Hozamemelkedés mellett értékesített 3, 5 és 10 éves lejáratú államkötvényeket csütörtöki aukcióján az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK).
A sorozatosan besült diszkontkincstárjegy aukciók után a mai három magyar államkötvény kibocsátás erős vételi érdeklődés, terv feletti értékesítés és csökkenő hozamok mellett, azaz összességében gond nélkül lezajlott. Figyelemre méltó, hogy az 5 éves papír iránt rendkívül erős, közel tízszeres volt a túljegyzés, így az Államadósság Kezelő Központ annál és a 10 éves kötvénynél meg is emelte az elfogadott ajánlatok volumenét.
Az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) 20,0 milliárd forintért hirdetett meg jegyzésre 12 hónapos diszkont kincstárjegyet a csütörtöki aukción.
Jövedelmezőbb Legóba fektetni, mint aranyba, műalkotásokba vagy borba - derül ki orosz közgazdászok kutatásából, amelyet a Guardian közölt.
Hetek óta nulla százalék körül ingadozik a rövid magyar hozam, december végén 0,05 százalékos hozam mellett is vettek kincstárjegyeket az aukciókon. A másodpiacon az utóbbi napokban már láttunk negatív jegyzéseket is, ugyanakkor jelentős tér már nincs lefelé, hacsak nem lazít még tovább a jegybank.
Az utóbbi hónapokban érezhetően csökkent a magyar állampapírok másodpiaci forgalma, amiért elsősorban az MNB önfinanszírozási programja lehet felelős. Az adatok szerint 2013 óta nem pangott ennyire a piac, hiszen a bankok hímes tojásként óvják állampapírjaikat. Pedig hamarosan a külföld is megjelenhet a színen, a felminősítésünkkel komoly verseny indulhat a papírokért.
Számottevően emelkedett ma a magyar hosszú kötvények másodpiaci referenciahozama, ami elsősorban a Brexit miatti heves nemzetközi piaci kilengéseknek volt betudható - derül ki az ÁKK délután közölt adataiból.
Sokan akarnak most Trumppal tárgyalni.
Zsákolni kezdik az amerikai termékeket.
Cikkünk folyamatosan frissül a háború eseményeivel.
Ezt így jelen formában nem szabad elfogadni.
Hosszú ideje nem látott összeomlás történik a tőkepiacokon.
Az egyetemi tanár, ex-jegybankár a Checklistben értékelte Trump legújabb vámjait.
Hogy tudunk-e még versenyezni a lengyel vagy a nyugat-európai agrártermékekkel, az is kiderül az Alapvetés podcast új műsorából.