Vámháború, ukrán békekérdés, infláció és recessziós félelmek: ez a 4 tényező aggasztja most leginkább a befektetőket. Az elmúlt időszakban rég nem látott nyomás alá kerültek a vezető amerikai részvényindexek. Az információdömping és az abból fakadó hirtelen piaci csapkodások hatására a profik közül sokan csak kenguru-piacként emlegetik a mostani helyzetet. Egy ilyen környezetben nagy veszély leselkedik az amerikai befektetésekre, mutatjuk, mire érdemes most figyelni.
Az elmúlt hetekben számos ok miatt gyors esésnek indultak a tőzsdék, azonban korábban éppen ilyenkor jöttek a kiváló vételi lehetőségek. Lehet, hogy most van itt az idő kockáztatni, de mielőtt a korábbi mechanikus ingerekre hallgatnánk, értsük meg előbb, hogy mi miért történik és aztán kockáztassunk.
Hiába vett repülőrajtot a magyar tőzsde, a Richter beragadt a startnál az év elején. A gyógyszergyártó részvényei egyedüliként vannak mínuszban idén a hazai nagypapírok közül, az árfolyam pedig szerdán már féléves mélyponton is járt. Most azonban fordulat jöhet a Richternél, a következő napok pedig kulcsfontosságúak lesznek ebből a szempontból.
Hatalmasat ralizott 2024-ben a magyar tőzsde, gyakran szinte naponta ért el új történelmi csúcsokat a BUX. Az új évet is pozitív felütéssel indította a börze, a történelmi szintek ellenére viszont vannak kedvező befektetési lehetőségek még a hazai tőzsdén, ezek közül a lehetőségek közül mutatunk egyet. Nézzük, melyik az az olcsó magyar részvény, ami most nagyot robbanhat!
Az elmúlt napokban több alkalommal is írtunk a bitcoin árfolyamáról, miután izgalmas szintre került a jegyzés. A hétfő esti kereskedésben egy sokhetes trendvonalról, 91600 dollárról pattant fel a bitcoin 95 ezer dollár közelébe, ma pedig újabb megerősítést kapott a felfelé történő mozgás, hiszen fontos szintet tört át a jegyzés.
A múlt hét elején látott felpattanás nem tartott sokáig a bitcoinban, ugyanis a hét vége felé ismét nyomás alá került az árfolyam, ráadásul nemrég egy fontos szintet is leszakított a jegyzés, és olyan történt, amire október óta nem volt példa a bitcoin esetében. Éppen ezért megnéztük, hogy meddig eshet még az árfolyam, és azt is, hogy milyen fontos szintekre érdemes most figyelnie a befektetőknek. Lássuk!
Lendületet vesztett a Trump-trade, nem csak a részvénypiacokon, hanem a kriptopiacon is. A mostani eséssel ráadásul fontos szint alá esett a bitcoin árfolyama, ez pedig növelheti is az eladói nyomást a következő napokban. Éppen ezért megnéztük, hogy milyen szintekre érdemes most figyelni a bitcoinnál, valamint azzal a kérdéssel is foglalkoztunk, hogy meddig tarthat az esés. Lássuk!
Az első félév kiváló teljesítményei olvadtak vissza az elmúlt egy hónap tőzsdei turbulenciájában. A japán jen erősödését maga a Nikkei index bírta a legkevésbé. Olyannyira, hogy a múlt hétfői mozgásával megidézte az 1987. október 19-i amerikai tőzsdei fekete hétfőt. Erre az augusztus 5-i napra a Nasdaq-100 index 20+ százalékos július eleji idei pluszából is alig maradt valami. A nagy kérdés mindeközben az, hogy megúszták-e a részvénypiacok ezzel az esést vagy még jöhet egy újabb kör?
A vártnál sokkal nagyobb cseh inflációemelkedés háromhavi csúcsra húzta hétfőn a koronát az euróval szemben, és ez a többi régiós devizánál is mérsékelt erősödést váltott ki, ami a forint esetén elég volt ahhoz, hogy szintén új háromhavi csúcsra érjen a közös európai fizetőeszközzel szemben. Ezzel egyúttal egy kritikusan fontos technikai szintet is megközelített az árfolyam, így érdemes lesz nézni, hogy a szerdai amerikai inflációs adat előtt ezt sikerül-e letörnie, vagy megáll a menetelés a forintnál.
A szerdai kereskedésben tovább szakadt a bitcoin, immár 57 ezer dollár alatt jár a kereskedés, azaz több, mint 22%-kal jár a március közepén kialakult történelmi csúcs alatt.
Az Egyesült Államokban az elemzők által várt szerény növekedés helyett 5 ezerrel, 207 ezerre csökkent az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten, ez nem tekinthető érdemi elmozdulásnak - derült ki az amerikai munkaügyi minisztérium csütörtökön közzétett adataiból. A szakértők várakozásának átlagában nagyobb szám, 215 ezer szerepelt.
A szerda hajnali kereskedésben csaknem négyhavi mélypontra esett a dollár az euróval szemben 1,1010-nél, illetve négyhavi csúcsra ért a forint a zöldhasúval szemben 342 környékén. Emiatt megnéztük röviden, hogy mit mutat a technikai elemzés, és milyen szintekre érdemes figyelni.
Az Egyesült Államokban 2 ezerrel, 207 ezerre emelkedett az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma a múlt héten - közölte az amerikai munkaügyi minisztérium. A szakértők véleményének átlagában nagyobb, 210 ezres szám szerepelt. Az első alkalommal munkanélküli segélyt kérők száma így továbbra is csak csekély mértékben emelkedett a szeptember közepén jegyzett több mint héthavi mélypontot jelentő 202 ezerhez képest.
A pénteki durva dollárerősödés miatt tavaly december óta most zárt először a 200 napos mozgóátlag felett a dollár/forint árfolyam, és vele párhuzamosan tavaly november óta először az euró/dollár is a 200 napos mozgóátlag alatt zárt, egy fontos technikai támasz vonalon, így az előttünk álló napok kritikusan fontosak lehetnek ezen árfolyamok jövőjét illetően. Ma munkaszüneti nap van az Egyesült Államokban, miközben az EKB elnöke délután beszédet mond, így tehát már ma résen kell lenni, aztán a hét további napjaiban záporoznak majd a fontos adatok, így bőven lehet majd kiváltó ürügy, ami eldöntheti a dollár irányát és vele együtt a forintét is. Délelőtt elindult annak a félelemnek a kiárazása, hogy a Moody's esetleg leminősíti Magyarországot, ugyanis ez nem történt meg péntek éjjel. A forint így a nap elején erősödni tudott, azóta viszont megtorpant.
A keddi újabb 100 bázispontos kamatvágás mellett is újra erőre kaphat a forint, mert a feltörekvő piacokon keresik a befektetők a szabadon lebegő, ráadásul magas kamatozású devizákat, ha pedig 365 alá jutna a forint, akkor további komoly erősödés is jöhet – mutat rá hétfői rövid technikai elemzésében a Reuters piaci elemzője.
Az elmúlt napok forintesése után sokakat érdekelhet annak a kérdésnek a válasza, hogy meddig eshet még a forint. Megnéztük, hogy most mit üzennek a grafikonok a technikai elemzés szemszögéből.
Hatalmas vámügyi korlátozás jöhet a kínai olcsó termékek kitiltására.
A döntés azonban a részvényeseké.
Leporolta a legdurvább fegyverét az Európai Bizottság.
Drámai áremelkedés tapasztalható: 2010 óta közel négyszeresére emelkedtek a termőföldárak Magyarországon.
A Checklistben Hortobágyi T. Cirill főapátot, a Pannonhalmi Főapátság vezetőjét kérdeztük.
Estek a piacok a beszéd hatására.