A napenergiát hasznosító amerikai nagyvállalatok - többek között a General Motors, Ford és a Google - kedden bejelentette, közös projektet indítanak a virtuális erőművek (Virtual Power Plants - VPP) használatának kiterjesztésére. A cél, hogy csökkentsék a villamosenergia-hálózatok leterheltségét és a fogyasztást - számolt be a Reuters.
A jelenlegi gazdasági kilátások és a jelentős változások mellett továbbra is biztonságos befektetésnek mutatkozik a prémium és luxusingatlanok piaca. A következő évek eredményei gyengülhetnek, viszont a régi ingatlanok korszerűsítése, a fenntarthatóság iránti kereslet, és az energetikai paraméterek előtérbe kerülése új lehetőséget jelenthet a piaci szereplők számára.
Október végén hirtelen befékezett az otthoni napelem-telepítések hazai piaca, miután kiderült, alapjaiban változik meg a felhasználóknak kedvező visszatáplálási lehetőség. Az iparági szakértők szerint csak úgy lehet az épületek energiafüggőségét és kiszolgáltatottságát csökkenteni, hogyha az ingatlanok decentralizált mini erőművekké válnak, saját tárolókapacitással. Erre kínál megoldást a 2017-ben alapított Chameleon Smart Home legújabb fejlesztése.
A Portfolio által szervezett Lakás Kiállítás 2022 eseményen az okosotthonok és az építőipar szakértői arról beszéltek, hogy a lakosság milyen fejlesztésekkel és újításokkal szálhat szembe a növekvő rezsiárakkal, illetve milyen lehetőségek állnak az építőipar előtt.
Az idei Lakás Kiállításon tartott előadások fő témája a fenntarthatóság, és az energiafogyasztás csökkentése volt. A Megújuló Energia Workshopon a meghívott szakértők bemutatták saját projektjeiket és megvitatták a lakosság számára is elérhető megoldásokat. Az előadásokból kiderült, hogy mennyibe kerül egy okosotthon és mik a szükséges lépések a rezsiszámlák minimalizálásához.
Kanadában terjeszkedik az okosotthon-rendszereket fejlesztő magyar Chameleon Smart Home Zrt., amely a napokban három torontói toronyházban kialakított mintalakásában tette elérhetővé a 2021-es Dubaji Világkiállításon bemutatott megoldásait.
Elindítja a Kassák projektjének harmadik, egyben befejező ütemét, a LIVING. A Kassák Terrace a XIII. kerületi Klapka és Kassák Lajos utcák kereszteződésében épül fel és közösségi szolgáltatásokat, valamint okos megoldásokat is nyújt a leendő lakástulajdonosok részére. A társasház átadására várhatóan 2025 első félévében kerül sor.
Az okosotthont az okostársasházakkal összekötő „híd” szoftvert és digitális rendszert gyárt és fejleszt tovább a Hiventures-től kapott 700 millió forintos összegből a Chameleon Smart Home. A cég egy olyan okosotthon rendszert fejleszt, amelyben a felhasználók úgy képesek egyszerre kezelni okoseszközeiket, hogy nem számít, az egyes funkciókat milyen gyártmányú eszközök látják el.
A mobiltechnológia, a mobilhálózatok által kínált szolgáltatások már egyáltalán nem csak arról szólnak, hogy felhívhatjuk a segítségükkel telefonon egy ismerősünket. Az IoT, az okos épületek és az okos városok világában a mobiltechnológia már hatékonyan képes összekötni a közművek, az otthonok összehangolt rendszereit, valamint azok automatizálással, energiahatékonysággal kapcsolatos törekvéseit. Hogyan lehet leolvasni élő munka nélkül egy vízórát? Hogyan lehet lekövetni és meghatározni egy esetleges csőtörés pontos helyét? Erről is szó volt az idei Property Investment Forumon.
Újabb lakóparkfejlesztést indít a LIVING, a WING lakófejlesztő ernyőmárkája. A XIII. kerületben, a Rákos patak partján megvalósuló Le Jardin lakópark két ütemben, összesen 360 új lakást jelent a környék számára.
Kösd le Park West 2 lakásod idén 1 millió Ft befizetésével!
Érdekes videóra bukkantunk 1989-ből a BBC archívumában, melyben a szakértők arról beszélnek, hogy milyenek lesznek a lakások három évizeddel később, 2020-ban. Nézzük, mi az ami megvalósult és mi az ami még várat magára az akkori elképzelésekből.
Egyre több fejlesztésnél törekednek arra, hogy ne csupán a belső kialakítás legyen modern, de a lakások digitalizációs szintje is felvegye a versenyt a modern kor újításaival. Vannak vásárlók, akik már elvárják a lakások digitális felszereltségét, mások azonban még csak ismerkednek az új technológiával. Az viszont biztos, hogy az okosvárosnak ugyanúgy része az okosotthon, mint például a közlekedésben is terjedő okos megoldások. Az alábbiakban két szakértő segítségével arra keressük a választ, hogy hogy tekintenek most a vásárlók az okosotthonos megoldásokra és kell-e aggódni a rendszerek biztonsága miatt.
Elképesztően sokféle új digitális megoldással találkozhatunk a világban, a kütyük egymással összhangban a legkülönfélébb, egy kissé talán félelmetes dolgokra is képesek lesznek, illetve már most is képesek. Az LG Electronics magyarországi leányvállalatának új ügyvezető igazgatója, Hyeong Tae Kim számolt be többek között arról, hogy olyan összekapcsolt otthoni készülékek fejlesztésén dogoznak, amelyek képesek alkalmazkodni az egyéni szokásokhoz és folyamatosan tanulni. Például már láthatjuk a tévén hogyan halad a mosás, a hűtő a mobilunkon jelzi, ha véletlenül nyitva hagytuk az ajtaját, az okos hangszórók pedig hangparancsra lekapcsolja a lámpát - és ez még csak a kezdet.
A következő öt év alatt az egész világot figyelembe véve az okos otthon piac több mint háromszoros növekedésére számít a statista.com elemzőcég. A magyar piacon ennél is durvább, több mint hatszoros növekedést prognosztizálnak. Jelenleg a háztartások közel 4,5 százalékában, vagyis mintegy 200 ezer lakásban és családi házban építettek ki ilyen rendszert az országban. A hazai növekedés azért is várható, mert az eddigi tapasztalatok alapján több millióval is megemelheti a lakások értékesítési árát, miközben a beszerelés költsége ennél jóval kevesebb - derül ki az OOT Technologies okos otthon központot fejlesztő cég közleményéből.
Az új okoskütyük tárháza szinte végtelen, a lehetőségeknek és az érdeklődési körnek megfelelően bárki megtalálhatja a kedvencét. A legnagyobb előnyük, hogy nemcsak feldobhatják a szürke hétköznapokat, de akár az életünket is megkönnyíthetik. Ilyen lehet az okos kávéfőző, ami magától, az előre beállított kedvenc kávénkat készre főzi, mire eljutunk a gépig, vagy egy takarítórobot, ami elvégzi a takarítást, mire hazaérünk. Ezek közül néhányat mutatott be a Bosch a cikkében, illetve egy vicces videóban. Neked melyik tetszik a leginkább? Szavazz!
Európa gyengén teljesített ma.
Nem várt előnye lehet a vírusnak.
Howard Lutnick lesz a kereskedelmi miniszter.
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?
Európa versenyképességi mutatói mély válságról árulkodnak.