratégiák és befektetői döntések fogják meghatározni, mivel fizetünk 20 év múlva? Milyen lesz egyáltalán a jövő pénze és a jövő bankja? Hasonló kérdésekre adnak választ a Portfolio szeptember 20-án, szerdán esedékes Future of Finance 2023 konferenciáján a pénzügyi szektor nagyágyúi, érdemes regisztrálni az eseményre!
Már csaknem 2 millió bankkártya költözött a mobiltelefonokba, közel kétszer annyit kültünk kártyával, mint amennyi pénzt veszünk fel velük, és bővült az ATM és a POS-terminál hálózat is. Az azonnali fizetések száma és értéke is emelkedik, a mobilfizetési, a fizikai és a netes kártyás forgalom egyaránt gyors ütemben bővül, a bankok pénzforgalmi bevételei pedig az infláció és a forgalombővülés hatására nagyot emelkedtek. Részletesen foglalkozunk a fizetések és a bankolás jövőjével szerdai Future of Finance 2023 konferenciánkon, nem érdemes lemaradni a rendezvényről!
Szeptembertől elérhető az Erste kártyáival a Garmin Pay és a Xiaomi Pay is, ezzel érintéses fizetésre képes okosórájukat ilyen tranzakciókra mindkét nagy társaság (Mastercard vagy Visa) kártyáival használhatják a bank ügyfelei - derül ki a bank közleményéből. Az Erste által kibocsátott, tokenizált kártyákkal végzett fizetések aránya a tavalyi 17 százalékról idén 21 százalékra emelkedett.
Kötelező lesz az Egyesült Királyságban a bankoknak és a pénzforgalmi cégeknek 5 napon belül visszatérítenie az ügyfeleik pénzét, ha azok online csalás áldozatai lettek – közölte a brit fizetési rendszereket szabályozó hatóság (PSR).
A PayPal és az Apple megállapodást kötött arról, hogy elkezdik elfogadni egymás fizetési megoldásait a különálló ökoszisztémáikon belül.
A világjárvány időszakában az e-kereskedelem különösen gyorsan tudott nőni a vásárlás minden kategóriájában. Egy amerikai felmérés szerint a fogyasztók vásárlásainak 15 százaléka ma már online történik, szemben a járvány előtti 11 százalékkal - írja a PYMNTS.
„A jövő elkezdődött? Múlt-, és jövőkép a lakossági fizetések piacán” címmel tartott előadást Future of Finance konferenciánkon Gauder Milán, amelyben sorra vette az elmúlt évtizedek nagy innovációit és amiket annak gondoltunk. Előadásában támpontokat adott ahhoz, hogy miképpen érdemes szerinte viszonyulni a forradalmi változásokhoz és a folyamatos fejldéshez, innovációhoz.
Pár évente kimondjuk a kártyatársaságok halálát, távközlési cégek, fintechek, big techek pályáztak a piacukra, aztán valahogy mégis mindig túlélik - véli Gauder Milán, a jövő heti Portfolio Future of Finance konferenciánk egyik kiemelt előadója. A payment piac elismert szakértője, a Mastercard korábbi globális executive alelnöke szerint a tranzakciós illeték egy hungarikum, az elektronikus fizetést ilyen mértékben hosszú távon adóztatni nem szokás, az Azonnali Fizetési Rendszer pedig olyan, mintha TGV vonatsíneket lefektetettek volna, de nincsenek hozzá állomások és vonatok. Szerinte a közelgő válságban a hitelkártya és BNPL-termékek szerepe felerősödik, a fintech lufik leeresztenek, a fizetések pedig láthatatlanná válnak.
A nehéz 2020-as év után a fizetési ágazat bevételei 2021-ben erőteljesen fellendültek, 11%-kal nőttek, és globálisan elérték a 2,1 ezer milliárd dollárt - állapította meg a McKinsey tanulmánya.
A Klarna BNPL-vállalat a globális munkaerő állományának mintegy 10 százalékát elbocsájtja – jelentette be a vállalat, amely az egyik legértékesebb európai fintech startupnak számít.
A teljesen automatizált, személyzet nélküli boltok csak pár éve kezdtek el feltűnni az angolszász országokban, de nemrég hazánkban is megjelentek, egyelőre inkább kísérleti jelleggel. Nemrég az egyik hasonló boltot próbáltuk ki, és minden igyekezetünk ellenére nem tudtunk az algoritmusok eszén túljárni.
A Visa nemrégiben bejelentette új felhőalapú fizetéselfogadási platformját, a Visa Acceptance Cloudot (VAC), amely a társaság ígérete szerint forradalmasítani fogja a vállalkozások számára az ügyfelektől érkező fizetések elfogadási módját – olvasható a Visa közleményében.
Nem szabad alábecsülni őket.
Fontos dolgot kért a bankoktól, de vajon megteszik?
Összehúzzák a nadrágszíjat.
Első köben az Európán kívüliekre vonatkozna a szigorú szabály.
Befutott a decemberi adat.
Ijesztően gyorsan melegszik a klíma.
Nem úgy sikerült a bankok extraprofitadó csökkentése, ahogyan azzal Nagy Mártonék számoltak.