Akik számára már a bitcoin is túl kockázatos eszköz, azok most csukják be a szemüket, mert volatilitás tekintetében a bitcoint lazán kenterbe verő mémcoinok jelentik az új őrületet. Még egy lapáttal rátesz a sztorira, hogy a befektetők már ezen coinok piacra kerülése előtt komoly összegeket öntenek a gyakorlatilag csak spekulációra használható eszközökbe. A mesés hozamokkal viszont kéz a kézben járnak a masszív bukók is, így a tapasztalatlan befektetőknek érdemes nagyon is résen lenniük.
A tegnap megrendezett konferenciáján az Apple bemutatta a Vision Pro nevű, úgynevezett vegyes valóságot használó headsetjét, az eszköz a tervek és a látványvideók alapján a fizikai és a digitális világot egyszerre teszi láthatóvá. A befektetők azonnal lereagálták a bejelentést és az első szakértői vélemények és tesztvideók is érkeznek, illetve természetesen beindult a mémgyár is a platformokon, a fogadtatás finoman szólva is cinikus.
30 százalékot száguldott ma a Dogecoin árfolyama, miután a népszerű mémkutya képére cserélődött a Twitter kékszínű madárlogója a Home gomb felett – írja a Bloomberg.
Elképesztően sűrű és eseménydús bő egy héten vagyunk túl a Silicon Valley Bank múlt pénteki becsődölését követően. A technológiai fókuszú startupok egyik legnagyobb hitelező bankjának összeomlása és a kriptopiaci finanszírozás két rendkívül fontos szereplőjének, a Silvergate Capitalnak és a Signature Banknak a bezárása érthető módon benyomta a pánikgombot a globális befektetői közösségnél, elképesztően hektikus mozgásokat láthattunk az európai és az amerikai tőzsdéken. Hol az amerikai szövetségi kormány közbelépésének örülve és az esetleges jegybanki enyhülést vizionálva lőttek ki az indexek, hol a bankcsődök fertőzésétől félve és a 2008-as emlékeket felemlegetve döngölték földbe a börzéket. Semmi sem zárult még le, továbbra is egyedül a bizonytalanság a biztos. Egy ilyen, végletekig fokozott érzelmi közegben úgy véljük, hogy jót tehet a közérzetnek olykor egyet hátra lépni, és megpróbálni egy adaptív megküzdési stratégiával, mondjuk nevetéssel és cinizmussal feldolgozni a helyzetet. Ebben pedig segítséget nyújthat nekünk a tőzsde félhivatalos mémgyára, a WallStreetBets subreddit. Ezen megfontolás mentén kísérletet teszünk a legnagyobbat menő posztokon keresztül narrálni az elmúlt bő egy hét eseményeit, ezzel mintegy bepillatást nyerni azoknak a trédereknek a fejébe, akik egy-egy mémrészvény földbe állásakor "már úgyis elvesztettek mindent", szóval tudnak elbagatellizálva, humorral tekinteni az esetleges összeomlásra.
Mióta Németország bejelentette, hogy Leopard 2-es harckocsikat küldenek Ukrajnába, azóta pörög az orosz mémgyár azon, hogy párhuzamokat vonjon a náci Németország és harcjárműveinek keleti fronton való megsemmisülése és a mostani ukrajnai háború közt. A párizsi orosz nagykövetség is megpróbált beszállni a mémháborúba egy ütős képpel, de benézték a fotón szereplő harcjárművet, ezért a közzétett fotónak teljesen más jelentése lett.
Egy pólót és egymillió rubelt ígér annak a harcosnak a Reverse Side of the Medal nevű, Wagner-csoport által üzemeltetett Telegram-csatorna, aki bizonyítottan megsemmisít egy amerikai M2 Bradley lövészpáncélost.
Néhány cseh internetező látott némi iróniát abban, hogy Oroszország unilaterálisan annektált négy olyan ukrán megyét, melyet nem is ellenőriznek teljes egészében, ezért kitalálták, hogy „egy népszavazás után” elcsatolják Kalinyingrádot Oroszországtól, majd átnevezik Královec tartománnyá.
A magukat „NAFO” névvel illető, Ukrajnát támogató internetes trollsereg „megvásárolt” egy 2Sz7 Pion önjáró nehéz tarackot, majd telefestették a fegyvert vicces sárga kutyákkal és más, internetes mémekkel.
Érdekes mémet posztolt ki Ukrajna hivatalos Twitter-fiókja, mellyen fegyvereket kérnek a nemzetközi közösségtől.
Az Egyesült Államok kijevi nagykövetsége egy mémet rakott ki Twitterre, melyben Oroszországot trollkodják.
A jelek szerint a mémcsászár Elon Musk nem tudta kihagyni a lehetőséget, hogy hozzátegye a magáét a napokban látott kriptopiaci zuhanás apropóján népszerűvé vált meme format "népszerűsítéséhez". Önironikusan sokan fejezik ki abbéli meggyőződésüket az interneten (köztük Salvador elnöke is), hogy a bitcoin meredek esésével csúfos véget ért a kisbefektetői álom, ideje visszazökkenni a valóságba és visszamenni dolgozni a sorra a Mekibe. A Tesla cégvezére vélhetően a létező legjobb crossovert húzta meg legújabb tweetjével, ahol arra kéri a McDonald's vezetőségét, hogy fogadják el fizetőeszközként a viccnek indult dogecoin kriptopénzt az éttermekben.
Idén már nem egyszer játszotta el a Tesla-cégvezér Elon Musk, hogy egy-egy jól időzített twitteres megnyilvánulással rövid időre az egekbe röpítette valamelyik spekulatívabb kriptovaluta vagy részvény árfolyamát. Már viszonylag régen volt erre példa, úgy néz ki azonban, hogy tartogatott még idénre hasonló megnyilvánulást a világ leggazdagabb embere.
Körülbelül 175 ezer orosz katona vonult fel Ukrajna keleti és északi határszakasza mentén, illetve a Krímben, ukrán és amerikai források szerint minden készen áll ahhoz, hogy Oroszország támadást indítson. Az ukrán kormány úgy látta jónak, ha egy mémmel reagálnak a kialakult krízisre.
Még a hétvégén azzal vonta magára a figyelmet Elon Musk, hogy megszavaztatta a twitterezőket arról, hogy eladja-e a Tesla-részvényeinek a 10 százalékát és a tranzakció miatt keletkezzen-e egy nagyobb adófizetési kötelezettsége. Az eredmények alapján sor fog kerülni a tranzakcióra, ennek apropóján valósággal felrobbant az internet, igazi mém-aranybányára lelhet az olvasó a wallstreetbets subredditen.
Elnyomó. Disztópikus. Orwelli. Nagyjából ezekkel a jelzőkkel szokták illetni a Kínai Népköztársaság állami megfigyelő- és értékelő rendszerét, a társadalmi kreditrendszert. Miközben a Kínai Kommunista Párt embereket tilt el a tömegközlekedéstől, oktatástól, hitelfelvételtől alacsony kreditpontszámuk miatt, a Nyugat internetezői röhögnek az egészen és szabályos mémhadjárattal parodizálják ki a XXI. század talán legfélelmetesebb digitális disztópiáját.
Bezárja kapuit egy londoni székhelyű hedge fund, amely a januári első mémrali során a GameStop amerikai kiskereskedelmi vállalat ellen fogadva veszteségeket szenvedett el - írja a Financial Times.
Gulyás Gergely ismerteti a kormányülés témáit és döntéseit.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború aktualitásaival.
Autóbomba és bombamellény is robbant a fővárosban.
Erősítést szállított a Stryker.
Donald Trumpon is múlhat a magyar bank árazása.
Milyen hatása lehet ha Donald Trump betartja ígéreteit?
Mit tehet a kormány?