Csúcstechnológiát gyártanak Üllőn: a Lenovo 35 ezer négyzetméteres üzemében szerelik össze az olyan munkaállomásokat, amiket világszerte a legbonyolultabb tervezési folyamatokhoz használnak – többek között az Aston Martin mérnökei vagy a Dreamworks rajzfilmgrafikusai.
Google, Microsoft, Twitter, Hitachi, Apple, Amazon, Spotify – csak néhány példa azon cégek közül, ahol már bevezették a home office-t a koronavírus miatt. Persze a lista folyamatosan bővül, és a betegség nemzetközi elterjedése miatt hazai a vállalatok is elkezdtek intenzíven felkészülni arra, hogy a megbetegedések és az esetleges hatósági intézkedések érdemben befolyásolják működésüket. Valószínűleg csak idő kérdése, és egyre több magyarországi cég áll majd át az otthoni munkavégzésre. Csakhogy sok helyen olyan embereknek kell majd hirtelen otthonról dolgozniuk, akiknek ebben nincs gyakorlata. De hogyan lehet hatékonyan távolról dolgozni, mire érdemes figyelnie a munkaadónak és a munkavállalónak, és azok a cégek, akik például a jövő héten állnának át a távoli munkavégzésre, fel tudnak készülni erre mindössze néhány nap alatt?
Az kevés, hogy nem kell fizetni a kávéért vagy teáért. A csocsó is régen hátrébb szorult a népszerűségi rangsorban. A közös munkára alkalmas, kényelmes és variálható terek, rövid távra bérelhető szobák és közösségi programok kellenek – mondja egyre több startup cég embere.
Cikkünk folyamatosan frissül.
Az uniós támogatások így is felülmúlják az Egyesült Államok kifizetéseit.
Kihirdette a kormány a közlönyben azt is, hogy kiknek nem kell jövőre extraprofitadót fizetnie.
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
A volt ukrán főparancsnok is megszólalt a kialakult helyzetről.
Az eszkaláció lépéskényszerbe hozta a honvédelmi minisztériumot.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?