A Gitlab nevű cég, amely programozók és szoftverfejlesztők együttműködését és hatékony munkáját segíti elő, a héten debütált a tőzsdén. Az alig hat éve indult elképesztő sikertörténet mögött egy olyan befektető is megtalálható, akire kevesen gondolnának, mint egy kockázati tőkés archetípusára. Joe Montana, az NFL történetének egyik legsikeresebb játékosa ennek ellenére nagyon korai fázisú invesztor volt a Gitlab-ban, és részvényein olyan sokat keresett, hogy azt még a legnagyobb profiknak is hatalmas dicsőségére válna. Hogyan volt képes szinte lottónyereményeket is megszégyenítő hozamot elérni az egykori amerikai foci legenda?
Bár a labdarúgás messze a legnépszerűbb sport a földtekén, és az amerikai foci éppen csak, hogy befér a top 10-be, üzleti szempontból az utóbbi sokkal hatékonyabban használja fel a nézettséget. A héten indult bajnokság alkalmából érdemes végignézni, hogy mitől lett ilyen sikeres a tengerentúli nézők kedvenc sportja, amelynek szurkolói mára korántsem csak a világ legnagyobb gazdaságában találhatóak meg.
A napokban zajlott az Egyesült Államokban az amerikai foci egyik legizgalmasabb eseménye, amelynek egyetlen pillanata sem a pályán zajlik. Az NFL draft során a csapatok kiválasztják azokat az új játékosaikat, amelyeket a legígéretesebbnek tartanak és a következő évekre a csapatuk tagjaivá teszik őket. Ez egy több napos ceremónia, jól meghatározott szabályokkal és bevett show elemekkel, ami mindig rengeteg izgalmat tartogat. A legnagyobb érdeklődésre számot tartó pillanat mindig a legelső választás, amelyet a megelőző szezon leggyengébb csapata kapja: ez általában a legnagyobb tehetséggel megáldott és egyben legnagyobb ígéretnek tartott játékosról. Nem is csoda, ha ezt a pillanatot sokan várják izgalommal. Idén azonban senkinek sem okozott meglepetést a döntés, olyannyira nem, hogy a fogadóirodák a végül első helyen ténylegesen ki is választott Trevor Lawrence irányító “győzelmére” 1,01-es oddsot adtak csupán. A holnap csillaga pedig csupán a szerződés aláírásáért több mint 7,1 milliárd forintnak megfelelő összeget (24,1 millió dollár) tehet zsebre. Hiába játszott nagyon eredményesen Lawrence az egyetemi évei alatt, ezt a pénzt végső soron úgy ítélték neki oda, hogy eddig egyetlen percet sem játszott az NFL-ben. Laikus szemmel még inkább megdöbbentő lehet azonban, hogy ezzel a juttatással alig kerülhetne be a 100 legjobban fizetett sportoló közé a világon. Minden egyes sportágban a legjobbak ennek többszörösét keresik meg éves szinten. Megnéztük, hogy kik ezek a sportolók és mennyit vittek haza tavaly.
Részben az alacsony nemzetközi hozamkörnyezetet kihasználva refinanszírozta áprilisban átadott stadionjára felvett bankhitelét a Tottenham Hotspur. A dolog érdekessége, hogy a kötvények hozama alig volt magasabb, mint a hasonló futamidejű amerikai állampapírok másodpiaci hozama, vagyis a BL-döntős klubot kishíján olyan megbízható befektetőnek tekinti a piac, mint a világ legerősebb gazdaságát.
Felgyorsítják és kibővítik az országos haváriaközpont tervét.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Mutatunk hat érdekes ábrát.
Holnap is érdemes ugyanilyen időre készülni.
Megérkeztek a 2025-ös extraprofitadó részletei.
Megérkezett a Préda, a Portfolio kiberbűnügyi podcastjének második epizódja.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.