A vártnál jelentősebb mértékben nőtt a foglalkoztatottak létszáma az Egyesült Államokban novemberben, és a munkanélküliségi ráta is váratlan mértékben csökkent. A Fed kamatemelései közepette ez meglepetésnek tekinthető, erősödésbe is kezdett a dollár az adatközlés után.
A vártnál sokkal nagyobb mértékben esett a foglalkoztatottság növekedése októberben, az előző hónapokhoz képest jelentős volt a megtorpanás. Ez jó hír a Fed számára, amely kamatemeléseivel lassítani akarja a gazdaságot. A feszes munkaerőpiacban a jegybank jelentős inflációs kockázatokat lát, ezért a mai adat mindenképp pozitív olvasatú lehet a piacokon.
Az amerikai kormányzati ügynökség friss közlése szerint a vártnál kisebb mértékben bővült a foglalkoztatottság, és az előző hónapokhoz képest most már egyértelmű lassulást látszik a foglalkoztatottság növekedésében. Ez összhangban van azzal a várakozással, hogy a Fed kamatemelései előbb-utóbb lehűtik a gazdaságot, de még messze nem jelenthető ki biztosra, hogy a jegybanki szigorítás beért.
Kijött a hét egyik legfontosabb adata, a mezgazdaságon kívül foglalkoztatottak létszámának változását mutató adat. Júniusban kicsivel több mint 200 ezerrel nőtt a foglalkoztatottság az USA-ban, ami nagyjából 100 ezer fővel alacsonyabb növekedés, mint májusban. A Fed célja az infláció letörése, ehhez pedig fontos lenne, hogy a foglalkoztatottság növekedése átmenetileg leálljon.
A várt lassulás helyett jelentős mértékben nőtt a foglalkoztatottság az USA-ban, azaz az amerikai jegybank által várt munkaerőpiaci lassulásnak nyoma sincs. Ezzel fel van adva a lecke a több mint egy éve szigorító jegybanknak, amely épp a következő ülésén akarta leállítani a kamatemeléseket. A dollár nem meglepő módon erősödik a hírre.
Nem akar enyhülni a munkaerőpiac túlhevítettsége, áprilisban újabb 253 ezer új állás keletkezett az Egyesült Államokban, amely jócskán meghaladja az elemzők által várt számokat. A munkaerőpiaci adat nagyon fontos a monetáris politika kilátásai szempontjából, a most közölt szám pedig biztosan nyugtalanítja a Fed döntéshozóit is.
Csökkent a foglalkoztatottság növekedése az Egyesült Államokban, de még mindig erős a munkaerőpiac - derül ki a frissen közzétett márciusi számokból. A Fed kamatpolitikája még nem érezteti a hatását, a foglalkoztatottság jelentős növekedése arra utal, hogy a gazdaság nem lassul kellő mértékben, az inflációs kockázatok nem enyhülnek. Ennek megfelelően a dollár is erősödött a hírre.
Kijött az amerikai foglalkoztatottsági adat, amelyre a befektetők világszerte egész héten vártak. Februárban a vártnál sokkal nagyobb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma, és a januári adatot is megerősítette a munkastatisztikai hivatal. A friss közlés azt jelenti, hogy a munkaerőpiaci nyomás nem enyhül, a jegybanknak így vélhetően az eddig jelzettnél magasabb szintre kell majd emelnie a kamatokat.
A vártnál sokkal jelentősebb mértékben nőtt a foglalkoztatottság az Egyesült Államokban, holott az elemzők arra számítottak, hogy a munkaerőpiac tovább lassul. Az amerikai jegybank is a túlhevült munkaerőpiac lassulására vár, ennélfogva a most közölt adat jókora csalódást jelent, és kifejezetten negatív az inflációs kilátások szempontjából. A meglepő adatra a dollár jelentős erősödésbe kezdett, a piacok ugyanis attól tartanak, hogy a foglalkoztatottság további bővülése miatt a Fednek is szigorúbbnak kell lennie, mint azt eddig várták.
Lassult a foglalkoztatás növekedésének üteme, de az elemzői várakozás felett alakult a foglalkoztatottak létszámának változása decemberben az Egyesült Államokban.
A vártnál jelentősebb mértékben nőtt a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban októberben, ami azt jelenti, hogy a munkaerőpiac túlfűtöttsége továbbra sem enyhül.
Augusztusban kis mértékben nőtt a munkanélküliségi ráta az Egyesült Államokban, miközben a foglalkoztatottak létszáma is nőtt - derül ki a friss közlésből. A munkaerőpiaci folyamatokat az amerikai jegybank is szorosan követi.
A vártnál sokkal kisebb mértékben nőtt a mezőgazdaságon kívül foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban szeptemberben. Ez az a mutató, amelyet az infláció mellett az amerikai jegybank figyel, és a szeptemberi ülés során a javuló foglalkoztatottsággal indokolta, hogy miért lesz szükség az eszközvásárlási program kivezetésére.
Közzétették a friss amerikai munkanélküliségi adatokat az Egyesült Államokban. A friss közlés kellemetlen meglepetést okozott, a mezőgazdaságon kívüli foglalkoztatottság növekedése messze elmaradt a várakozásoktól. A Fed a munkaerőpiaci adatokra hivatkozva is halogatja a monetáris szigorítást, és a friss adat erősítheti a várakozásokat, hogy az amerikai jegybank nem sieti el a szigorítást.
Az előző hónaphoz képest minimálisan nőtt áprilisban, az elemzői várakozásoknál jóval kedvezőtlenebbül alakult az amerikai mezőgazdaságon kívüliek munkanélküliségi rátája. Az amerikai gazdaság gyors kilábalására a foglalkoztatottság növekedése késve reagál.
Az előzetesen várt 180 ezernél lényegesen több, 266 ezer új munkahely született novemberben az Egyesült Államokban – közölték pénteken. Ennek köszönhetően a munkanélküliségi ráta is tovább tudott csökkenni, lassan újabb lélektani határhoz közelít.
Részletes információk derültek ki a 1,5 órás tárgyalásról.
Cikkünk folyamatosan frissül.
6 hónapot se biztos, hogy bírnának.
Nagy István agrárminiszter a Portfolio Checklist vendége volt.
Hegedüs Éva Gránit-vezér a Portfolio Business podcast vendége volt.
Megjöttek a részletes harmadik negyedéves GDP-adatok.